bugün

soğanları küçük küçük doğra. sarmısakları da. yeşil biberleride. hepsini tencereye at. yağ koydun zaten. hepsi ölene kadar kavur. kaz ciğeri ya da tavuk ciğerini ekle. biber karabiber toz biber pul biber at. tuz ekle. su ekle az ama. yeteri kadar sulu olsun yani. istersen domates koy. ciğerler pişene kadar bekle.

yanında pirinç pilavı olabilir, yoğurt.
Hiç sevmediğim midemi bulandıran ve ardından kusturan yiyecek.
kız da ciğer yer miymiş diyenlere inat her fırsatta yenilesi yemek.
sabah kahvaltısında dürümü çok güzel oluyormuş, ben daha henüz yiyemedim.
altına pirinç pilavıyla vazgeçilmez yemek. yanına turşu, tercihe göre kola veya ayran. yeme de yanında yat.
kedilerin bir numaralı yiyeceği.
Bol soganlı olmalı.
bir yiyecektir. hiç sevmem.
bir yiyecektir. bayılırım. bazen sabahları da süperdir.
pişirilirken içine yeni bahar, kırmızı pul biber, kimyon birazcık da kekik konursa tadından yenmeyen müthiş yemek.
Tadi berbat geliyo.
yarın kurban kesildikten sonra yiyeceğimiz müthiş yemeklerden ilki, oh yanına da soğanı yardık mı o iş tamam.
pişerken kokusunu sevmediğim, ama bol kimyonluysa affetmeyeceğim yemektir.
yarından itibaren yine midesi alabilenlerin bolca yemeye başlayacağı garip kokulu yemek.

entiriyi girerken bile midem kalktı namussuzum.
Ciger sevmeyenlere cigeri sevdirecek tarif:

Simdi gencler oncelikle cigerinizin zarini cikaracaksiniz,

Cigerimizi mumkun oldugunca kucuk parcalar halinde kesecegiz hani mesela tantuni eti kadar olacak sekilde hatta ondan da kucuk,

Yanina pisireceginiz kadarin onda biri kadar kuyruk yaği hazirlicaksiniz, onu da ayni sekilde mumkun oldugunca kucuk dograyin

Cigeri kucuk dogramak temek nokta simdi gelelim diger kisma;

Pisireceginiz cigerin uc kati kadar soğanı kizgin yağda iyice pisirin anneleriniz pembelesinceye kadar der ya ben daha pembelesen soğan görmedim siz bunu mumkun oldugunca cok pisirin, ölsün iyice. Yakmadan tabi.

Ardindan hazirlanan cigeri de ilave edin tavaniza sonra ister domates ekleyin ister biber ekleyin gerisi size kalmis.

Baharatini da en son atin, herkesin damak tadina uymayabilir ama kimyonu acayip sekilde tavsiye edebilirim.

Afiyet olsun.

Not: kuzu ciğeri
Bak nereden aklıma geldiyse canım çekti.
Olsada yesek kavurmasıdır. Bol soğanlı.
Daha evvel akla gelmeyen herşeyi insanın canının çekmesi.