1. 1.
  yolda para bulmaktan daha çelişkili ve korkutucu bir durumdur.o an paraya çok ihtiyacınız olup da cüzdanı açtığınızda sahibinin realitesiyle karşılaşır terlersiniz...karşınızda sahibinin kimliği size bakıyordur.fotoğraftan karakteri analize başlar sosyal statüsünü keşfetmeye çalışırsınız.ama para bulduğunuzda öyle midir?değildir...kaldırımda yalnız bekleyen bir para sahipsizdir.geçmişi yoktur...ihtiyacınız varsa alır gidersiniz...
  1 ... anticix
 2. 2.
  sahibine iletmek için şartların zorlanması gerekir eğer herhangi bir şekilde cüzdan sahibi bulunamazsa artık yasal yönden size aittir.
  1 ... gezenadam
 3. 3.
  türküyede gerçekleşiyor ise çok büyük ihtimalle içi boş olacağından pek sevince gerek yoktur ve haliyle karakoldu polisti falan uğraşmaya gerek kalmayacak olaydır.
  1 ... nnyykkss
 4. 4.
  vicdanınızla sizi dürten seytanın arasında kalma durumudur. Seytan çoğunlukla galip gelen taraftır..
  ... cashamca
 5. 5.
  cüzdanı sahibine vermeden önce cüzdan sahibinin içindeki parayı eksik bulması karşısında önlem alıp içersindeki parayı sayma durumudur.
  ... speedyy
 6. 6.
  geçen sene yıl başında karşılaştığım durumdur. kapının önünde karşıma çıkan cüzdan ve saat sabahın 04.00 olması sebebiyle ertesi gün sahibinin aranması eylemine girilmiştir. apartmanda tüm katlar dolaşılmış sahibi bulunmuştur. öğrenciymiş cüzdan sahibi çok sevindi. kendimi iyi hissettim faydalı olunca.
  1 ... orcan84
 7. 7.
  Bulunan cüzdan daha önceden Kaybolan kendi cüzdanımızsa pek sevindirik eden bir olaydır.
  ... yarmagul