1. 1.
  beynin iki lobu arasında sinirsel iletişimi sağlayan köprü. çoook eskiden sara hastalarında tedavi yöntemi olarak , bu köprüyü ikiye ayırmak surtiyle beynin elektriksel dalgalanmalarının engellenmesi şeklindeki ilkel yöntem kullanılıyor imiş. (bkz: yabancı el sendromu)
  4 ... yeeebabanin
 2. 2.
  beyinde bulunan, sağ ve sol lobun arasındaki uyumu sağlayan bölüm. bu bölümde bulunan bağlantı sorunları, özellikle algı yanılmaları rahatsızlıklarına sebebiyet verir.
  ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  neuroanatomi'den size ne hayir? sanılanın aksine corpus callosotomy hala geçerli bir yöntemdir.
  ... baba
 4. 4.
  tümüyle kesilirse ayrık beyins endromu görülür ve bu kişiler elinde tuttuğu parçanın yarısını diğer elinde tuttuğu diğer yarısıyla birleştiremezler..Bir civatayı somununa takamaz mesela..
  3 ... xiphoideus
 5. 5.
  iki hemisferin iletişimini sağlar.
  kesildiği takdirde el-göz kordinasyonunda bozukluklar olabilir.

  ayrık beyin sendromu (split brain) durumunda kişiye sağ görüş alanında bir nesne gösterirseniz, bunu kontralateral işlev dolayısıyla sol beyinde algılayacaktır. sol görüş alanında bir nesne gösterdiğinizde de sağ beyinde algılayacaktır.

  sol beyinde dil merkezi bulunur. bu sendromu yaşayan hastalar, sol görsel alanda gördükleri nesnenin adını söyleyemezler, çünkü isimlendirmek için sağ hemisferin sol hemisferle corpus callosum yoluyla iletişmesi gerekir.
  3 ... peride3
 6. 6.
  hasara uğradığında sağ gözle öğrendiğimiz bir cismi, sol gözümüzle tanıyamayacak hale sokar bizi.
  1 ... drygt
 7. 7.
  eskiden epilepsi hastalarında keserlermiş bunu. sonra sakat bir iş olduğunu farketmişler tabi.
  ... phantaso7
 8. 8.
  Sağ ve sol cerebellar hemisfer arası bağlantıyı sağlayan köprü.Rostrum Genum Trunchus ve Splenium olmak üzere 4 bölümdür.
  1 ... chechen
 9. 9.
  çok rerörerö bir şey olduğu aşikar.
  2 ... jarrus
 10. 10.
  3 bölümü vardır biri dize benziyordu diğeri kaldırım taşına kırmızı veteriner anatomi kitabı olanlar bilirler terminoloji konusunda film çevirilerinden aşağı kalmıyoruz başımızın belası ventricus lateralisin tavanını oluşturuyordu sınav öncesi pratik oldu.
  ... lalaland