bugün

ülker fabrikasından dolayı hep yoğun bir çikolata kokusu olur burada.
denizli'nin pelitlibağ mahallesinin isminin bana çağrıştırdığı semt.
bazı metrobüs ve tramvayların son durağı.
görsel
merter'e yakın bir semt.
ülker'in fabrikasının bulunduğu semt.
Galiba eskiden oralar hep cevizlikmiş.
Hep metroda bu durağın ismini görüyorum ama bir gün bile gitmedim buraya. Nasıl bir yer acaba hep merak etmişimdir.
7/24 insan kaynayan semt.

Pek karizmatik ismi vardır.
Şu an kasimpasa-bursaspor deplasmanindan dönerken geçtiğimiz yer.

Aslında geçemediğimiz. Trafik resmen kilit. Bu şehirde yaşayanin allah yardımcısı olsun.
Burayı bilen birilerini aradığım yer.
Bi bakar mısınız?
Bir sey sorcam da.
atatürk öğrenci yurdunu da barındıran mekan.
metrobüs otobüs tramvay ve metronun birbirine en yakın oldugu noktadır bu yüzden ev kiraları fazladır.
ülker fabrikası yüzünden karamel kokar* ama bazı sabahlar pekmez gibi kokar.*
istanbul'un, ne cevizi ne de bağı kalmış semti.
rüzgarlı semt. rüzgarlı işte amk 2 saat saç yapıp evden çıkıyorum, cevizlibağ üstgeçidinde saçın feriştahı sikiliyor. eğer bu semte yolunuz düşecekse saçınızla başınızla fazla oynamayın benden tavsiye.
vatan bilgisayar ve yanında garip bir binanın olduğu yer. 2001-2005 arası lise zamanı, okula gitmek için indiğim durak.
http://wowturkey.com/tr21...hazyali_ugur_DSCF4850.jpg
nalet atatürk öğrenci yurdunun olduğu yer.
yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsüne giden servislerin kalktığı, zeytinburnu'na bağlı bir semttir.
günde binlerce insanın gelip geçtiği, ulaşımın ve varoşluğun tavan yaptığı istanbul ilçesi.çikolata kokusu ve insan sayısının çokluğu başınızı döndürebilir..sanayi mahallesindeki muti adlı market oldukça ucuzdur..aös öğrencilerine tavsiye edilir.
tranvayın yukarı tarafında bulunan atatürk ögrenci yurdundan okula gidip gelirken neye binersen bin , her gün ismini bir kez telafuz etmek zorunda kaldığın isim.
şehiriçi her türlü ulaşım aktarımının(metrobüs, tramvay, otobüs) yapıldığı merkez duraklardan biri. diğeri için (bkz: şirinevler)
(bkz: varoş)
onca keşmekeşine ve çirkinliğine rağmen insanın ordayken eğer gözlerini kapatırsa sonsuza kadar kalabileceği yer.zira etrafta daimi bir çikolata ve gofret kokusu vardır. fakat kim ki orda gözlerini kaparsa güvenliğinden şüphe duyarım. gözünüzü nolursa olsun kapatmayın orda, dört açın , dikkatli olun.
mecidiyeköy otobüs durağındaki çoğu vatandaş ın bakırköy-basın sitesi ve yenibosna otobüslerini tıklım tıklım doldurma sebebidir. genellikle bu 3 otobüs de akşam saatlerinde yolcu yükünün yarısını bu durakta boşaltır.