bugün

deli gibi çalışan değil, çalıştığını zanneden kızdır. bi de kendilerini kandırırlar: "valla ben çalıştım, artık gerisi hocaya kalmış"

not: madem çalıştın, neden 50 alıyorsun? gerizekalı mısın sen?

(bkz: verimli çalışmak)
(bkz: kopya alan kişinin verenden yüksek alması)
hız korkusu olabilir. insanda cesaret olmadıktan sonra 50yi değil bazen 40ı bile geçemez o derece yani... ha bi de ehliyeti niye alır orası meçhuldür. orasını geç, kızsa kızlığını bilmelidir. kızım insan mısın sen? ehliyet kim sen kim. memenden götünden de mi utanmıyon. kız başına trafiğe çıkmak yetmezmiş gibi kırmızı peugeota biniyon. hiç mi duymadın e cahil kızım kırmızı rengin şehvet uyandırdığını, iştah kabarttığını. sonra bi de trafikte bayan sürücüleri taciz ediyolar diye çemkirirsin. fordlasalar bile müstahaktır sana. bunların çoğu okumuş, medeniyet görmüş insanlar. otobanda giderken koltuğunda bir aşşa bir yukarı yaylanan, yanındaki koltuğa kadın resimli bez geçiren, aylardır belki yıllardır kadın yüzü bırak yüzü kadın kulağı görmemiş tır şoförlerini düşün bi de. bırak kızım deli gibin çalışmayı erkek gibi çalış en azından bi 90ı geçersin. seni yakalamaya çalışan tırlı tırsız, hırlı hırsız bi konvoy var arkanda.
notunu öğrenince hıçkıra hıçkıra ağlayan kızdır.
deli gibi değil aklını başına devşirip o şekilde ders çalışması gereken kızdır.
hayatı boyunca deli gibi "başka" işlerde çalııp 50 kuruş barajını da geçemeyecek olan kız.
(bkz: deli gibi entry girip nihilist olan yazar) *
yanlış dersi çalışmış olma ihtimali yüksek kızdır.
Araba kullanmak için deli gibi çalışıp 50km\h yi geçemeyen kız da olabilir.
dikkat toparlayamama sorunu yaşıyo olması yüksek kızdır.
(bkz: ezberci eğitim)
çoğunlukla ön sırada otururlar, sürekli öğretmenle muhattap haldedirler. öğretmenin her işine koşarlar. sözlü notundan ortalaması yükseltilir. *
deli gibi çalışıp, 50 yi geçememesinin kız oluşuyla bir alakası olmayan insan.
muhtemelen çalışma kriterlerini bilmeyen ve eşşekler gibi çalışıp adam akıllı bildiğinide unutan herşeyi birbirine karıştıran tipdir.Ve bi kere oku temiz oku ,ayrıntıya girme boğulursun gibi birçok üstad tarafından yazılmıs felsefelerden bi haber kızlardır.Gerek yoktur fazla çalışmaya zira asıl sınav öbür tarafta.
(bkz: zeki ama calismiyor evladimiz)
deli gibi çalıştığı içindir. zeka konusunda bir yorum yapılamayan (ölçülmeden) ama akılsızlığı konusunda çıplak gözle bile yorum yapılabilen kız öğrenci tiplerinden birisidir. kız öğrenci tipinin büyük bir yüzdesini oluşturmaktadır.

lakin şöyle bir ihtimal de olabilir;

(bkz: 5o üzerinden değerlendirilen bir sınavda deli gibi çalışıp elliyi geçemeyen kız)
4 universiteliyi uyutup igfal eden ihtiyar'ın yeni kurbanı.
(bkz: gerizekalı)
deli gibi calısırken yanında bulunan erkek arkadasının aynı sınavdan kac aldığı merak konusu olan kızdır. sanırım kendisi kız arkadasından daha düsük almıs ki kompleks yapmıs.
allahın belası tiplerdir.
dersi derste dinlemeyen kızdır. son gece istersen çılgınca, adeta histerik bir şekilde çalış, ne yazar ki?
(bkz: dimağı zayıf)
okulu 4 senede bitiren kızdır.
her sınavın 100 üzerinden yapıldığını sanan erkekten daha akıllıdır.
(bkz: ben)*
(bkz: kapasite meselesi)
(bkz: tanıdık geldi sanki)