bugün

entry'ler (118)

padisah fermani degil ya

(bkz: #11848986)

gülmekten yerlere yattığım yazar.

dizide öpüşen kızın babası olma

dizide öpüşen kızın kocası olmak gibidir .

siyahbeyazkizil

(bkz: #11841861)
bu yazdığı entry ile ne mal olduğunu belli eden yazar.

sözlükteki bayan yazarların iyi yazamaması

bayan şöförler trafiği maf etti yav . diyen zihniyet .

zeki kayahan coşkun

herşeyi bildiğini zanneden kibirinden yanına yaklaşılmayan devamlı türkçenin bozulmasından yakındığı halde matraxs isimli radyo programı olan radyo programcısı ergenlerin sevgilisi incinin yalakası desem de yalan olmaz hani .

halkın osmanlı yavşaklığından utanıyorum

osmanlı devletini diziden takip edersen böyle olur tabi ki , arkadaş sizin mantığınız alıyormu sen o çağda kellelerin havada uçuştuğu bir dönemde kalkıp adamın hürreminden yok kızı mihrimahdan yok annesi ayşe hafza sultandan bahsediyorsun onları yazıyorsun birincisi yazamassın başka bir ülkenin elçisi bile olsan yazıdırmazlar alırlar kelleni bu bir saçmalık çünkü adamın mahremi amk senin sultanın özeli hakkında konuşmaya ne hakkın var lan derler sallandırırlar sultanahmet meydanın da bunlar yalan dostum kanma bunlara ecdanının böyle saçma sapan şeylerle uğraştığına şu an dünyanın en büyük imparatorluğundan bahsediyoruz hem bak atatürk ; türk çocuğu , ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır . atatürk bunu karı kız düşkünü bir padişah için söylememiştir eminim ya da burda ki kuvvet yatakda ki kuvvet de değildir eminim ki ...

evlat katili padişah

evladını işkenceyle öldürmemiştir tamam öldürmütür ipnelik yapmuştır ama bi yandan bakarsan öldürmek mecburiyetindedir şehsade mustafa yeniçeriler tarafından çok sevilıyordu artık cepheye girdiğinde padişahın yanın da bile padişah mustafa sen çok yaşa diye sesler yükseliyordu aynı zamanda kanuni daha gençti yani devletin bölünmemesi için biraz da kendi menfati için şartlar öyle gerektiriyordu . öldürmeseydi mustafa babasını öldürcek ve tahta geçicekti o zaman da burda baba katili padişah diyo olurduk .

istanbul u fatih sultan mehmet fethetmedi

fatih fethetmediyse o askerler başı boş ne yapacakti koyun sürüsü gibi amk ordan oraya dolaşırlardı artık ya haliçde ki zinciri görünce donup kalırlardı bizans imparatorunun dediği gibi geri dönerlerdi tee allam ya .

atatürk ün demokratik seçimlerdeki iktidar şansı

memleketde afedersin mal dolu olduğu için o büyük lider büyük öğretmen kazanamazdı neden çünkü herkez menfaat düşkünü arkadaş adam memleket için yapıcak bişeyler onun bunun şeyini yalamıcak belki de ülkemiz amerikayı geçerdi atatürk olsaydı şu an ama bizim halkımız camaşır makinesine bulaşık makinesine oy verdiği için barajın altında bile kalırdı .

hoşlanılan kızın incici olduğunu söylemesi

ilişkileri olursa şayet ; panpa liseli gibi sıfatların gırla gideceğini tahmin ediyorum .

anadoluda gezen masum zenci

kürdish troll .

türkiye de emekçilerin uğradığı haksızlıklar

zorunlu mesai uygulaması, ayda asgari ücrete tabi tutularak işe alınması ve mecburi olarak mesaiye kalması sosyal haklarının olmaması .

koskoca türkiye nin uzaya çıkamaması

ülkemizin uzaya çıkamaması kötü birşey yalnız çıkmayıpda çıktık diyenleri de gördük iyi ki onlardan değiliz .

taner tolga tarlacı

'' bak dostum bu adada sen 3 t yi bilmiyorsun tamam mı benim adım taner tolga tarlacı işte bak dostum 3 t akıllı ol '' diyen yarışmacı ...

tipik öğretmen lafları

''peki öyleyse bu konuyu geçiyorum ama işlenmiş sayarım ve sınavda sorarım ''

che kim lan

ernesto che guevara ile dünya görüşümüz çok farklı aynı saflarda yer almıyoruz belki ama kendisi bir ideoloji belirlemiş sonuna kadar gitmiş bu yüzden hayatını merakla okudum az çok bilgi sahibi oldum kendisini tebrik ederim yolundan gidenleri saygıyla karşılıyorum ama farklı görüşlerde olmamız ona hakaret etmemi gerektirmez tabi ki ...

gazoz ağacı

daha az reklam daha fazla yorum olursa daha güzel olacağına inandığım best fm de sabahları yayınlanan program.

inci sözlük ün meclise milletvekili sokma çabası

inci sözlüğün sağlam bir örgütleşme sağladığın da yapabildikleri şeyler aşikardır özellikle sosyal medya ve tv kanallarına çok çektirmiştir adeta evlenme programlarının korkulu rüyası haline gelmiştir dediğim gibi sağlam bir örgütleşme olduğunda yapabileceklerine inandığım olay ...

halk otobüsünde osuran insanın ruh hali

osurduğunu fark ettirmemeye çalışır elini yelpaze şeklinde sallar kokuyu dağıtmaya çalışır . olmadı camı açabilir ama hiçbir zaman itiraf etmez .

kadınları mutlu etmenin yolları

kadınlar mutlu oluyolarmıydı yaa diye sorgulanası durum.