1. 1.
  muhteşem bir ses tonuna sahip sanatçı kişilik.

  not: bu başlığın bu güne kadar açılmamış olması garip geldi bana en azından üç beş entry bekliyordum neyse...
  4 ... sıfırın altında
 2. 2.
  yerli şeytan filminin tuğrul bilgesi. yalnız o faullere şeytan bile gülmüştür.
  ... sex files
 3. 3.
  plastikten yapılmıştır.
  ... dasti
 4. 4.
  22 ocak 1946'da doğdu. geçmişi sağlam tiyatro ve sinema sanatçısıdır. kendisi yurt içi ve yurt dışında önemli yerlerde görev ve eğitim almıştır.

  ilkokulu Tosya ve Kırıkkale'de okudu. Ortaokulu Ankara Cebeci Ortaokulu ve Liseyi Kurtuluş Lisesinde bitirdikten sonra; 1960-1964 Ortaokul ve Lise Döneminde, Ankara Radyosu Çocuk Kulübünde, Ankara Radyosu Eğitim Programlarında, Ankara Radyosu Radyo Tiyatrosu programlarında ve Ankara Radyosu Arkası Yarın programlarında çalıştı.

  Yine aynı yıllarda çocuk tiyatrosu ve özel tiyatrolarda amatör olarak oyunculuk yaptı. l962 yılında Ankara Halkevi'nde tiyatro kurslarına katıldı. Ardından aynı kurumda oyunculuk yaptı. Nüzhet Şenbay, Nurettin Sevin, Suat Taşer, Haldun Marlalı ve Mahir Canova'dan eğitim aldı. Ayrıca Suat Taşer'in yönettiği Öteye Doğru adlı oyunda başrolde oynadı. 1963-1964 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu oyunlarında küçük rollerde görev aldı. 1964 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına girdi.

  1969'da Konsevatuvarın Tiyatro Bölümü yüksek kısmından mezun oldu ve aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak göreve başladı. 1971-1973 yılları arasında Ankara Devlet Konservatuarı oyunculuk bölümünde Cüneyt Gökçer'in asistanlığını yaptı. 1973 - 1982 yıllarında yine aynı okulda öğretim görevlisi olarak diksiyon, mimik, rol ve sahne derslerine girdi.

  1982 yılında British Council bursu ve Ankara Devlet Tiyatroları bilgi- görgü hakkı ile Londra'ya gitti. Burada Dil Eğitimi yanında Royal National Theatreve Royal Shakespeare Company'de çeşitli provalara katılarak eğitimini devam ettirdi. Yine Londra'da iki ay RADA (Royal Academy of Dramatic Art) da eğitmenlerle birlikte çalışarak misafir hocalık yaptı. 1983 yılına kadar Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. 1987 - 2000 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde rol, diksiyon, mimik ve sahne derslerine girerek, öğretim görevliliği hizmetine devam etti.

  1992 British Council ve Royal Shakespeare Company'nin davetlisi olarak Stratford'da ses ve nefes seminerlerine katıldı. 1997'de özel bir diksiyon ve spikerlik kursunda öğretmenlik yaptı. 1999 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde oyunculuk ve diksiyon derslerine girdi. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda diksiyon, mimik, rol ve sahne dersleri verdi. 2001'de aynı yerde Tiyatro Anasanat Dalı Başkanı oldu.

  Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Hepşen Akar'ın kardeşi olan Cihan Ünal, ilk evliliğini manken Sabiha Tarhan ile yaptı. Bu evlilikten Irmak adında bir kızı oldu. ikinci evliliğini ise Mine filminin setinde tanışıp aşık olduğu Türkan Şoray ile yaptı. Bu evlilikten Yağmur adında bir kızı daha oldu. Halen Tiyatro istanbul bünyesinde oyunculuk çalışmaları ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Başkanlığı ile Öğretim Görevliliğini devam ettirmektedir. Sanatçı, ingiltere'deki Centre for Performance Research (Giving Voice) ve TODER (Tiyatro Oyuncuları Derneği) üyesidir.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Cihan_%C3%9Cnal
  ... onurkul
 5. 5.
  4.murat ve türkan şoray sendromunda boğulan aktör.
  1 ... dervisabdi
 6. 6.
  şeytan filminin türk versiyonunda doktoru canlandırmış aktördür.
  ... taharetmuslugu
 7. 7.
  Türkan Şoray gibi bir kadının gönlünü kazandığına göre aşık olmamak için hiç bir bahane gerektirmeyen erkektir.Ulaşabilene.
  1 -1 ... ezelhazan
 8. 8.
  1946'da Kastamonu'da doğdu. Ortaokul ve lise döneminde, Ankara Radyosu Çocuk Kulübü'nde "Radyo Tiyatrosu"nda ve "Arkası Yarın" programlarında çalıştı; çocuk tiyatrosu ve özel tiyatrolarda amatör olarak oyunculuk yaptı.
  1962'de Ankara Halkevi'nde tiyatro kurslarına katıldı. Nüzhet Şenbay, Nurettin Sevin, Suat Taşer, Haldun Marlalı ve Mahir Canova'dan eğitim aldı.
  1963-1964 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu oyunlarında küçük roller oynadı.
  1964'te girdiği Ankara Devlet Konservatuarı'nın yüksek kısmından 1969 yılında mezun oldu.Aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak göreve başladı.
  ilk defa 1971'de "Damdaki Kemancı" filminde oynadı. Oynadığı ikinci film, Türk korku klasiği "Şeytan" oldu.
  1971-1973 arasında Ankara Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünde Cüneyt Gökçer'in asistanlığını yaptı.
  1973-1982'de aynı okulda öğretim görevlisi olarak diksiyon, mimik, rol ve sahne dersleri verdi.
  1982'de British Council bursu ile Londra'ya gitti. Dil eğitimi yanında Royal National Theatre ve Royal Shakespeare Company'de çeşitli provalara katıldı. Yine Londra'da iki ay RADA'da (Royal Academy of Dramatic Art) eğitmenlerle birlikte misafir hocalık yaptı.
  1983'e kadar Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. 1987 - 2000 arasında MSÜ Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde rol, diksiyon, mimik ve sahne derslerine girdi.1992'de British Council ve Royal Shakespeare Company'nin davetlisi olarak Stratford'da ses ve nefes seminerlerine katıldı.
  Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan kardeşi Hepşen Akar'ı geçtiğimiz günlerde kaybeden Cihan Ünal ilk evliliğini manken Sabiha tarhan ile yaptı ve bu evlilikten Irmak adında bir kızı oldu. Daha sonra, "Mine" filminin setinde tanıştığı Türkan Şoray ile evlendi. Bu evlilikten Yağmur adında bir kızı daha oldu.
  Halen tiyatro çalışmalarını Tiyatro istanbul'da sürdürüyor. Daha önce Yeditepe ve Hacettepe üniversitelerinde derslere giren Ünal, şimdilerde Kadir Has Üniversitesi ve KKTC Yakındoğu Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü'nde ders veriyor. (19.04.09 - Milliyet)
  5 ... rick blaine
 9. 9.
  özellikle 1980'lerin başında çevirdiği filmlerle hatırlanan oyuncu. eğer bir filmin başında mutsuz, eviliği yolunda gitmeyen veya kendini arayan bir türkan şoray , hülya koçyiğit varsa o filmde kesinlikle cihan ünal'da vardır . filmin senaryosu da birbirlerine yasak olan bu iki kişinin ilişkisinin meşrulaştırılması üzerinedir istisnasız .
  1 ... bugsbunny
 10. 10.
  dördüncü murad dizisini çekerken attan düşerek dördüncü murat'ın tüm karizmasını yerle bir etmiştir. lakin metin akpınar "deliler" oyununda kendisine gerekli cevabı vermiştir:

  "bir padişah attan düşmez, düşse düşse tahttan düşer".
  ... tatarkemal