bugün

sözleri yusuf hayaloğlu' na müziği ahmet kaya' ya ait sitemkar parçanın adı. 1995 tarihli beni bul albümünde yer almaktadır. giriş bölümündeki kemanın iç yaktığı bu eserin sözleri şu şekildedir;

Biz dağlarda keklik idik
Şimdi bu çöplükte karga olduk
Bizim de boyumuzu aştı bu şehir
Yerlere serildik madara olduk.

Demedim mi Haydar, demedim mi sana
Bu istanbul yutar adamı
Demedim mi Haydar, demedim mi söyle
Bu şerefsiz geceler satar adamı.

Biz umutlar yolcusuyduk
Rakı sofrasında bir meze olduk
Bizim de harcımız değildi sevmek
Yosmalar içinde kepaze olduk.
süper bir şarkı.

son kısımlarında haydar'a "ben demiştim, sen daha çocuksun olum." tarzında bir gülüşü vardır ahmet kaya'nın ki tadından yenmez.
rakıya meze olabilecek şarkılardan.
arkadaşım attığında, oğlum ben ahmet kaya dinlemem ki demiştim.
o da: al lan it, dinle bi demişti.
güzel, hisli bir şarkı.
nerde bir yosma görsem aklıma gelir bu şarkı. aman ha siz siz olun kepaze olmayın.
yusuf hayaloğlu-ahmet kaya ikilisinin rakı sofrasından çıkmış olması muhtemel şarkı. nedense çok güveniyorum bu iddiaya.

"bu şerefsiz geceler satar adamı"
http://www.youtube.com/watch?v=A-jWbs7jIyc
her dinleyişimde beni bir yaz akşamı beşiktaş sahilde bir bankta oturup sigara içtiğim o ana götüren parça.. gözlerinizi önünüzden geçen vapurlardan alamazsınız.. güneş kadıköy tarafından batarken istanbul'un sadece bizi değil, güneşi de yuttuğunu görürsünüz..
yalnız gitmeyen, yanında dostlar arayan, güzel bir sofra ve muhabbet parçası. Harika bir yorum.
bizim de harcımız değildi sevmek,
yosmalar içinde kepaze olduk.
şarkının son kısımlarında alaycı bir gülüşle demedim mi haydar demesi için bile dinlenmesi gereken harika bir Ahmet Kaya yorumu. En vurucu cümlesi ise; bizim de hacımız değildi sevmek, yosmalar içinde kepaze olduk idir.
Ahmet abinin enfes şarkısıdır. Son bölümdeki dalga geçer mahiyetindeki gülüşü şarkıya ayrı bir tat katmıştır.
bizim de boyumuzu aştı bu şehir
yerlere serildik madara olduk..

yusuf hayaloğlu ve ahmet kaya'nın mükemmel eseri..

http://www.youtube.com/watch?v=NR3ca0u92o0
bizim de harcımız değildi sevmek,

ikiliğiyle beni anlatan şarkıdır.
Bütün yosmalara gelsin bu şarkı.
Hemde ahmet kaya'dan.

bizim de harcımız değildi sevmek
(bkz: bizim de harcımız değildi sevmek)
(bkz: yosmalar içinde kepaze olduk)