bugün

fox mulder olarak tanınmış, tea leoni ile evli, en son ziyaret ettiğimde tek yavrusuna sarılırıp kapıyı açan, şapşal suratlı ama bir şekilde karizmatik insan.
şu adresten hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşılabilecek erkek. bir sürü link mink, video resim biyografi cart curt zart http://www.duchovny.net
the x-files'ın başrollerinden birincisi: fox mulder.
i want to believe sözü ile efsaneleşmiş oyuncu. filminde de bekliyoruz.

(bkz: the x-files 2)
son olarak californication adlı dizide kafası karışık yazar hank moody rolünde izlediğimiz oyuncu. üzerine adeta yapışan uzun soluklu ajan mulder rolünden sonra burada da harika bir iş çıkarmaktadır. bu rolüyle 2008 golden globe'da komedi dizllerinde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır.
hakkinda seks bagimlisi oldugu ve bu konuda terapi gorecegi iddialari bulunan aktor.
hayatının önemli bir kısmını x files dizisinde geçirmiştir.

belki de artık kendisine david diye seslenene bakmıyordur, agent mulder olduğunu sanıyordur.
1960 doğumlu amerikalı oyuncu, yapımcı ve senarist. Kendisi genelde tv yapımlarında oynamayı tercih etse de arada bir sinemada da görülür.
beni uzaylılara inandıran adam. mulder, arkadaşlarımın yıllarca maldır diye dalga geçtiği çocukluk ve ergenlik zamanlarımın efsanesi. ne günlerdi be, x files ile unutulmayanlar arasına girmiştir.

beş altı yıl boyunca sadece bir dizi ile tanıyıp hayranı olduktan sonra, hakkında ilk defa netten araştırma yaptığımda eskiden bir erotik film yıldızı olduğunu, amerikada kadınların sex symbol olarak gördükleri bir aktör olduğunu öğrendiğimde zırıl zırıl ağlamıştım. ama atlattım.

mulder ne yaptın bana ya, sen gittin californication da önüne gelen karıyı götürmekle uğraşıyon, bense hala uzaylılara inanmak istiyorum.
the x-files ile tanıdığım sevdiğim californication ile tam not verdiğim aktör. işini iyi yapan kendi olan adam.
playboy'un forum sayfalarına gelen mektuplardan yapılan bir dizide anlatıcı olarak oynamış aktör.
fox mulder olarak 7 sezonda bi kez olsun dana scully'yi sikememiş ama bunun acısını californication'da fazlasıyla çıkarmış adam. sikiyor efenim durduramıyoruz.
örnek aile gibi sıkıcı bir filmde neden oynadığına anlam veremediğim adam. ayrıca çok seksi. sözlükte hiç fotoğrafının olmaması da ilginç. *

görsel
görsel
görsel
Californication'da hayat verdiği Hank Moody karakteri ile birçoklarına ilham vermiş,cool adam.
bilimkurgu dizisi x files'ta fox mulder karakterini büyük bir başarıyla canlandıran amerikalı oyuncu.
twitter hesabı açmış oyuncudur. takip edelim reisi.

https://twitter.com/davidduchovny
x files'da kazandığı ünün üzerine yatıp kalmamış ve halen filmlerde ve dizilerde başarılı performanslarla kariyerine devam etmekte olan aktör.
görsel
(d. 7 Ağustos 1960), Altın Küre Ödülü sahibi, Amerikalı dizi ve film oyuncusu. En bilinen rolü The X-Files dizisindeki Fox Mulder karakteridir.

New York doğumlu sanatçı Princeton Üniversitesini bitirmiş ve Yale Üniversitesinde ingiliz dili bölümünde yüksek lisans ve doktora yapmıştır.

Oyunculuk kariyerine ise 1987 yılında Löwenbräu bira reklamı ile başlamıştır. Twin Peaks dizisindeki rolü ile tanınmaya başlamıştır. 1993 yılında ise FOX televizyonunun ses getiren dizisi The X-Files'da oynamaya başlamıştır.

Aktris Téa Leoni ile 1997 yılında evlenen Duchovny'nin bir kız, bir erkek çocuğu bulunmaktadır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/David_Duchovny
twin peaks 3. sezonda karşımıza şu şekilde çıkan oyuncu.

görsel
milli uzay ajansı'nda görevlendirilme ihtimali olabilir. (bkz: fox mulder)