bugün

Muadili olan bir krem daha var: "noskar"
içeriği tamamen aynıdır ve fiyat olarak çok daha uygundur.

t: Yeni ya da çok eski yaraların (hatta ameliyat izlerinin) bile iyileştirilmesinde etkili kremdir.
Bu kremi bende araştırdım. Contractubex kremi ile ilgili her şeyi anlatmışlar. Linki aşağıya bırakıyorum bknz[https://www.begonya.com/contractubex-krem/]
Yüz veya ciltte ben aldırma işleminde sonra doktorların yara izlerinin geçmesi için önerdiği ürün. Bu ilaca bir alerjiniz olup olmadığına dair test yaptırmanız önemli. Sonraki işlem evinizde dermarol kullanıyorsanız ayda bir dermarol işleminden sonra cildin yenilenmesi için bu kremi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Tabi bu işlemi yapmadan önce yüzünü mutlaka dezenfekte edin.

Dermarol işleminden sonra bir hafta nemlendirici krem kullanmanız gerekiyor. Ciltte soyulma yapabiliyor. Güzellik merkezlerinde yapılan dermapen işleminden sonra zaten ciltde soyulma oluyor bundan endişe etmeyin. Her işlemden sonra cildi nemlendirmek çok önemli

Not: Dermarol işlemini de doğru yapmanız çok önemli

görsel
(bkz: Contractubex)
Yaklaşık 8 aydır kullandığım ilaç.

10 ay önce alnıma 4 estetik dikiş atılmıştı fakat kesilen yer düzgün bir şekilde değil de ezikli bir biçimde olduğu için dikişler biraz zor yapılmıştı. Bu yüzden iz kalma ihtimali artmıştı. Dikişler alındıktan 2 ay sonra kullanmaya başladım ve etkili olduğunu düşünüyorum çünkü bendeki gibi bir dikiş izinin ilaç kullanılmadan bu kadar gelişme göstermesi biraz olanaksız. Aynı sürede bacağımın bir kısmında da küçük bir kesilme olmuştu ve onun görüntüsü gerçekten asla düzelmeyecek gibiydi fakat şu an %80 geçmiş durumda. Alnımdaki kısmın sonucunu tam olarak sanırım 2 yıl sonunda alabilcem. Şu an gözle görülür şekilde bir iyileşme var.

Fiyatı en son 90 liraydı ve 1 kutusu en az 5 ay gidiyor, şu an ikincisini kullanmaktayım. Bakalım sonucu görücez.
vücuttaki izleri gerçekten geçiriyor ama ruhunuzdan derin izler bırakıyor. 1 cm lik yara için piknik tüpü kadar contractubex aldım amk.
eczacıya abi bu ne? azıcık kullanıp geri getirsem olmaz mı? dedim, olmaz dedi.
Pahalı ama uzun süre giden etkisini uzun sürede gösteren mucize.
Kullananlardan mesaj beklediğim krem veya jel bilmiyorum.
Plastik cerrahi yazarsa sgk karşılıyor. Ben bunu bilmeden ilk kendim satın almıştım 70 tl gibi bir fiyatı var. Ama ameliyat izime bir faydasi olmayan salyangoz özlü yapış yapış, güzel kokan bir jel. 3 tüp kullandım ama bir fayda göremedim. Umarım fayda görülür.
benim dikiş izlerini yok etmedi çokta şeyapmayın.
80 tl ye dün eczaneden aldığım ilaç. Kolumdaki kesik izleri için ablam tavsiye etti ama daha öncede kullanmıştım dikiş izlerimde. Sabah akşam yara çok geçmeden hemen sürülmesi gereken jel. Mesala bir sivilceyi çok kıllattıysanız hemen başlayın ya da yara izine işte. Kuruduktan sonra pul pul döküldüğü için ben sarıyorum sürünce.
Yanık izini geçiren tek krem diyebilirim. Küçük büyük farketmez mutlaka işe yarıyor.
ota boka faydalı olacağını düşünüyorum ben bu ilacın. fiyatı oldukça yüksek, bu fiyattan dolayı bilimum soruna çözüm olması lazım.
Neye iyi geldiğini anlayamadığım ilaç. Sivilce çukuruna mı, kızarıklıklarına mı?
Dün çukur şeklindeki yanık izime ve kedimin tırmık izine kullanmaya başladıgım krem. iki hafta sonra görüşürüz sözlük.

Edit: Almanya'da hacı misini nasıl bulmuşlar yahu. Krem hacı misi kokuyor.

2 günde hayatta yara izim toparlanmazdı benim. inananılmaz yavaş iyileşir yaralarım. Ama simdi yanıktan ötürü oluşan çukurluk çok hafif dolmus ve normal deri oluşumu başlamış. 1 aya hafif düz bir iz kalacak gibi görünüyor. Yalnız içten içten kaşındırıyor ilaç sinir sahibi etti. Her hafta editleyeceğim.

Edit;
Geç oldu ama gerçekten bende işe yaradı
75 liraymış bugün öğrendim ve dermatologlar yazamıyor,işe yaraması da şansına memnun kalan da çok,hiç bir işime yaramadı diyende çok.
Pahalı fiyatina karşılık ameliyat izime hiç bir faydası olmayan sümüksü yapısı olan jel. 3 tüp kullandım faydası yok.
yüzümde ki beni aldırdım doktor bunu önerdi en kısa zamanda alacağım işe yarıyor mu kullananlar bana bir yazsın.
ssk kurumun karşılamadığı ilaç. sabah sabah bir jele 75 tl ödeyerek başladım. umarım şu düşme izini kaybeder de bende değdi derim.
ablam için reçete yazdırmaya gittiğimde aile hekimimizin 'ilaç çok pahalı ablan gelsin işe yarayacaksa yazayım' demesi üzerine 'sigorta karşılamıyor mu' dediğimde 'tamam işte boşuna devletin parası gitmesin' cevabını aldığım ilaç.
işe yarayıp yaramadığı merak edilen ilaç.
gerekse rengi ve kıvamı, gerekse uyguladıktan sonra elde bıraktığı o koku açısından değerlendirildiğinde hiç de hoş olmayan şeyleri akla getiren tıbbi bir jel. skar tedavisinde oldukça başarılı olduğunu duymuştum. ( tecrübe etmedim henüz.) sanırım bundan olacak ki fiyatı normal bir ilaca göre çok pahalıdır.
ektisini yer yer görebildiğim ilac.bir bakıyorum yara izi geçmiş gibi bi bakıyorum kabarık kızarık halde
sonuc olarak faydasını az da olsa gorebılıyorum.kullanmaya deger bır ılac.
ameliyat izi için kullanmatayım kendisini. dehşet kaşındırıyor hayır kaşıyınca canım acıyor sürmesi zaten ayrı bi dert. inşallah işe yarar kremidir.
dikiş izlerimi 3 ayda neredeyse yok eden mucize jel.
kutu ve tüp tasarımı değişmiş olan skar tedavisinde kullanılan jel.