bugün

şuanda "kim milyoner olmak ister"de cesurca yarışan 18 yaşındaki genç kız. her ne kadar genel kültür bilgisinden dolayı kıskansamda kendisini, takdir etmemek elde değil. onun bu azmini gördükçe kitaplara gömülesim geliyor. umarım 1 milyon lirayı alır.
atmasyon dediğimiz tekniği başarılı şekilde kullanıp 250bin liralık soruyu görme şansı yakalayan kim milyoner olmak ister yarışmacısı.
sallamasyonu kuvvetli olan insan.
paha biçilemez duruşu ve yüksek pahayı hak eden genel kültürüyle şapka çıkarılası genç kadın.
şanslı kızdır. elbetteki başarılı, çalışkan ve kültürlü biri olduğu belli ve gelecekte de muhtemelen harika bir eğitim ve iş yaşamı olacaktır ama yarışmada elde ettiği ödülde şansın da fazlaca etkisi var.
şöyle bir örnekle açıklayayım; bu yarışma ilk çıktığı zamanlarda 125 milyar kazanan bir adam vardı. 250 milyarlık sorusu ''hangisi bir köpekbalığı değildir?'' di. cevap vermemişti ama cevap verecek olsa kedi balığı seçeneğini seçeceğini söyledi. oysaki bu cevap yanlıştı. nitekim adam bu parayı kazandı. benim içinse cevap çok kolaydı çünkü lisede ingilizce hazırlık sınıfındaki yıllık ödev konum köpekbalıklarıydı. işte şans böyle bir şey.
küçük yaşına rağmen kültür düzeyi yüksek olan "kim milyoner olmak ister" yarışmasının yarışmacısı. yanlış şıkları elerken yaptığı yorumlar takdire şayan .
zeka, eğitim , genel kültür , yorum kabiliyeti bir araya gelince böyle oluyor işte.

bir de sevimli mi sevimli , şeker mi şeker , insanın sarılıp öpesi geliyor .
allah yolunu açık etsin . salı akşamını iple çekiyoruz . bu yarışmayı bu kadar sabırsızlıkla beklememiştim hiç .
insana "kitap okumam lazım , çok boş kafalıyım" dedirten 18 yaşındaki güzel, tatlı, Saint Joseph Lisesi öğrencisi . (bkz: kim milyoner olmak ister)
twitter beni kandırmıyorsa kendisi allahcc takipçilerinden.
Şıklar arasında SOkrates felan olan bir soru vardı orada bir kitaptan bahsetmişti. Diyaloglarla ilgili bir şey sanırım. Bilen varsa yazsın lütfen.
twitter'den bol bol tebrik edeni varmış.

https://twitter.com/#!/ceylaninan
fransızca bilmesi ve fransız lisesinden mezun olup sionspo da okumaya gitmeyi övünerek söylemesinden sonra kendisinden nefret ettiğim kişi. sayesinde fransızlardan da nefret ettim.
bir de twitter denen zımbırtıdan 3 5 kişi tebrik edince kendisini nobel almış afgan ülkesi yazarı sanması var ya. neyse aman bana ne.