1. 1.
  michelangelo buonarroti tarafından 1501 yılında yapımına başlanmış ve 1504 tarihinde tamamlanmış en mükemmel bir eserdir. bakıldığında hayran kalmak için heykelden anlamaya gerek yoktur. canlı olarak görme fırsatım olmasa da michelangelo nun belgeselinde bu heyken uzunca anlatılmıştır. hatta mermeri bile kendisi özenle seçmiştir. eser o kadar sevilmiştir ki birebir kopyaları dünyanın bir çok yerinde sergilenmektedir.

  http://galeri.uludagsozluk.com/g/davut-heykeli/
  http://galeri.uludagsozluk.com/g/davut-heykeli/
  2 ... bado
 2. 2.
  Michelangelo bu eserini tamamladıktan sonra elindeki yontma aletiyle davut' un dizine vurup ' neden benimle konuşmuyorsun' diye sinirlendiği söylenir.
  2 ... plutonagidesimvar
 3. 3.
  davud' un eski ahitte geçen golyat ile mücadelesini konu alan heykeldir. ayrıca çıplak vücudu da rönesans etkisidir. ( yani eski yunan ve roma tanrılarının idealist insan figürüdür) zaten kendisi de rönesansçıdır. elinde de sapan tutuyor, onu birazdan golyat a atacak daha sonra ise kafasını kesecektir. hikaye bu yönde.

  sonrasında ise caravaggio dan gelsin.
  davut heykeli
  1 ... atheistic
 4. 4.
  gergin ve düşünceli bir adamcağız.. detayları inanılmaz, elleri, tırnakları, kasları. öyle ki david in insan formu dahilinde kusursuz olduğu söylenir.

  gates of hell hayranlığım bir, david iki. meraklısına.

  (bkz: gates of hell)
  (bkz: auguste rodin)
  3 ... corbadaksinekkanadi
 5. 5.
  (bkz: Michelangelo Buonarroti)
  1 ... netbirisi
 6. 6.
  zirveden geriye doğru giden heykel sanatının zirvede olduğu zamanlarından bir eser.

  davut heykeli
  5 ... gavur imam