bugün

chp nin izmir de bedava patates soğan dağıtması

allam, umarım aqepeliler duymadan ışıklı izmirliler talan ederler patetez ve soğanları üstü örtünür bu rezilliyin. "rezillik" diyorum zira gerçekten rezillik. öyle olmasa rezillik demezdim, vezirlik derdim.

oy alayım derken göz çıkarıyor ceyepe bildiyin. lan ne gerek vardı bunlara şimdi? sanki patetez dağıtmasa izmiri kaybedecek. hayır birde patatez suvan daatıyorlar.

rakı, şarap varken. ulan ceyebe, günden güne batıyorsun ama farkında deyilsin. üç gün önce aqepelilere "patatez suvana oy veriyolla" diyerek laf atıyorduk şimdi gerçeyini biz yabıyoz.

neyse, ben şu an şeyir dışındayım. izmir deki akrabalara haber vereyim de talan etsinler patatezleri. madem dağıtıyorlar biz alalım hepsini. oy vericez nasılsa, boşa gitmemiş olur hem. evet.

--spoiler--
istikbalde dahi, seni patates ve soğandan mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır.

hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, tanzim satışçıların emelleriyle tevhit edebilirler. yıllardır iktidar yüzü görememekten fakr ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilirsin.
--spoiler--

https://www.ensonhaber.co...ates-sogan-dagitiyor.html