bugün

(bkz: recep tayyip erdoğan) chp nin başka aday çıkarma gibi şansı yok gerçekten yazık...
Bu çok önemli ve chpnin stratejik birini düşünmesi lazım.
kemalcim niye olamıyor ? şu üç kelimeyi gülmekten zor yazdım.
bilal veya sümüş.
Danıl tıramp olabilir mesela.
kim olursa olsun rte nin karşısında diz çöküp biat edecek şimdiden acınacak kişidir. evet hatta net ötesi...
kim olursa olsun erkem imamoğlu gibi büyük bir fark ile yenecektir. ekrem imamoğlu akpli basbakan binaliyi yerle bir etti mansur yavaş da belki rte yi daha büyük farkla alt üst eder kim bilir. ama öyle yada böyle akp iktidardan defolup gidecek.
kılıçdar yarın çıkıp dese ki adayımız cübbeli ahmet hoca, yüzde 25 garanti oyu var daha üstünü bilmem.

özetle bir önemi yok, vazoyu da aday yapsalar aşağı yukarı aynı alacak zaten.
Ekrem imamoğlu, selahattin demirtaş gibi pkk'ya yakın duran ya da abdullah gül gibi fetö'ye yakın duran bir isim olacak. CHP'NiN bu ülkeye bir faydası yok.
Kim olursa olsun hayırlısı olsun daha adı açıklanmadan trolleri bir korku sarmış durumda hakaret ederek bir şeyler yapma peşindeler korkuyorlar 2.istanbul çıkarmasından 800 unutamadıkları kesindir.
Kim olursa olsun fark etmez bu saatten sonra. Ekrem imamoğlu'nun eli kolu Canan Kaftancıoğlu yoldaşımız olmuştu bunu unutmayın. Cumhurbaşkanı adayı kim olursa olsun önde manken durumunu görür ve arkada Kaftancıoğlu, Tanrıkulu gibi yoldaşlar işleri istediği gibi idare eder. Buna da hiçbir faşist ses çıkaramaz. Rahat olun. Şu seçimi kazansak daha rahat belli edeceğiz bazı şeyleri Alevi ve Kürt kardeşlerim ama bir kazansak işte... E ee ne diyorduk? Bu işler böyle...
CHP celladına aşık ya,ya soylu olur yada akpli biri.
Aday Kim olursa olsun Recep Tayyip Erdoğan karşısında olduğu sürece seçimde mağlup olacaktır. Yandaş olduğum için değil, maalesef gerçekler böyle.
meral akşener'dir.
Umarım Ekmeleddin gibi birisi olmaz ,olursa sandığa gitmem.
Ne fark eder bu saatten sonra?

CHP'de Atatürkçü mü kaldı da oy verelim?

Kim olursa olsun Amerika güdümlü biri olacağı kesin...

Zaten Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisini DHKP-C'lilerin de, PKK'lıların da o çok sevdiği Atatürk'süz konuma getiren avamları Cumhuriyet Halk Partisi'nin başına koyan George Soros'un anasını her gece anıyorum bu yüzden.

Beni zorlamayın azizim...

Beni zorlamayın...
Belirlenmesinde iyi parti'nin kilit rol oynayacağı adaydır.
özgeçmişini, mesleğini ve tecrübelerini bilemiyorum, orasına chp karar verir. çok iyi bildiğim konu ise türbanlı olmalı. chp kendi içinden mi bir hanımı türban takmaya ikna eder, yoksa başka bir partiden mi türbanlı bir hanım bulur bilmiyorum. akp'liler doksanlara yani 28 şubat zamanlarına geri dönmekten korkuyorlar, bu yüzden türbanlı bir aday şart. bazı chpliler türbanı sevmiyorlar ama başkan çıkarmak ve iktidar olmak istiyorlarsa türbanlı bir aday çıkarmak zorundalar.
Bu özelliklere Uygun tek kişi var,

Kemal Kılıçdaroğlu.

Hem ekonomist hem yurtdışı tecrübesi var. Her olayda Avrupa'ya Amerika'ya gidip fikir alıyor.
canan kaftancıoğlundan hallice olur.

paşiyandan atatürkçü olur kılıçdaroğlundan olmaz.
ermenistandan atatürkçü olur chp den olmaz.
a gül olabilir.
En uygunu kılıştaroğlu'dur.
Selahattin demirtaş olsun..
onu bilmiyoruz da

akabenin yeni adayı

nikol paşinyan olacakmış.

yakışır ambüllere.
büyük kavgalar eşliğinde belirleneceği belli oldu. meral teyze gundi kemal'i kesinlikle istemiyor. meral ve ihtiyar temel'in cb adayı mansur yavaş.

hdp ve chp li kurmayların adayı ise ekrem imamoğlu. bence kemal kurmaylardan ziyade kendisinin aday gösterilmesini istiyor.