bugün

ihtimal dahilinde mi yorum yapmak zor ama eğer alırsa bir taşla üç kuş değil çok kuruş vuracağa benzer.
deniz baykal'ın istifa etme ihtimaline benzer.
gürsel tekin aday gösterilirse belki denilen ihtimaldir.
istanbul kırsalında böyle bir ihtimali düşünmenin bile yersiz olacağı ihtimal durumudur.
chp' liler için düşünmesi bile güzel olan ihtimal. ben senin istanbul'u alabilme ihtimalini sevdim.
akp'nin ankara'yi alma ihtimaline eş degerdir.
çölde kutup ayısıyla karşılaşmak ile eşdeğer bir ihtimaldir.
eğer önseçim yapılırsa yüksek olan ihtimaldir. çünkü chp, önseçim yaptırdığı seçimleri almış, genel başkan tarafından atanan adaylar kaybetmiştir. kanımca, chp istanbul il başkanı gürsel tekin'i büyükşehire aday gösterecek.
ihtimal dahilindedir. bugün vatan gazetesinde çıkan bir ankette akp yüzde 39 chp yüzde 30 çıkmıştır. henüz chp'nin adayı bile belli değildir. ilçe adayları belli değildir. daha seçime 3 ay vardır ne olacağı hiç belli olmaz.
dağıttığı kömür tonajı ile doğru orantılıdır.
(bkz: oyu mercimege satmak)
(bkz: doğalgazlı eve kömür yardımı)
(bkz: yuh)
(bkz: kırmızı kar yagması)
istanbullular verirse alır.
istanbulda yaşayan insan profiline bağlı bir durumdur.
(bkz: yavas al sacin basin dagilmasin)
(bkz: sıfır)
(bkz: 0)
akp'nin kömür dağıtmadaki tecrübesine bakarsak chp'nin henüz bu konuda tecrübesiz olduğunu da göz önüne aldığımızda zor gözüken durumdur. hatta onlar bu işi öğrenene kadar da küresel ısınımaya devam ederse chp sittin sene alamayacaktır. (bkz: igrenc espriler)
iddaa bültenine girecek olursa verdiği oran nedeniyle dikkat çekecek hadisedir.
"Ben senin alabilme ihtimalini sevdim" diye karşılık verilebilir.
istanbul'da yaşıyan halka bakdıldığında imkansız olacak ihtimaldir.*
(bkz: havada bulut sen bu isi unut)
% 50

(bkz: ya alır ya almaz)

edit: bu teorik oran , şahsi fikrimde istanbulu alamaz chp .. kemal kılıçdaroğluna güzel laf dedi bugun erdoğan , "istanbulda bır yere gel beni al desem alamayacaklar , istanbulda neyin nerede oldugunu bilemeyecek adamlar istanbula beledıye baskan adayı oldular" dedi , yani biraz tassak geçti kılıçdaroğlu seçimiyle.
-273 mutlak sıcaklık derecesindedir.kısaca pek raslanma ihtimali yoktur.
karadan gemiler yürütse olmayacak ihtimal.
Yaşımın 23 olmasına rağmen, evlerin önündeki çöp dağlarını, akmayan muslukları, iski gate'i falan hatırladıkça, eğer istanbul seçmeni en az benim kadar yaşlıysa, biraz da taraflı değilse %0'dan düşük bir ihtimaldir. Şimdi dönüp dolaşıp kömür muhabbetine girmeyin sevgili chp'liler, hiç boşuna varoş edebiyatı da yapmayın, akp'ye karşı kurumsal kimliği olan tek parti chp diye, akp'den şikayetçi kesimin chp'nin salak politikalarını ilelebet destekleyecek olduğunu sanmayın. netice itibariyle adı halk partisi olan bir siyasi oluşumun, kendisini sol ve sosyal demokrat sayan bir oluşumun, öğrencilerin aldığı bursları dahi iptal etmek için ön ayak olması gösteriyor ki seçimlerde chp'nin istanbul'u kazanma ihtimali klasik geyikle, deniz baykal'ın solcu olma ihtimaliyle eşittir.

dip not: o dönemlerde belediye başkanı shp'li nurettin sözen'di. Shp'nin genel sekreteri ise deniz baykal'dı. bu örnek bu sebepten verilmiştir.
(bkz: medieval total war) *
GECEN SECIMLERE KIYASLA DAHA YUKSEK OLAN IHTIMAL.