chp'nin yeni döneminde kemal kılıçdaroğlu ve gürsel tekin'in etkisi ile dindar vatandaşların oylarını almasıdır.
arka safta en büyük kılıçdaroğlu destekçisi ve hatta kemal k'nın kudretinin sırrı önder sav dururken büyük bir tezat olacak ütopik bir hayaldir.
ne yani kardeşim önceden chp'ye oy verenler dindar değil miydi dedirten başlık.
akp'liler ile chp'liler karşılıklı parti değiştirseler bile gerçekleşmesi zor olan durumdur.
(bkz: adım çıkmış dokuza inmez sekize)
(bkz: imaj herşeydir)
edit akbayram: umarım yanılırım
hangi dinin dindarları diye sorulacaktır.
baykal o kadar hadis okurdu mitinglerinde de bir faydasını göremedi.
belki yahova şahitleri oy verir chp'ye bilemiyorum.
zor alır. hatta babayı anca alır. elindekini korusunda.

(bkz: kemal kılıçdaroğlu ve ergenekon un canlanması/#8144307)
eğer kılıçdaroğlu mayınlı arazileri topraksız dindarlara verirse bu iş olur. *
Chp'yi dinsiz sanan çakma müslümanların "nasıl dindarlar chpye verebiliyor"düşüncesine kapılması
gayet doğaldır. dindar dediğimiz insanlar aittir. kabilece hareket eder. nereye işaret edilirse oraya yönelir. varlıklarını devam ettirmelerine izin verilme amacı bizzat budur. kılıçdaroğlu'na oy verilmesi istenirse hiç merak etmeyin gerekli ortam oluşturulur.

kendinizi siyaseten özgür filan sanıyorsunuz ya, bayılıyorum size.

hepi topu istatistiksiniz. istatistik olmak için yetiştirildiğinizin bile farkına varamayacak durumdayken, kullandığınız oyların önemli olduğunu sanmanıza bayılıyorum.

hadi bu gece yatmadan cinler berinizi ovalamasın diye dua ettikten sonra özgürlüğünüz için de dua edin.

işlevsellikleri ayni olacaktır.
dindar vatandaşlardan kasıt aleviler mi diye derin düşündüren iddiadır. yoksa bir sünni ateşli bir sünni düşmanı olan alevi'nin partisine ne diye oy versin?
öyle bir cümle ki nereye çekseniz elinizde kalıyor. demek ki bu zamana kadar chp'ye oy verenler dinsizdi. ya da diğer parti'lere oy verenler dindardı ama nolduuysa her şey değişti ve dindarlar chp'ye oy vermeye başladı.
işte chp zihniyetinin temeli bu; halkı dindar ve dindar değil, cumhuriyet yanlısı ve ak parti'ye oy veren şeriat yanlıları diye iki ayırmak. (bkz: nato kafa nato mermer)
akp'ye oy veren dindar vatandaşların oyunun %50'si sp'ye kaysın. chp oylarını %5 arttırsın iktidar olsun. chp nin dindar vatandaşların oylarını almasını unutun. olursa böyle olur. solun %'si bellidir. ne kadar çok oy bölünür o kadar chp'nin şansı olur.
chp nin söylemlerini ve yapısını değiştirerek, tekrar sosyal demokrat bir parti olma yoluna girerek, halkı anlayıp onun nabzına göre şerbet vererek ve onun derdine derman üretmeye çabalayarak gerçekleştirebileceği bir durum.
merdiven altındaki türbanlılara anca sendika hakkını reva gören adamın neresine alacağını merak ettiğim oy.

(bkz: okuma hakkı)
(bkz: bunu alan bunu da aldı)
akp'nin en büyük dayanağını kaybetmesi anlamına gelir.
(bkz: gerçekleşmesi mümkün olmayan olaylar)
önder sav gini din düşmanları oldukça gerçekleşmeecek durumdur.
(bkz: akp dindar vatandaşların oyunu alır)
(bkz: chp dinsiz vatandaşların oyunu alır)
bu mudur yaklaşım diye sorarlar adama kamil.

edit: (bkz: lan ben varya neyse bişey demiyorum)
--spoiler--
(bkz: akp dindar vatandaşların oyunu alır)
(bkz: chp dinsiz vatandaşların oyunu alır)
bu mudur yaklaşım diye sorarlar adama kamil.
--spoiler--
sen öyle anlamışsın üstad.
geçim sıkıntısında olanlarınınkini alabilir.
zamanın artık sağ sol dindar gibi bölünen bir zaman olmadığına, sadece insanların bir ümit beklediğine ve tek dertlerinin ekonomik sıkıntı olduğuna inanılması gerekir. halkın şuandaki tek derdi cebindeki paradır. gündeminde başka hiçbir sıkıntı yoktur. gandi kemal sadece inancını yitirmiş akp karşısında bir umut olarak karşımıza çıkıyor. hatta öyle bir hava var ki, daha kötü olucağımızı bile bilsek akp iktidarından kurtulmak istediğimizdir. bunun bir çok sebebi sıralanabilir. hepimiz insan gibi yaşamak istiyoruz. toprak bütünlüğü ve ay yıldız altında mutlu bir hayat istiyoruz. akp iktidarı türkiyeyi bunalıma sokan bir iktidardır. şimdi ise gandi kemal ile son umut görüyor. akp iktidarından kurtulabiliriz ama daha iyiye gidermiyiz bilemiyorum.

kısacası dikkat edilinmesi gereken günler geçiriyoruz. sonuçta çocuğum hastalıktan ölücek diye bir kadının fuhuş yapması nasıl doğru bir şey olmazsa, türkiyeninde bataklıktan çıkmak için tutunduğu dalı doğru seçip irdelemesi gerekiyor.

cebimizde para olur. hepimiz rahat yaşarız. türkiye topraklarındaki hiç bir çocuk gece yatağa aç karnı ile girmez ama huzur ve mutluluk olurmu bilemeyiz.

(bkz: chp nin başına alevi bir kürtün geçmesi)
chp'nin din karşıtı gibi göserme dönemi bitmiştir.

artık halk yutmamaktadır bu oyunu.
din ve oy korelasyonu sıfır olduğundan, tam bir saçmalıktır.
öncelikle chp'nin islam karşıtlığı'na bir son vermesi, kendi eylemlerine inandırıcılık katması gereklidir. çarşaf açılımı gibi takiyye kokan hareketlerden çok gerçekçi adımlar atması gerekir. çarşaf açılımından birkaç ay sonra çarşaf yırtma eylemlerini de gördük zira.
müslümanların peygamberi ile alay eden adamları def etmesi bir adım olabilir.