bugün

Cristiano Ronaldoyu her zaman oyun yapısı olarak daha çok sevmişimdir göze hitap etmesinden dolayı bu gün yaptığı hareketleri deneyen bir çok genç olmuyor işte diyipte bırakmıştır. Fakat şöyle bir durumda vardır takımı için Messi daha yararlı futbolcudur takımımda Messi'yi görmek isteyip Cristiano Ronaldoya hayran olan birisiyim.
mart ayinda barcelona - realmadrid dev derbi icin kamera karsisina gecmis iki futbol oyuncusu.

http://www.milliyet.tv/vi...a-mesaj-9pnRLdVFEchm.html
görsel
'' türkiye'de birçok futbolsever kendisini, Messi ve Ronaldo'dan birini çok sevip diğerinden nefret etmek zorundaymış gibi hissediyor. Hâlbuki onlar, One Direction ve Justin Bieber değiller! Hatta birbirlerine rakip olmasının ötesinde, dünyadaki adaletsizliklere özür niyetine yaratılmış gibi, futbolda birbirlerini tamamlıyorlar.''*
ronaldo nun tek hareketi için harcadığı saniyelere, messi, harcanan saniye kadar oyun şablonu ayırır.
ronaldo, teknik olarak takım arkadaşı mesut özil - alman milli takımında yaptıkları ortada - ile kıyaslanabilir seviyedeyken, messi, maradona mı kendisi mi sorularını döndürür.
ronaldo, zamanla inişe geçecek olan fizik kalitesi ile ayaktadır, messi tarihe not düşürdüğü oyun zekası ile her maçını ispat yoluna koyar.
ronaldo dünyanın gelmiş geçmiş en kalifiye atleti, messi ise en iyisidir. kıyasının yapılması sadece, ronaldo nun kalitesini ortaya koyar.
biri büyük maçların büyük topçusudur diğeri küçük maçların büyük topçusudur. malum maçtan sonra messi kesin ligde 5 gol atar bu arada.
messi halama benziyo lan ahahahaha.
şahsen ronaldo'nun bir adım önde olduğunu düşündüğüm karşılaştırmadır.
belki daha bireysel oynuyor, daha az pas veriyor, şahsi oyun anlayışına sahip ama bana hep daha iyi gelmiştir messi'den.
her iki futbolcunun oynadığı adamlarda çok kaliteli takımlarındaki fakat messi'nin takım arkadaşları ronaldo'nun takım arkadaşlarından daha iyi genel anlamda bu yüzden bence, ronaldo > messi.
Burun farkıyla ronaldo nun önde olduğu karşılaştırma. Ballon d'or ödülleri kimin umrunda. Millet eşine dostuna oy veriyor.
dünyada en iyi ronaldo. messi dünyadan olamaz.
ronaldo sistemlerde yeniliğe açıktır, teknik direktör kendi sistemine ronaldo' yu mutlaka uydurabilir ve ronaldo başarılı işler yapabilir fakat messi her sistemde oynayamaz, ayak uyduramaz izlenimi vermektedir.

bunun yanında günümüzde bulundukları takımlardaki başarıları kıyaslandığında messi bir adım öndedir.
messi'yi saymazsak en iyi futbolculardan biridir ronaldo. messi'yi sayarsak yanına kıyaslayacak adam koymak ahlaksızlıktır.
ronaldo'nun adamlığıyla sikip atacağı karşılaşma.

şu messi'nin efsane ortega'ya imza veriş şekli: http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=9O40WuNyW7g
Ortega nasıl efendi efendi, biraz da çekinerek gelip imza istiyor. Messi sanki yoldan geçen birine imza verir gibi ne adamın yüzüne bakıyor, ne bir elini sıkıyor.

şu da ronaldo'nun bizim adanalı ronaldo'ya muamelesi: http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485PveLPfCSEv0
Adam sarılıyor, gülüyor, don't cry diyor. Adam diyorum dikkat ederseniz.
Lionel Messi'nin sikerteceği versustur.
tek ortak noktaları , takım oyununda ikisinin'de çok başarılı olduğu.
onu bunu bilmem de ikiside senin benim gibi insanlar degil.
Futbol konusunda messi bir tık üstte olsa da, insaniyet bakımından ronaldo nun bir tık altındadır bacaksız.
kıyaslamak çok yanlış tabi ki ronaldo, adamın şekli yeter.
ronaldo'nun futbol kariyerinde ki en büyük başarı olan karşılaştırmadır. kupalarla istatistiklerle messi ronaldo yu kanırtır üzerine de cila niyetine bir kaç kişiyi geçip gol atar.
ingilizce bilene

görsel
cristiano ronaldo ispanyada gerçekleşen tren kazasında yaralanan ve ölen insanların ailelerine toplamda 1.5 milyon euro'luk yardım paketi gönderdi

olaya buradan dalıyorum, messi çok sempatik yhaa .s .s içimizden biri gibi , ronaldo çok artist, bencil egoist diye kazanmaya çalışan ergenlere soruyorum.

siz hiç messi yi bi cuma çıkışı camiye yardım kutusuna 50 kuruş atarken gördünüz mü lan ?
Ronaldo'nun kesinlikle kazanacağı karşılaşmadır.
ronaldo'nun messi'ye tur bindireceği karşılaştırmadır.

sahadaki "mütevazi" messi ile "bencil, kibirli, egoist" ronaldo aslında gerçek yaşamda ters karakterdedirler. Burada kalkıp "ronaldo şuraya bu kadar yardım yaptı." falan filan demeyeceğim. Birazcık dikkatli bakıp araştıran zaten messi'nin ne yavşak birisi olduğunu görür. ayrıca ulan ronaldo bu egoist olursa da bırakın olsun. adam ronaldo lan!
Cristiano Ronaldo.
Ronaldo'nun karizması > messi'nin futbolu.