bugün

Usame bin ladin ve işid cihatçıları varken che de neymiş değil mi?
C h e che c h e che guevara diyerek güldürmüştür.
doğru sözdür.zira dinozor komünistler ve odtülüler dışındada yakasında göğsünde taşıyan yok bu memlekette.

edit: komünistler eksilemeye başlamış haha *
Ulan adamlar her kuşu sikti bi leylek kaldı.
Dünyaya sembol olmuş insanı kalk siyaset malzemesi yap.

Hacı abi demezler mi adama, sen ölünce kaç saat konuşacaklar ardından?
Akp'nin son günlerde yine sağa sola gereksizce saldırma harekatı.
lafa bakarım laf mı diye,
diyene bakarım adam mı diye.

che zalimlere karşı mazlumlara umut olmuştur.
beynini ana rahminde bırakmış standart çomar kişiliğin yapabileceği türden bir açıklamadır. şaşırtmamıştır.
Amerika için evet...
emperyalist işbirlikçisi ismail kahraman'ın yalanıdır.

madem che eşkıya, mücadele ettiği, abd işbirlikçisi, küba'yı kerhaneye çeviren batista haini düzgün bir kişi oluyor bunların nezdinde öyle değil mi?

işte yobazlar hep böyledir. siz bakmayın arada zevahiri kurtarmak için yaptıkları atarlanmalara, aynen fikri selefleri gibi hep emperyalistlerin, haçlıların yanında saf tutarlar.
kaldı mı artık dağlarda eşkiya emmi? eşkiya artık şehirde!
-demircan abi
cahil cühelayı topladılar meclise, her açıklamaları saçma sapan, dünya tarihini tekrardan kafalarına göre yazma derdindeler. Hep bir ağızdan saçmalıyorlar.
Dindarlık senin birinci önceliğinse kendinle çelişmeyeceksin, en önce ebediyete intikal etmiş insanlara saygı göstereceksin.
ülkenin meclis başkanı, komünizmin sembolü olan adamı "kökümüz ayrı, bizim kültürümüzden çıkma değil" diye eleştiriyor.

cehaletin, iş bilmezliğin bu kadarı...

komünizm zaten "kök ayrımını" ortadan kaldırmak için var deseydi keşke biri.
6, filoya namaz kılanlar

la bir gecede altmış küsur bin fetocu yakaladız da

içlerinden bir tane bile siyasetçi çıkmadı ya la

hangi organımızla gülelim.
ismail kahraman che guevara için eşkıya demiş.doğru demiş. büyük atsız da che için serseri demişti. oğul atsız ise 2011'de direkt katil pezevenk demiş. ben de che'nin amk diyorum. saygılar.
kendi yaptıklarını unutan, emperyalist işbirlikçisi bir mürtecinin iftirasıdır.

http://odatv.com/cheye-es...rliyor-mu-2908161200.html

6. filo karşıtı eylemlere bıçakla karşılık vermek, cenaze namazı basmak... tam da emperyalist işbirlikçisi eşkıyalara yakışır işler...
meclis başkanının doğru söylediğidir.

Ne yapacaksınız lan che için savunma mı yapacaksınız.
"che guevara bir eşkıyadır"
amerika karşıtı herkes bunlara göre eşkiyadır.
ilginçtir, atsız'ın da bu minvalde bir sözü vardır. "bolivya dağlarında öldürülen serseri" diye geçmekte.
görsel

dünyanın neresinde söylenirse söylensin (bkz: afedersin ama siktir git) tepkisi alacak söylemdir.
Bu sözlere yağmur atsız'dan ilave yapayım (bkz: CHE GUEVARA DENiLEN PEZEVENK)!'' (bkz: yağmur atsız)*
--spoiler--

--spoiler--

Hâtırâtında bizzat kendi elceğiziyle kurbanlarının beynine nasıl sıkdığını “tabîbâne bir objektiviteyle” tasvîr eder. Bu bakımdan ben bu hanım kızımıza derim ki “Evlâdım, sen o pezevengin yolundan gitmeye başlarken ilk mermiyi kendine sık da beşeriyetin geri kalan kısmı halâs olsun, bâri!”

Anlaşıldı mı, yoldaş bozuntuları!
Acabâ bir ispanyolca imlâ kılavuzu mu yazsam?
Bir de merâk etdiğim şu var:
Öldürüldüğü zaman Che’nin sırt çantasından çıkan Yüce Önder Atatürk’ün “Nutuk” • acabâ 1927 târihli eski harflerle olan ilk baskı mıydı yoksa iki sene sonraki Latin harflerle olanı mı?
Au revoir, canlarım benim!

--spoiler--

--spoiler--

14 Mart Tabibler Günü’nde yürüyüş yapanlardan genç bir hanım hekimin elinde “Dr. Che’nin Yolundayız!” yazılı bir tabela vardı, fotoğrafını gördüm. Mûmâileyhin asıl mesleği gerçekden hekimlikdi. Fakat “Hayatda en hakıykıy mürşid cehâletdir!” düstûruna gönül bağladığı anlaşılan bu hanım kızımız (Cenâb-ı Mevlâm eline hasta düşürmeye, âmîn!) bu herifin gözü kanlı bir kaatil olduğundan bîbehre görünüyor.

Hâtırâtında bizzat kendi elceğiziyle kurbanlarının beynine nasıl sıkdığını “tabîbâne bir objektiviteyle” tasvîr eder.

Bu bakımdan ben bu hanım kızımıza derim ki “Evlâdım, sen o pezevengin yolundan gitmeye başlarken ilk mermiyi kendine sık da beşeriyetin geri kalan kısmı halâs olsun, bâri!”
Yolundan gidiyormuş!

Daha 50 yıldır herifin adını doğru telaffuz etmeyi öğrenemeyerek “Gu-e-ve-ra” diye saçmalayanlardan aklı başında bir lakırdı beklenemezdi tabii.

Bu herifden günümüze kalan yegâne doğru dürüst nesne “El Comandante Guevara” adlı şarkıdır ki tabii kendi bestesi değil ona ağıtdır ve tam bir mistifikasyon örneğidir! iyi bestedir başka!

Ha, açılmışken:
Soyadı “GEVÂRA” diye telaffuz edilir. Aradaki o U daha önce gelen G’nin, müteâkıb ince sesli E dolayısıyla KHE şeklinde değil G olarak söylenmesi içindir.
Anlaşıldı mı, yoldaş bozuntuları!
Acabâ bir ispanyolca imlâ kılavuzu mu yazsam?
Bir de merâk etdiğim şu var:
Öldürüldüğü zaman Che’nin sırt çantasından çıkan Yüce Önder Atatürk’ün “Nutuk” • acabâ 1927 târihli eski harflerle olan ilk baskı mıydı yoksa iki sene sonraki Latin harflerle olanı mı?
Au revoir, canlarım benim!
baştan yazayım gençler ben faşistim. milliyetçi ülkücü v.s. ne desem zaten öyle ilan edecek bazılarınız ama zahmet etmeyin faşist olduğumu inkar etmiyorum*.

che guevara bir eşkiyamıdır ?

evet eşkiyadır. küba'da başlamış, afrika ve latin amerika ülkelerinde çeşitli eylemlere girmiştir. bugün ışidliler dünyanın her yanında nasıl eylem yapıp kargaşa çıkarmışsa che'de aynı durumdadır. kendisini ilgilendirmeyen ülkeleri karıştıran komünist teröristtir.

bugün pakistan'da doğup, afganistan'da taliban ile tanışıp, libya'da kaddafi'yi deviren, sonra yemen'de olaylara karışan, suriye'de sözde halifeye biat edip paris'te kendini patlatan terörist ile farklı işi yapmamıştır eylemsel bazda sadece ideoloji farkı vardır. mücadele ettikleri kişilerin kukla diktatörler olması bir şeyi değiştirmez, kaldı ki ışid'te kukla diktatörlere karşı savaşmaktadır aynı şekilde.

gelelim meclis başkanının sözlerine. gençlerin kimi örnek alıp almayacağı kendisini ilgilendirmez. hiç sevmesemde bu solcular sempati duyuyor ve kendisini sevenler direk terör örgütleri ile bağdaştırılabilecek birisi değil. che yerine çok sevdiğiniz ömer el-beşiri mi örnek alınsın darfur kasabı olan ? yoksa 1 ay önce darbe yapmaya çalışan teröristlerin akıl hocası said-i kürdi mi örnek ? madem ki teröristler örnek alınmayacak aynı şeyleri bunlar içinde söyleyin hiç samimi değilsiniz.

ayrıca ben bir birey olarak che guevara eşkiya hatta terörist diyebilirim. fakat bir meclis başkanı belli ölçülerde tarafsız olmak zorundadır. eşkiya demesi yanlıştır. gençlerimiz yerli kahramanlarımızı örnek alsın demek doğru bir sözdür ama direk olarak bir kişiyi hemde çok sayıda solcunun duygusal bağı bulunan birini bu şekilde itham etmek yanlıştır.
Bi sus amk ya boş boş konuşma denilesi tespit.
Eşkiyalık, iktidar hırsıyla gözü dönmüş biçimde halkını sömürmek, insanını savaşa sokmak, her gün bir hiç uğruna evlatlarını tek tek hırsına kurban etmektir.

Bu memlekette her gün bir ailenin evladı ne için öldüğünü bilmeden hayatını kaybediyor, "şehitlik" mertebesinin suistimaliyle halkın vicdanı uyuşturulup muhakemesi bulandırılıyor.

yaptıkları ve yapmadıklarının sorumluluğunu alıp bunun hesabını vereceklerine kalkmış che guevarayı dillendiriyor.

Bu konunun ne yeri ne zamanı.

Tarihi kimlikleri sorgulamaktan daha öncelikli işlerinize bakınız sayın meclis başkanı efendim, memleket yönetmek gibi, huzuru korumak gibi, insanının hayatını korumak gibi, halkına hizmet gibi.

Tarih cheyi layıkıyla onurlandıracaktır.
ismail kahraman ; hayatinda ne yapmis ne etmis bilmedigimiz ne gibi insanlara faydasi olmuslugu varmi diyecem oda yok sade soy adi kahraman olan oda sade yazilis ve telafuzda hani bi kahramanligi veya filmide yok , herneyse Che Guevara yi anlatmaya zaten gerek yok , gelelim bahsettigi genclere , senin nerden genclerin oluyor , sen once yasadigin ulkede genclerin genc yasta olmelerini engelle , sen once genc kizlarinin cocuk yasta zorla kendinden yasca buyuk insanlarla evlendirilmelerini engelle , sen once ensar vakfi gibi abuk subuk yerlerde genclerinin tecavuze ugramasini engelle daha niceleri , ulan adam olsaniz zaten en basiti malum bu milletinamqcaz diyen lavugun 900 milyon olan vergi borcunu silmez gelecegimiz olan cocuklarin yararina kullanirdiniz , daha anlatilacak cok sey varda kisacasi ben bunlarin genci degilim inaniyorum ki gercek bir turk genci bunlarin genci olmadiginin farkindadir .
Keske basina yansimasaymis , simdi ingilizce , almancaya cevirecekler bos yere rezil olacaz .
che arjantinli zengin bir doktorun oğluydu ve kendisi de tıp okuyordu. bir arkadaşı ile beraber motosikletle güney amerika turu yaptı ve bu tur esnasında ezilen insanları, fakirliği gördü. zengin ve rahat bir hayat fırsatını tepip devrim için savaştı.

che kübada castro ile beraber devrimi yaptıktan sonra bakanlık yapmayı reddedip venezuella dağlarında ezilenler için savaşmaya devam ederken öldürüldü. inandığı değerler için hayatını ortaya koyan ve bunu karşılık beklemeden yapan böyle bir adama saygı duymak zorundayız.

chenin çok sevdiğim bir sözü var: insanlar aç olan çocuklara yemek verdiğimde bana kahraman diyor ama bu çocuklar neden aç diye sorduğumda komünist diyorlar.

ben komünist değilim, sosyalist değilim, solcu bile değilim. kendi içinde muhafazakar bir insanım ama bu cheye saygı ve hayranlık duymama engel değil. sabah akşam allah kelamını ağzından düşürmeyip salkımları löpür löpür götürenler anlamazlar bunu.

edit: sweet mandarine isimli yazar uyardı. Che'nin babası doktor değil mühendis imiş ve venezülleda değil bolivyada hayatını kaybetmiş.