bugün

yılın tespiti helal olsun.
şundan kaçan insandır.
görsel
psikolojik sorunlari olan insandır.
Karanlık korkusu olan insandır.
Bu bahsedilen varlıklardan gerçekten korkan yalnız yaşamak zorunda olan insanlar var.

Bilmem bir şey ifade eder mi?
Arapca koruma buyuleri cast etmeniz gerek, light vulnerabiliteleri fazla degil cinlerin.
ışık açık olunca göremeyeceğini sanan insandır.
zaten cinler de aman ışık var beyler girmeyin odaya diyeceklerdi. ama işte insan gözünün görmediğinden korkar. görürsem belki bir şansım olur diye düşünüyor olabilir. ben değilim bu arada böyle savunmaya geçiyor gibi bişi yok. gelirse başımın üstünde yeri var.
(bkz: cinlerin ışıktan korktuğunu sanmak)
ne yani ışığı açık bırakınca gelemiyorlarmı ? ateşten yaratılan metafiziksel varlıklar senin bimden aldığın e sınıfı 50 watt lık ampülünün yaydığı ışıktan mı korkacak ?
bilinçaltı kendisiyle ağır dalga geçiyordur.
Aslında karanlığın sana herşeyi gösterebilme gücünden korkuyor ve bu korkuyu yenmek için doğru adımı atıyordur.

Korkmayın efenim en baba zibilyon tane askerim var diyen cinciyi dövmeye, sövmeye rağmen sıkıntı olmadı arkamdan çarptıracam diye atıp tutuyordu...

(bkz: naber)
(bkz: soru işareti)
Evde tek başınadır.
daha önce dünya üzeride kaç kişiyi cin çarptığını merak ettiren başlık.
Bunlar öyle sapıktır ki donla yıkanırsan içine girerler ceza olarak, tecavüzcüler resmen.
olmayan birşeyden korkmamasını öğrenmesi gereken insandır. tıpkı hayalet,karabasan, peri, gulyabani ve hatta ejderhaların olmadığı gibi. onun yerine ışığı cehalete doğru açabilir.
Komik insandır. Büyümesi gerekir.

Oğlum karanlık odada bi dişi cin yakarlar da ziker miyim diye yol gözlüyorum siz ışık açıp korkuyorsunuz ahahah.
Sinek mi bu ışığı açınca kaybolcak.

Bi de cin diye bi şey yok. Haberiniz olsun.
Bir adet sorunsal.

ışıklı ortamı daha çok severler, karanlıkta gözleri iyi görmüyor diye duydum.
elektrik dağıtım şirketinin, daha çok elektrik satmasına katkı bulunması için maaşa bağladığı cindir
Aklıma cin gelirse kıpırdamadan yatarım, ayaklarım kollarım battaniyenin içinden çıkmamalı.
Cinlere inanan insanlara has bir özellik.
küçüktüm dabbe serisiyle ilk defa tanışmıştım ne yapabilirim. o ışık sayesinde uyudum ben.
doğru eylem.
o yüzden cin lambada zaten.
görsel
Zaten cinlerde ışıktan korkuyor evet* Korku varsa isterse evin içinde trafo olsun yine geliyorlar. Çünkü onlar korkudan besleniyor.
Işık olursa açık hedef olursun karanlıkta yat.
Saçma sapan korkuları yüzünden karanlığın verdiği huzuru hiçbir zaman tadamayacak olan aptal insandır.

Beybi!