diablo isimli oyunda, zamaninda prime evil'larla savasan horadrim grubunun son uyesidir. diablo 2'de tristam'dan kendisini kurtarma gorevi verilir.
identifycı.
Item'ları nasıl identify ettiği muamma olan şahıs.

- Dayı selamlar olsun.
+ Oooo yeğenim hoş geldin hoş geldin, gel otur, dinle..*
- Sağolasın dayı, şimdi ben zindanda şöyle bir kılıç buldum, büyülü gibi sanki, bir baksan?
+ Bakayım tabi yeğenim, yalnız işler kesat malüm, para peşin yani...
- Peki dayı buyur... Bak kılıç bu..
+ Bakalım... Hangi yaratıktan düştü bu yeğenim?
- Fetish düşürdü be dayı, ben de şaşırdım.
+ Hayret, o deyyuslarda olmazdı böyle parçalar..
- Valla ilginç dayı, kafasına vurduğum gibi baltayı iki kıvrandı bunu düşürdü sonra son nefesini verdi geberdi.
+ Allah allah... Hmmm, yeğenim bunun %30 ateş hasarı var.
- Yapma ya, ne güzel, nerden farkettin dayı?
+ Bak kabzasının şurasında çentikler var, seri numarası da 20 sene öncesine ait, o sene kırıkkale de üretilen tüm kılıçlar böyleydi.
- Eyvallah dayı, başka nesi var emanetin?
+ Hmmmm, bak bir de knocks target back özelliği var, yani düşmana vurdun mu geriye fırlatıyor.
- Harbi mi söylüyorsun?
+ Evet yeğenim, bak dikkat et bıçağındaki tokmak resmine, bunlardan sadece sınırlı sayıda üretildi, biri de benim evde mesela, güzel silah bulmuşsun.
- Ooo çok sağolasın dayı, haydi bana müsade.
+ Kolay gelsin yeğenim, bileğine kuvvet.
diablo da horadrimlerin sonuncusudur. diablo 2 de kendisi hapsedildiği tristram köyünden tarafımızca kurtarılır.
yanınızda identify scroll yoksa veya scrollerinize kıyamıyorsanız, cain size beleşe toptan identify yapıyor.
diablo 2 de gittiğiniz her köye gelen adam. * *
belki de oyun tarihinin, tipinde meymenet olmayıp böylesine karizmatik bir isime sahip olan tek karakteridir. yıllar yıllar önce diablo iki ilk bitirildiğinde, ikinci karakter olarak paladin açılıp nick olarak bile konulmuştur. okunuşunun da akılda kalıcı hoş bir tınısı vardır.*
"Stay a while and listen!" şeklinde dinlemenin önemini vurgulayan, öğüt veren, her daim anlatacak hikayesi olan ihtiyardır.

Oturup bir sofra kursak, iki duble rakı içsek ne güzel olurdu. *