Genel başkanın ki o kadar pahalı değil belediye başkanının mı olacak dedirtir.
belediye akpli olsaydı buralar kan gölüne dönmüştü.
"vurguncular vurguncular lale sinemalarında" repliğini hatırladım.
http://www.autoscout24.ch...hid=3057429&vehtyp=10. buyrun 100 bin tl
haberi okumadan atlayanları gösteren araç. ben de karşıyım bu devlet erkanı ve memuru denen tiplerin böyle lüks araçlar kullanmasına ama belediyenin kasasındaki para ile alınmamış. çarpıtmamak lazım. evet.

--spoiler--
ilgili araç belediyenin bir bankada bulunan mevduatından dolayı ilgili banka tarafından belediyemize tahsis edilmiştir.
--spoiler--
Diyanet işleri Başkanı'na alındığında söylenmedik söz bırakmayan cehape yönetimi önce kendi başkanlarına baksın dedirten araç. ikisi de kabul edilir şey değil. Sadrazamın sol taşağı olsan binemezsin la o araçlara. siz kimsiniz amk?
yalniz olaya tepkisini koyan akp li arkadasin yorumu süper:

-'Madem 1 milyon liralık promosyonunuz vardı, neden bunu personeliniz ve ihtiyaç sahibi aileler için kullanmadınız?'.

bu tür elestirileri, ak-saray yapilirken de görmek isterdik, yada feyk denilen ama gün gibi ortada olan yolsuzluk tapeleri vs. tamam biliyoruz, iki yüzlüsünüz ama bari çok gözümüze sokmayin. ayrica sanki çok farkediyor, ha chp ha akp. hepsinin de yolsuzluktan sicili var, neticede politikaci hepsi, baska ne beklenebilir.

tanim: fikir sahibi akp lilerin önce igneyi kendine batirmalari gerektiginin göstergesi haber. ayrica:

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
gerizekalının teki "chp, hiç şaşırmadım" demiş. ahahahah.

bunun partisi yok arkadaşım, diyanet işleri başkanının altına çektiği arabayı da gördük, sizin diktiğiniz sarayı da gördük. hepsi aynı yolun yolcusu, hepsi müsrif.

şu arabaya bak, dünyayı kurtarıyo sanki pezevenk.
banka promosyonu ile alındı diyorlar, herhalde belediyenin hesapları promosyonu yapan bankaya filan mı taşındıda banka bu aleti hediye etti acaba? eğer öyleyse bile bu aracın atıyorum 3 yıllık lease bedelini nakit kaynak olarak yaratıp bir yere bir mahalleye bir çocuk parkı, bir halk kütüphanesine bedelince kitap bağışı ya da ihtiyacı olan bir hastaneye bir bakım ünitesi bir röntgen cihazı vs vs bağışlaması da yapabilirdi.

ben onu bunu bilmem arkadaş, bu adam o arabaya bi-ne-mez! turizmin incisi olan ilçelerin yollarında krater büyüklüğünde çukurlar varsa, denize sıfır yerlerin imarlarına onay veriliyorsa, iktidara geldiğinden beri turizmi oniki aya çıkarma vaadleri ile alakalı en ufak bir çalışma yapılmadıysa, müthiş adam kayırma ile belediyeler çiftliğe dönüyorsa, bu adam bu makam aracına bi-ne-mez. yukarıda saydıklarım tüm chp'li belediye başkanlarının bulunduğu belediyelere ithafendir.

öte yandan turizmin incisi olup ta başında chp'li bir belediye reisi olan beldelerde taş üzerine taş alınıp konulmadığını ve inanılmaz adam kayırmaların döndüğünü şahsen başıma geldiğinden ötürü de biliyorum.

olm olayı akp-chp, iktidar-muhalefet şeklinde yorumlamayın. şu an saydığım sebeplerden ötürü kendisinin bu araca binmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. mesele parti-muhalefet meselesi değil mesele memleketin meselesi olmalıdır, sorun bu adamlardan hesabını. ben oyumu bu adama vermiş biri olarak hesabını soracağım...
doğru bir iş değildir. ancak;

serbest piyasa ekonomisi diye götünü yırtanların eleştirileri de komik oluyor.

açıklamaya göre mevduat faizi dolayısı ile banka promosyon olarak hediye etmiş, araç belediye envanterine işlenmiş. hizmete harcanması yönünde belki girişimler yapılabilirdi, hala yapılabilir, nakde dönüştürülebilir.

anlamadığım konu, bankanın parasına bu kadar sahip çıkan güruhun, kendi vergisiyle yapılan kaçak saraylar, rüşvet ve yolsuzluklar, örtülü ödenekler konusunda neden aynı hassasiyeti göstermediği.
siyasetçilerin tamamı aynı boktur, parti ayrımı yapılamaz.

chp'li kendini beğenmiş yavşaklar iktidara geçse her şeyin güllük gülistanlık olacağını mı düşünüyorsunuz ?
chp allahtan iktidarda değil dedirten haber. amk bunlar iktidarda olsa götümüzdeki donu bile alır. amk
(bkz: akp li bakana 750 bin liralık saat)

gibi desene.
Vaayyy Akp ye özenmek midir? Yoksa illegal den legale geçiş, meşrulaşma mıdır? Kafam karışık
vallaa haberin tamamını okuyunca haberin biraz daha aydınlatılması gerekliliği ortaya çıkıyor. cumhuriyet gazetesi akp il başkanının iddialarına geniş yer ayırmış ama belediye başkanının cevabı yok. akp il başkanı bile yolsuzluk iddiasında değil habere göre. ancak banka promosyonuyla alınan araca harcama yapılmasının kanuna aykırı olduğunu iddia ediyor ve ekliyor: "Sosyal demokrat geçinen ama kendi konforundan taviz vermeyen yöneticiler halkın parasını çarçur edemez." aslında bu söze hak vermemek mümkün değil ama gelin görün ki bunu söyleyen adam akp il başkanı. "büyük reisinin 6 milyarlık sarayından haber versin önce de sonra konuşsun."

ayrıca kanuna aykırılık iddiası da daha derin bir tartışma gerektiriyor. ben hukukçu değilim ve haberde geçen açıklama yeterince açık gelmedi bana. kanunda geçen "güvenlik hizmetleri"nden ne anlamamız gerekiyor mesela? ayrıca ilgili kanunun bu mevzuyla ilgisi olup olmadığını bile anlayabilmiş değilim, anlayan varsa aydınlatsın. bu noktada da cumhuriyet gazetesini habercilikteki başarılarından dolayı tebrik ediyorum! bir olay ancak bu kadar anlamsız bir şekilde aksettirilebilirdi herhalde.

şöyle bir süreçte muğla belediyesinin böyle bir polemiğe sebebiyet verecek kadar şuursuz davranmasını ve ister promosyon olsun ister başka bir şey; kamunun tasarruflarını bu şekilde çarçur etmesini kınıyorum.

ama yine de eklemek istiyorum, olayın aslını astarını öğrenmeden de çok derin yorumlar yapmanın manası yok. dediğim gibi, habere göre yolsuzluk yapıldığı iddia edilmiyor, kamu kaynaklarının çarçur edildiği iddia ediliyor. bunu da partisinin gizli lideri sözüm ona tarafsız cumhurbaşkanı 6 milyar liraya saray yaptırmış olan, o saraycığa(!) yaptığı haftalık harcama aşağı yukarı o aracın fiyatına karşılık gelen adam iddia ediyor.

http://www.cumhuriyet.com..._Mugla_yi_karistirdi.html
şaşırmadım diyenlere; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, en küçük kardeşi Celal'in izmir'de bir inşaatta bekçi olarak çalıştığını doğrulayarak, Hürriyet'e şu açıklamayı yaptı;
"Edindiğiniz bilgi doğrudur. Kardeşim evinin ekmeğini alın teriyle kazanan bir emekçidir. Ekmeğini, aşını alın teriyle kazanan başı dik, onurlu milyonlarca emekçi gibi inşaatta çalışan kardeşime de, kolaylıklar, sağlık ve huzur diliyor, alnından öpüyorum."
ayrıcı 860 tl maaş almaktadır.
O araçta geberir inşallah bi tek o değil Diyanetin picindede aynisi var.