1. 1.
  Eğer erkekseniz ve kızkardeşinizin veya ablanızın çocuğu olduğunda sizin içinizde bulunduğunuz konumdur yeni çocuğa karşı.Eğer erkek olursa büyük ihtimalle size benzeyecektir.
  2 ... italiano
 2. 2.
  ayıların köprü üstünde başına gelen eylem.
  1 ... narsil
 3. 3.
  (bkz: ağır abi)
  ... neyzhen
 4. 4.
  dünyanın en güzel duygularından biridir. küçük kardeşseniz ve de sevgililiği saymazsak, yıllar sonra başklarının yaptığı birşeylerden dolayı bir statü sahibi olursunuz. ufacık bişeyin dünyaya geldiğine tanık olursunuz, ona yürümeyi öğretirsiniz, düşecek diye aklınız yerinden oynar, kaşığı ilk defa kendi tutup bişeyler yemeye başladığında, tuttuğunuz takım avrupa şampiyonu olmuş gibi sevinir, gururlanırsınız* konuştuğuna şahit olursunuz, bir gözyaşına dünyayı yakarsınız, sakallarınız batıyor diye sakal bırakmazsınız. işte böyle bişeydir dayı olmak. anne, baba olmayı düşünemiyorum bile..
  2 ... lazy pigeon
 5. 5.
  bu sabah gelen mesajla yakında olacağımı öğrendiğim durumdur.* insan önce bir 10 saniye kadar idrak edemiyormuş sonra da sevinç çığlıkları, suratta şaşkın ve sırıtan bir ifade ile telefon açıp tebrik etmek, kutlamakla süren ve entry haline dönen olay.
  ... arude50
 6. 6.
  küçük yiğeninizin size kızınca 'belki de sana dayı yerine ayı demeliyim' demesidir.
  2 ... metin oktay
 7. 7.
  ailenin gunah kecisi olmak. her ihtimalde butun ailenin (ozellikle kadinlarin) dedikodusuna malzeme olmak. dayilar genelde ailenin en sevimli, en delikanli, en hayirsiz ve en tembel kisileri olmalarina ragmen yegenlerini ilk defa sinemaya ve lunaparka goturen kisiler olmalari nedeniyle saygi duyulmalari gerekir.
  3 ... cemcuk
 8. 8.
  kişinin bir yeğeninin olduğuna delalettir.
  (bkz: yiyen)
  ... kusmuk
 9. 9.
  en sert, alaycı, sevgisini göstermeyen, muşmula suratlı, dengesiz vs. olan kişiyi bile yumuşatan olay. ilk yeğende insan bi değişik olur lan. baba olma isteği bile gelir insanın içine, bebeği uyutmak falan işleri de zevkle yapılır, oysa ki kişinin en nefret ettiği seslerden biri bebek ağlamasıdır daha önceden.
  böyle değiştirir insanı.
  ... paradigma
 10. 10.
  bugün bir kez daha kazandığım statüdür. hoşgeldin zeynep bebek...
  2 ... art ist