1. ?.
  hiçbir yerden alınmamış yazılar yazan, eğer bir kaynağa başvurduysa onu kopyalayıp yapıştırmaktansa, o bilginin özetini yazan, yazdığı her yazı kendi el emeği göz nuru olan yazardır.
  4 ... asiti kaçmış kola
 2. ?.
  sevilesi, taktiredilesi, eli öpülesi yazar.
  2 ... sfp
 3. ?.
  yazar denilesi yazar bence yoksa copyker denilirdi...
  2 -1 ... xavier
 4. ?.
  Yazardır.Copy paste yapan yazardan üstün bir yönü olduğu söylemek biraz "haksızlık" olur.Çünkü bilgi amaçı entrylerin çok güvenilir kaynaklardan copy paste yapılması iyidir.Sonuçta burası bir bilgi içereikli sitedir.Bilgiler de her yerden temin edilir.
  Copy paste yapmayan yazarın kendine has yazıları elbette güzeldir.Ancak copy paste yapmak kesinlikle kötü bişi değildir.Her sözlükte mevcuttur böyle yazılar ve bu yazılar kişisel yazılardan çok daha iyi bilgi verir.
  Copy paste yapmayan yazar olması gereken yazardır zaten çoğu kez özellikle kendine has olması gereken yazılarda;mesela doğaçlama konularda.Ancak her zaman böyle olmak zorunda değildir.
  3 ... italiano
 5. 1.
  kendi kendine bişeyler üretmek isteyen ve bunun için uğraşan, alın terini mürekkep yapıp sayfalar yazı dolusu yazı yazmak umuduyla yoğrulmuş alnı öpülesi yazar
  1 ... coren
 6. 2.
  yapmadığını inkar eden yazardır.
  ... ali biberon
 7. 3.
  bir metni kopyalayıp yapıştırmayan yazardır.
  ... sonkuzu
 8. 4.
  lügatında copy ve paste sözcükleri olmayan yazardır.
  ... ali biberon
 9. 5.
  (bkz: en asil duygunun insani)
  ... darkerway
 10. 6.
  copy-paste yapanına yazar değil entrici demek daha doğru olacağından zaten copy-paste yapmamak sözcüğün hakkını vermek göz önüne alınırsa yazar olmanın ön şartıdır.*
  1 ... meister writer