bugün

Üniversiteden soğutabilecek durumdur. Yurtların çoğunun cemaatin elinde olması ve diğer yurtlara göre daha ucuz olması nedeniyle tercih edilir fakat son derece sıkı bir yönetim vardır kayıt yaptırmadan önce kalacak öğrenci hergün düzenli cemaatle namaz kılıp ardından dini kitap okuyacağına dair uyarılır. Akşam 7.30 dan sonra yurda giriş ve odalarda internet yasaktır. Heaa bide televizyon yok dünyada ne olup ne bitiyo onuda nerden öğrenicekse bu millet artık .

(bkz: zaman gazetesi)
uzun saç ve kapri de yasaktır.
Kafayı s*ktirmektir efendim.

Edit : imla
(bkz: irade kaybı)
insanın ciddi ciddi aklını kaçırmasına sebep olacak durumdur.

ayrıca benim acimdan; cemaat yurdunda kalip zihnimi korumaya calisacagima, escinseller arasinda gotumu kollamaya calisirim daha iyi durumudur.
bizzat yaşayarak bilgisine vakıf olduğum durum,

yediğiniz önünüzde,yemediğiniz arkanızdadır.Siyasi görüşlerinizden ötürü bunu pratiğe döküp aşırıya kaçmamanız dahilinde ayrımcılık yapmazlar,sohbetlere katılım zorunlu değildir hiçbir şekilde de baskı yapılmaz.hiç kimse sikim sokum konuşmasın oturduğu yerden lan bir misafir olarak git hiç değilse.

not:tuvaletlerinde düşük bulamadığınız için özgürlükçü anlayışınıza terso gelebilir.
sol frame de kalması gelecek nesil için son derece önemli olan olaydır aynı zamanda.
Abilerin ' kalk yoksa suyun kaldırma kuvvetini kullanırım ehehehe' diye yaptığı bu iğrenç espriyi her teheccüd namazı ve sabah namazında duyarsınız. Aman deyim yol yakınken geri dönün.
namaz kılarken arkadaşlarınız böyle şeyler yapabilir

http://i1.ytimg.com/vi/rWRJ646ed24/hqdefault.jpg
duyanda zorla alacak sanır gelmeyin kardeşim gitmeyin kardeşim, misafir olarak 5-10 defa gitmiş bulunduğum yurtlardır halılı temiz yurtturlar yapanın işletenin ellerine sağlık öğrenci kardeşlerime ev konak oluyorlar hemde gerçekten uygun fiyata allah iftira atanların bin türlüsünü başına getirsin arayıpta bulamayasanız emi.
not:üstte bi döl israfı düzen müzen kurmuşlar diyor zorundasın diyor ee kaba etin yiyosa gitmeyin başka yerde kalın adam şart mı koyuyo gel diye açık işletmecilik senin inancındaki heriflerde zahmet edip yurt açsalarmış düşünselermiş ya kıymetli sizleri!
hayattan soğunulası durumdur. ilk günden fazla sıkmazlar. 1 hafta geçince bir başlarlar, hadi kalk namaz kıl, hadi tesbihat yapıyoruz, hadi bir cüz okuyalım arkadaşlar. tamam bunlar iyi şeyler yapılmalı ama sürekli ısrar ettikçe insan daralıyor. içinden gelmesi lazım insanın. bide kesin ve net kuralları vardır. yurda tam saatinde girip çıkman gerekir. üniversite çıkışı geç gelirsen baya sıkıntı yaşarsın. üniversite etkinliklerine katılma olasılığın da haliyle az olur. sıkıntılı insanlar.
Bi hafta sonra istanbulda eve çıkıcak hiç kimsem olmadığından dolayı yaşayacağım durum.
edit: ben geldim siz gelmeyin burda hiç bi şey yok hacılar.
kaldığım yıllarda gördüğüm en düzenli en temiz yer orasıydı hala da görüp görebildiğimin en temizi. orada arkadaşlığın heyecanın kralını yaşadım. ders çalışmayı yarışmayı yine onlarda öğrendim. kendime birçok hobi buldum. namaz kılmadığım için atıldım. biriyle yaşayacaksan kurallarına uyacaksın birlikteliğin kuralları budur bence. kimse sizi kalmak için zorlamaz. kimse size düzenini de bozdurmaz. içlerinde iğrenç hocalar(abiler) bulunabilir değerlileri de vardır. zorla namaz kıldırmaları da zorunuza gidebilir ama nasıl ki bir devrimciyle oturup sabaha kadar muhabbet edebiliyorsam cemaatçiyle de ederim. ikisine de uzağim ama ikisine de saygı duymam gerek.
Akşam 7.30dan sonra dışarı çıkamayacağınız anlamına gelir.
Kalan arkadaşlardan biliyorum; telefon, laptop her şey yasak. Hatta okudukları kitaplar, dergiler ve görüştükleri arkadaşlar bile özenle incelenir yurt belletmeni tarafından. Gerekirse telefon mesajları okunup, aileye haber verilir. Özel hayata da böylesine saygısızdırlar. Sabah namazına ve sohbetlere zorla kaldırıp, götürürler. Kısacası isterse üzerine para versinler kalmayınız.
kalanlar varsa özel mesaj atabilirlerse bir şey soracağım.
lisede okurken;
nur cemaatinin yurdunda kalıyorsanız saat 5 ten önce,
süleymanlı tarikatının yurdunda kalıyorsanız okul çıkış saatinden yarım ila 1 saat sonra yurda giriş yapmanız beklenir.
abazanlığa sevk ettiği rivayet ediliyor.
çaresizlikten kaynaklanmaktadır.
Hangi cemaatte hatta hangi cemaatin hangi kolunda, hangi şehirde bile kaldğınıza bağlı olarak değişik muamelelere sebep olabilmektedir.
ilk başta kötülense bile, sonuç olarak bazı öğrenciler için mecburi bir durumdur. Her öğrenci için kötülememek lazım.
Her öğrenci babadan doğma trilyoner değil ya.
hoca tarafından tecavüze uğrayabileceğiniz anlamına gelir.
http://dinleripara.blogsp...an-14-yasndaki-erkek.html
http://www.internethaber....sunda-tecavuz-557110h.htm
Zaman gazetesinin dünyadaki tek gazete olduğunu hergün, cemaatin okullarının gidilecek tek okul olduğunu 5 günde 1 15 kere düzgün bir intizam içinde söylemek, ve bunları yapmayanlara veya unutanlara okul okuyamayacaklarını, üniversteye gidemeyeceklerinin söylenemesi vede yapılacak psikolojik baskılara katlanmak, selametle.
efendim nur cemaatinden pek hazzetmediğim halde 2 sene kalan biri olarak söylüyorum, rahattır özellikle evleri çok rahattır. (yada bana öylesi denk geldi.) Yok sabah namazına zorla kaldırıyolarmış, yok telefon yasakmış.
(bkz: palavere sen bırah bırah bırah)
üniversiteyi kazandığım yıl kayıttan sonra deli gibi yurt ararken okulun yakınında olan bi cemaat yurdu bize ulaştı. babamda gıcıklığına gidip bi bakalım demesi üzerine yurdun yolunu tuttuk. ilk girdiğimizde beni hemen sorgu odasına benzer bi odaya aldılar. ardından babam ve abimde geldiler yok ışte saat 7 den sonra çıkış giriş yasak 1 dakika geç kalınsa bile aileye haber verilir, yanında sevgiliyi geç erkek arkadaş bulunduğu taktirde direkt atılırmışım falan..ben hadi kalkalïm gözlerle babama bakarken babam sürün eşek bakışlarıyla cevap veriyordu resmen. neyse kadına hiç çıkışmadım kadın bana demez mi seni evimizde görmek istiyoruz diye neyse ben teşekkür ettikten hemen sonra jübileyi yaparak biz 3 şeyi istemiyoruz 1. sevgili/nişanlı 2. alkol ve 3. olarak sigara demesiyle benim kadınla kavga etmem bir oldu ve ardıma bakmadan kaçtım hemen ordan. velhasıl adamlar insan barındırmıyor adeta mülteci yaşatıyorlar.
lisedeyken kalmıştım, ama bu hangisinde kaldığına göre değişir sonuçta. manevi programlar olur ve buna zorla çağırırlardı; atıyorum fethullah gülen sohbeti izletilirdi veya biri gelir sohbet verirdi, tesbihata çağırılırdı. ama namazda zorlama yoktu. sonradan zaten herkes dağılır ders çalışılırdı, ders çalıştıran mezunlar falan da olurdu, telefonlar alınırdı.