bugün

allam, umarım aqepeliler duymadan ışıklı izmirliler talan ederler patetez ve soğanları üstü örtünür bu rezilliyin. "rezillik" diyorum zira gerçekten rezillik. öyle olmasa rezillik demezdim, vezirlik derdim.

oy alayım derken göz çıkarıyor ceyepe bildiyin. lan ne gerek vardı bunlara şimdi? sanki patetez dağıtmasa izmiri kaybedecek. hayır birde patatez suvan daatıyorlar.

rakı, şarap varken. ulan ceyebe, günden güne batıyorsun ama farkında deyilsin. üç gün önce aqepelilere "patatez suvana oy veriyolla" diyerek laf atıyorduk şimdi gerçeyini biz yabıyoz.

neyse, ben şu an şeyir dışındayım. izmir deki akrabalara haber vereyim de talan etsinler patatezleri. madem dağıtıyorlar biz alalım hepsini. oy vericez nasılsa, boşa gitmemiş olur hem. evet.

--spoiler--
istikbalde dahi, seni patates ve soğandan mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır.

hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, tanzim satışçıların emelleriyle tevhit edebilirler. yıllardır iktidar yüzü görememekten fakr ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilirsin.
--spoiler--

https://www.ensonhaber.co...ates-sogan-dagitiyor.html
izmirde ne dağıtıyor aq. Başkan adayı her Gördüğü yerde vatandaşa tekme tokat girse yine alacak ki. Gereksiz masraf.
Bir promosyon.
Kaynak da ortadoğu ve balkanların en tarafsız ve dürüst kaynağı ensonhaber.com.
--spoiler--
chp, insanlık onuruna yakışır şekilde ihtiyacı olan vatandaşlara patates, soğanı evlerine getirerek vermiş, kuyruk sefilliğinin önüne geçmiştir.
--spoiler--

hükümet, kuyruk olayını çözmek adına tanzim satış noktalarına internet üzerinden ulaşım ve sipariş imkanı sağladığında, (ptt aracılığı ile) "pototo kobzomollok yopoyor" diye aklınca dalga geçenler, (genel olarak) daha basitini chp yapınca "sefilliğin önüne geçmek" olarak nitelendiriyor.

e tabi, "chp kabzımallığa başladı" diyecek halleri yok ya! neden, çünkü ışıklılar.
Seçimden sonra nah der gibi bütün hepsi duracaktır.
Kutluyorum.
Makarnaya ve kömüre iyi bir alternatif.
Çok güzel bir uygulama olmuş.
Hem ödemis'te patates de çok. maliyeti ucuza gelmiştir.
deli kardeş, bana mı diyorsun "kimsenin kuyruğa girdiği yok" diye? anlayamadım da?
Seçim yatırımı değilse ve gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşıyorsa güZel bir uygulama. Ama 1 ay sonra sona erecekse kömür dağıtımından bir farkı yok. Önemli olan icraatların popülist olmaması, kalıcı ve halk yararına olması.
Aysun kayaci cok hakli...

1 patates ve sogana kendi oyunuzu satmayin.

Bunu chp icin demiyorum. Zamaninda komur, makarna ve bilimum yiyecek icecege oyunu veren vatandaşlarımiz oldu.

Oyumuz bu kadar ucuz olmamali. Memeleketi ve devleti icin hizmet edecek insanlara vicdaninizla oy verin. Bunun x partisi, y partisi ile alakasi yok.

Oyunuzun degerini bilin. Adamlar yarin 1 sogana, 2 kilo komure oy aldim diye dusunup, sizin haklarinizi somurmelerine izin vermeyin.

Bu memleketin gercek devlet adamlarina ve vatanseverlere cok ama cok ihtiyaci var.
hadi oradan, cehape yapınca sosyal yardım yapmıştır. akp yapsaydı rüşvet olacaktı.
merak etmeyin seçim den sonra onları misliyle alır.
Daha iki gün önce eski akp tabanından bir arkadaşımla konuşurken şöyle diyordu:

"chp insanları makarnacı ve kömürcü diye aşağıladı, insanlara tepeden baktı. Madem onlar makarna kömür dağıtıyor chp de izmir'de ve Eskişehir'de un, yağ, patates, soğan, şeker dağıtsın".

E adamlar dağıtsa suçlu, dağıtmasa suçlu, eleştirse suçlu. Ne yapsınlar anasını satayım.
Açlıktan kırılan Afrika ülkesi gibi olsak da aslında fakirlikten de kırılan bir ülkeye döndük.
Üretmiyoruz ve alamıyoruz.
Bugün Avrupa konutları Migros mağazası patates soğan 2 lira olarak satıyordu. 1'er kilo patates soğan seçerken fiyat etiketine asılmış not "3 kilo alım ile sınırlıdır" iliştirilmiş.

Siyaset ticaret olarak topluma verilen mesajlar, seçimde kullanılan argümanlar gözönüne alınırsa ülke soğan patates mesajından geçilmiyor.

Düşündüm de...
1 lirayı hesap eden halk, bugün 26 lira verip Migros da satılan yöresel tatlar lezzetler organik tarım olarak paketlenmiş 750 Gr ispir (şeker) kuru fasülye alamıyor.
Bunun içine pastırma koymayı hayal edebilir mi?

Kg 100 lira civarında satılan somon fileto al sana dense bunu nasıl pişirip yiyeceğini bilmiyor.
Marketin şarküteri bölümünde satılan olgunlaşmış baharatlı soslu t-bone steak çeşitleri veya biftek pirzola Et ürünlerini pişirme tekniğini kaç tane 20 30 yaşında kız biliyor?

Bilemezler, onlar ailelerinde bu ürünleri kaç defa sofralarında görmüş, anneleri mutfakta babaları mangal da yaparken izlemiş.
Bu ürünleri pişiren döküm hakiki demir tavalar, ızgaralar ve fırınları kullanmış mı?

insan kalitesi (bunu aşağılama olarak algılama yapılmasın. Üretim eğitim yaşam standartları gelecek olarak) yediğiniz beslenme sizi bir seviyeye gelişmişliğe götürür.
Sağlıklı üretken ve eğitimli bir toplum yaratmanın temel taşı budur.

insanları soğan patates tartışmasında tutmak insanlara yapılan en büyük kötülük.
Kaliteli bir döküm tencere, Tava, sosluk, fırın ile kaliteli bir sos, et hayali bile kuramayan insanlar topluluğu haline geldik.
Muhalefet iktidar elinde argümanlara bakın, soğan patates.
insanların konuştuğuna bakın, soğan patates.
Önümüzde ki 20 30 yıl sonrasının Türkiye için nasıl olacağını yaşam standartları kalite üretim gelir olarak nerede olacağımızı tahmin edin.
Bu insanlar size bize ne verecek?
Nasıl bir gelecek hazırlayacak?
Hayalleri mücadele verdiği elinde ve dilinde olan argümanlarla bize ne verebilir?

Bu iktidarı muhalefeti ile siyasetçiler ve bunların peşinde giden halk kalkıp bu devletin milletin geleceğini belirleyecek.
Bunu gören gözler anlayan akıllar artık ülkeden tek tek kaçıyor.
Burada kalıp doçent olacağına yurt dışında pratisyen hekimliğe razı olan insanlara artık kızmıyorum.

Soğan patates gibi vb böyle görüntüler verilmesinden de kimse rahatsız olmuyor ya işte buna kızıyorum.
Bırakın siyasi ideoloji farklılığı, kimlik din aidiyet duygusunu da dışardan biri olarak bakın. Böyle bir toplum böyle bir siyasi propaganda, idare halk söylem proje mi olur?
Afrika'da açlık çeken ülkeler de bile seçim propagandası için iktidar muhalefet doğan patates argümanına sarılmaz.