1. 1.
  izlediğim en sıkıcı filmlerden the queen'in yönetmeni Stephen Frears'ın son yapımı. başrollerinde Michelle Pfeiffer, Rupert Friend, Kathy Bates ve Felicity Jones'un olduğu, filmekimi 2009'da da gösterilen/gösterilecek 'aşkım'ı iksv şöyle özetlemiş:

  "Fransız yazar Colette'in şatafatlı Belle Epoque döneminde geçen, cinsellik, para, yaş(lılık), toplum ve aşk hakkındaki bu cüretkâr ve şehvani romanını sinemaya uyarlayan, Atonement / Kefaret, Total Eclipse / Tutkunun Şairleri ve yine Stephen Frears'ın yönettiği Dangerous Liaisons / Tehlikeli ilişkiler filmlerinin de senaryo yazarı olan Christopher Hampton. Aşkım, zengin erkekleri baştan çıkarmasıyla meşhur 49 yaşındaki Léa de Lonval'le, daha 19 yaşındaki havalı ve deneyimsiz Fred'in altı yıl süren ilişkilerini anlatıyor. 1900'lerin başında Paris'te geçen filmde Léa, rakibesi Charlotte'un oğlu Fred'i kadınlar hakkında bir şeyler öğrenmesi için kanatları altına alır. ilişkileri safi zevkten ibaretken birbirlerine âşık olurlar."

  http://www.imdb.com/title/tt1179258/
  ... castiel
 2. 2.
  fr. sevgilim, aşkım
  doğru yazılışı : chéri
  ... endoplasmakalvosto
 3. 3.
  (bkz: cheri cheri lady)*
  ... proton pompasi
 4. 4.
  michelle pfeiffer ın hem güzelliği hem oyunculuğuyla göz kamaştırdığı film.

  --spoiler--
  1920’li yılların başlarındaki paris‘in üst kesimlerini konu alan filmde pfeiffer, chéri adlı genç bir adama aşkı öğretmek üzere onunla ateşli bir ilişki yaşayan lea‘yı canlandırıyor. film chéri‘nin, annesi madam peloux (bates) tarafından bir kızla evlendirileceğini öğrenen çiftin yaşadığı aşk hikayesini anlatıyor. genç aşığından kolayca vazgeçebileceğini düşünen lea; bunda yanıldığının farkına varıyor. ve aşık chéri'nin de lea'yi unutamaması üzerine odaklanıyor.
  --spoiler--
  1 -1 ... mendoza
 5. 5.
  tek kelimeyle berbat bir film. başroldeki çocuk da kız gibi bişeydi. bu filme para verip sinemada izleyen bünyeye acırım.
  -1 ... lollyecem