bugün

che tişörtü ile ülkücü ocağına girildiğinde alınacak tekidir.
sakın korkmayın ülkücüler che nin kim olduğunu bilmez bile.
tanısalardı severlerdi zaten che'yi, iyi adamdır che. hem onların kahramanlık lugatına da uyar aslında.
Ulu önder ATATÜRK'n izinde* olan Küba devriminin geçekleşmesini sağlayan Arjantinli Küba lideri.
cami de horozlanan ecnebi
bir milliyetçi olarak che nin kim ve ne olduğunu biliyor ve başlık açan boşboğazı göt ediyorum.
en aptalı bile bilir che yi çünkü aptalın uğraşacağı bi ahmet kaya bi che var.
başka bişi bilmezler desen aferin derdim.
daşşaklı * bir adam.
küfür ettikleri insanın kim olduğunu bilirler heralde.
işbu entry hiçbir taraf tutmaksızın yazılmıştır.
cevap olarak "atamı örnek alan saygı değer devrimci, anti emperyalist" verilesi soru.
che kim lan 8.yüzyılda çin in huan eyaletinde yaşamış andavalın tekiydi. o kadar andavaldı ki çin yıllıklarına girmişti.*
(bkz: #11375843) Che' yi Çin ile bağlayan okumuş yazar. *
ernesto che guevara ile dünya görüşümüz çok farklı aynı saflarda yer almıyoruz belki ama kendisi bir ideoloji belirlemiş sonuna kadar gitmiş bu yüzden hayatını merakla okudum az çok bilgi sahibi oldum kendisini tebrik ederim yolundan gidenleri saygıyla karşılıyorum ama farklı görüşlerde olmamız ona hakaret etmemi gerektirmez tabi ki ...
(bkz: insanın kendine yakışanı giymesi)
leche ispanyolca da süt demektir. che nin katalanca da süt oğlan anlamına geldiği ispanyol kraliyet dilbilimcilerince de kabul görmüştür.

gedit: eksileme zahmetine girilmemiştir.
diğer dillerde nedir bilmem ama che'nin orijinal dilinde "yoldaş" anlamına geldiğini herkes ama herkes bilir. bilmeyenler için:
(bkz: bu dünyanın insanı olmamak)