bugün

Ronaldo'nun karakteri daha düzgün olduğu için ben ronaldo'cuyum..
Ronaldo daha karizma.
ama penaldo coca cola içmiyor. ühü ühü. tm cnm kibs by.
görsel
Messi bu defteri kapatalı uzun zaman olmuştur.
ronaldo 1 sezonda 91 gol atana kadar messi ile karşılaştırılması saçmadır.
messinin ancak ronaldonun getir götürünü yapacağı karşılaştırmadır. adam m.united da başladı real madridde zirvenin zirvesine çıktı juventusta takımın sistemi yüzünden bir süre nadasa yattı ( şampiyonlar ligi aldıramadı ) şimdi tekrar başladığı yere kral olarak döndü ve bu sene bence şampiyonlar ligini tekrar kazanacak. totalde 5 tane mi ne şampiyonlar ligi şampiyonluğu kupası var ve tamamında kupanın alınmasına doğrudan etki etti. 2 defa dünyanın en iyi futbolcusu ödülünü aldı. messi 1 kere aldı. ballon d'or ödülünde de messinin 6 ronaldonun 5 ödülü vardı sanırım. bu arada messi 2 kere beleşten aldı bu ödülü. bir tanesinde uzun süre oynamadığı halde genede ona vermişlerdi. diğerinde ronaldo portekizi şampiyon yaptığı halde gene messi almıştı yanlış hatırlamıyorsam.

messi ise bu arada barcelonadan başka yere gitmeye tırstı. arkasında xavi-iniesta varken yanında ronaldinho etoo ibrahimoviç gibi süper yıldızlar varken 4 tane mi ne şampiyonlar ligi kupası aldı. xavi barcelonadan ayrılıp iniesta da eskisi gibi olamayınca yıllardır tek bir avrupa başarısı olamadı. en sonunda mecburiyetten barcelonadan ayrıldı ama gittiği yerde en fazla neymar ın yedeği oldu.

görünen köy klavuz istemiyor. ne ronaldo babamızın oğlu ne messi. ancak doğruya doğru demek lazım. ronaldo messiden çok daha azimli ve başarılı. messinin yeteneği doğuştan ve üzerine pek bir şey koyamadı yıllar boyunca. ronaldo sürekli kendisini geliştirdi. adam frikiğin kralını atıyor, en uzun defans oyuncularından fazla zıplayıp kafa golleri atıyor, röveşata atıyor, top sürüp gol atıyor, çalım atıp gol atıyor, çok uzaklardan vurup atıyor. he messiye göre biraz daha bencil ve saha içerisinde kibirli ama bu da adamın kazanma hırsının ve başarısının bir getirisi yapacak bir şey yok.
ikisi de birbirinden iyidir. Şanslı nesiliz. Gençliklerinden bu zamana kadar izlemelere doyduk.
görsel
görsel
Futbol takım oyunudur. Bütün mevkilerinde kaliteli oyuncu olan takımlar, şansa bile çok ihtiyaç duymadan büyük başarılar kazanır.
Kaptanı Ronaldo olan bir Arjantin, Messi'nin içinde olduğu bir Barcelona gibi.
Anlayan anladı, anlamayan yanladı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.