bugün

ekşisözlükte gördüğüm üzere çeşitli haber sitelerinde dolaşan iddia.

umarım doğru değildir. eğer doğruysa bu kadar vergi affı yapılmasına rağmen millete neden böyle davranılıyor? milletin iradesiyle geldiklerini unutmuş olabilirler ama sandıkta millet bunu tekrar hatırlatacaktır.

https://tele1.com.tr/koro...lariyla-reddeildi-276354/
https://halktv.com.tr/hdp...onerge-reddedildi-440488h
https://tr.sputniknews.co...lsun-onergesi-reddedildi/
https://eksisozluk.com/co...liste-reddedildi--6747460
Doğruysa 2023'te görüşürüz sandıkta.

Yanlış olsa da görüşürüz.
gerçek bir haberdir. hükümet bu ülkenin vatandaşına çıkarı olmadan 1 bardak su vermez, sandıkta görüşürüz.
Kantarın topuzunu bu denli kaçırmamışlardır diye umulan, gerçek olup olmadığı belli olmayan haberdir.
Yok yok, yoktur öle bişey, yani bence yoktur, yok olsa iyi olur yani.
Her şeyi de görmezden gelemeyiz ya, bu kadarı da fazla olur di mi?!
Yani ben görüyorum da, görmeyen gormüyor işte, görmek istemiyor, yol yapdı diyor susuyor.
Garip ama gerçek!
beyni sönük ampül kafalılar yüzünden ülke şahlanamıyor. aksine batıyor
isterlerse anamıza söven kararname çıkartsınlar. Bunca rezillikten sonra abbas yolcu. Kimse kasmasın.
maalesef gerçek. göt kılıyım diyenleri görür gibi oluyorum !
tabi ki reddeliecek başka türlü ne olacaktı. g*tümüzdeki dona bile göz dükmiş bir kükümetten başke ne bekliyordunuz.
hiç mi hiç şaşırtmayan haberdir. siyasal islamcılar, çay kaşığı ile verir. koca bir kepçeyle alır. devşirmelerin yönettiği bir hükümetten, hayır beklememeyi çok önceden anladım.
Sanki normalde oy veriyorlarda sandıkta görüşeceklermiş. Keşke bedava olsaydı o konuda hemfikirim.
işte bu be...

Teşekkürler cumhurbaşkanım, teşekkürler devlet Bahçeli...

Umarım 2023 değil 3023’e kadar yönetirsiniz...

milletimiz sizi hak ediyor.

Bunların neyine adalet, sosyal devlet, medeni bir yaşam!
eğer bu haber doğru ise alınan karar akıllıca ve uygun olandır.

aşı bedava olsa sen aşı mı olacak sanıyorsun (hadi iyimser olup ölmezsen en erken 2024'e kadar diyeyim) diye soru sorulacak durum.

devlet, sağlık hizmetleri için ilaç hastahane ödemelerinde zorlanıyor.
hatırlayın, ödenmesi gereken ilaç paralarını alamayan firmaların abd yönetimini devreye sokmasını.

bu konuda hükümete kızamıyorum. salgın başladığında...

görsel

ve ücretsiz maske dağıtımında yaşananlar...

aşı da bedava olursa var ya...
maske gibi olur.

85 milyon insanın aşılanması ve ücretsiz olması, bu olur diyen insanda ki iyimserliğe hayranım.
gerçekten cehalet mutluluk diyen az demiş, aynı zamanda varolan yaşanan durumu şartları algılamadığı için pozitif olmak, iyimser olmaktır cehalet.
düşünemediği bilmediği için olumsuzlukları görmez, imkanızı anlamaz.

lütfen körü körüne muhalefet yapmayın ve içinde olduğumuz durumu kimseyi suçlamadan tüm ideolojik dini siyasi vb açılardan soyutlanarak ele alın. hükümeti destek veya eleştiri konusu bu suçlu şu suçlu demeden suçlama yapmadan ne gibi bir ortamdayız görün.
Normaldir. Aşı bedavaya gelmiyor. Her şeyi de devletten beklemeyelim.
Bilim sayesinde aşıyı geliştirip satan medeniyet para kazanırken, bizimkilerin ithal aşıyı ücretsiz yapması oldukça zor bir ihtimaldi. Zaten kurallara riayet eden az, Bedava olsa nasıl olsa aşı var deyip kimse hepten önlemleri kaale almaz. Ya Ne olacaktı ki? Kapitalist dünya. Tabiki Paraya hizmet eder. Asıl mesele biz kendi aşımızı neden kendimiz bulamadık olmalı..
Beleş olsa kim verecek ..yine senin benim param..hasta olan pezemek ödesin..
henüz doğruluğu tartışılır fakat olursa şaşırtmayacak rettir.

akape ve mhp, fetö'nün siyasi ayağının araştırılmasına da ret verdiler, buna mı vermeyecekler.
ülke şaha kalktığı için zaar.
Doğrudur hdp tarafından istenmiştir. AKP ve MHP oyları ile red edilmiştir. Çin aşısı ücretsiz Avrupa'dan gelen aşı ücretlık olacak.
O parayı somaliye gönderirler.
Vatandaşın işine yarayacak ne varsa reddediyorlar.
Bunlara kim oy veriyor merak ediyorum
Dünyadan bihaber olanlar, hiç araştırdılar mı başka ülkeler bedavaya yapıyorlar mı?
Anlaşıldı, herkes aşısını kendi üretecek.
(bkz: doymadılar)

Kim bilir kimler zengin edilecek bu açık kalan rant kapısından.

Kamu yararına olmayan bir başka red daha.