bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ceza yargılamasının işleyiş usulünü ve ceza muhakemesinin nasıl yapılacağı hususundaki kurallar ile bu sürece katılan kişilerin hak, yetki ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.
  eskiden ceza muhakemeleri usulü kanunu iken 2004 yılında değişikliğe uğrayarak bu adı almıştır.
  ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  cmuk dıye okunur ...
  ... elijah
 3. 3.
  (bkz: ceza muhakemesinin yürüyüşü)
  ... ditty
 4. 4.
  2005 yılından sonra AKP hükümeti tarafından hazırlanan, AB'ye üyelik gerekçesiyle polisin, jandarmanın terörle mücadelesini zorlarştıran saçma sapan kanun.
  ... denizci86
 5. 5.
  "tutuklulukta geçecek süre" başlıklı 102 nci maddesinin 1 inci fıkrasında; "ağır ceza mahkemesinin görevine girmeyen işlerde tutukluluk süresi en çok altı aydır. ancak, bu süre, zorunlu hallerde gerekçesi gösterilerek dört ay daha uzatılabilir." hükmü, 2 nci fıkrasında ise "ağır ceza mahkemesinin görevine giren işlerde, tutukluluk süresi en çok iki yıldır. Bu süre, zorunlu hallerde, gerekçesi gösterilerek uzatılabilir; uzatma süresi toplam üç yılı geçemez." hükmü bulunan kanundur.

  söyle bir düşünüldüğü zaman bu hukuk devletinin ve insan haklarının bir gereğidir. haberlerde 10 seneden daha fazla süredir tutuklu bulunan kişlerin serbest bırakıldığı söyleniyor. yani bu şahıslar 10 seneden bu yana yargılanıyorlar ve hükümlü sıfatını hala elde etmemişler. ya bu surenin sonunda beraatlerine karar verilir yada 10 yıldan daha az bir cezaya çarptırılırlarsa ne olacak?

  ama bu işi siyasi çıkar meselesi haline getirenleri görmek ne kadar üzücüdür. bu hususu eleştirenler ise bu ülkede kendilerini en demokrat, en hukuka bağlı ve en insan hakkı savunucusu olarak addeden kişilerdir.
  ... duncan
 6. 6.
  evet bilirim ki hak etmeden yatanlar da var. kimine göre iyi kimine göre çok kötü oldu bu 102. madde. bu tartışılır. asıl sorulması gereken şudur.
  4 kişi öldürüp 1 tecavüz onlarca gasp yapan adamın hükmünü 9 yıldır neden vermediniz. 9 gün bu konuda yeterlidir yargı sistemi saçmalıktan ibarettir o kadar.
  ... ucanteneke