bugün

altına imzamı atabileceğim gerçek. yine ne yazık ki buralar ayar dolacak.
farklı olmaya çalışmanın en klişe yöntemlerinden biri. adam komik işte neyin davası bu?

cem yılmazın da dediği gibi (bkz: daha önce güldü mü)
bana komik gelmiyor, gerisi hikaye.

edit: eksilere bakılırsa galiba yazarlar ne demek istediğimi anlamadılar. ben sevmiyorum, burada saatlerce komik/komik değil tartışması yapamayacağım yani öznel bir konu hakkında. artistlik yapmıyorum yani efenim.
yazarın ve azınlıkta kalan insanların görüşüdür. bir ''gerçek'' değildir. kişiye göre değişebilir.

edit: cem yılmaz komiktir.
yanlış bir tespittir. adam yapıyor işte çamur atmaya gerek yok.
ceplerini doldurduğu için mutluluktan kahkaha atan adama gülenlerin anlayamayacağı gerçek.
adama çok pis ayıp ediyorlar o zaman kalp krizi geçirecek kadar gülmekle.
bunu söyleyenler mehmet ali erbile katıla katıla gülerler.
"messi ve ronaldo topçu mu be?"

"kobe braynt mı güldürme beni? basket topunu görse bomba diye karakola götürür."

"yürüyerek usain bolt'u geçerim."

kimse kendini boşa yormasın her zaman bu tarz cümleler kuracak bir dangalak çıkacaktır.
'' Gerçeği derken ? '' diye tepki verdiğim olmayan gerçektir. Neyse siz gidip şahan gökbakar falan izleyin. Boşverin böyle işleri.
(bkz: dikkat çekme çabaları) kişiden kişiye değişebilir ama bir insan zekasıyla birilerini güldürebiliyorsa orda komiklik vardır, gerçek bir komiklik.
götün en olmadık yerinden uydurulmuş tespittir.
Algılanması gereken asıl mesele " daha iyiysen çık sen yap " dediği halde hala çamur atılmasıdır. Ahmet iş yerinde çok komik. Mehmet bi espriler yaptı piknikte gülmekten öldük demekle olmuyor bu işler. Adam tek tek cevapladı bu çamur atmaları. Gelin burda bok atmayın. kültür merkezleri, anfi tiyatrolar falan filan hepsi açık. Kiralayın gelelim sizi izleyelim, siz güldürün. Dünyada Cem yılmaz'dan daha iyileri olabilir. Türkiye'de olmadığı gözle görülür bir gerçektir. Kendi mizah anlayışınla güldür sende zengin ol o halde. Sanki senin hakkını gasp ediyor. Şaka mısınız ?
tersini ispatlamaya çalışanı siksinler.
(bkz: meyve veren ağaç taşlanır)
aç da akasya durağını izle o zaman diye cevaplanıcak saçmalık.
gülmemek için kendini kasan insanların düşüneceği gerçektir. daha iyisi var mı acaba diye düşünüyorum ama yok adam sahneye çıkıyor inene kadar altına sıçmayan kalmıyor arkada oturan iki üç tane kuul da hiç komik değildi diyor bi siktiriniz gidiniz lütfen.
göreceli olamayacak durumdur. ya popüler olma çabasıdır ya da bu ülke vatandaşı olmamaktır. sonuçta Amerikanvari dizler bize pek komik gelmez. cem yılmazı komik bulmayan da muhtemelen tc vatandaşı değildir esprilerden anlamıyordur.
belden aşağı kelime cambazlığı yaparak güldürme sanatı olmaz. Nejat Uygur bu konuda üzerine gelinmeyecek şekilde öndedir. Rahmetli Kemal Sunal ve Sadri Alışık'a hakaret sayılmaz mı? Beyazıt Öztürk, Şahan Gökbakar, Cem Yılmaz, Atalay Demirci, Ata Demirer gibi şahısları komedyen diye sıfatlandırmayınız.
cem yılmaz' a gülmeyenlerin akasya durağı' na güldüklerini zannnedenlerin anlayamadığı gerçek. asıl akasya durağı izleyip gülen buna da güler. ben gülmenin temelinde samimiyet yattığına inanıyorum. mesela burhan altıntop. adamın zibilyon tane taklidi var piyasada. ama hiçbiri bir burhan altıntop etmiyor. gülüyoruz belki ama o sıcaklığı sadece o karakterden alabiliyorsun. ama cem yılmaz' ı ele alıyorum. adam samimi değil. mimikleri aynı, şaşırma şekli aynı. anlattıklarını da yazıp yazıp konuşuyor. anlattığı kişi değil gibi. kasıyor böyle şurda bir şey yakalasam da anlatsam. şunu desem daha komik olur. ama bu samimiyet bana geçmediği için gerçekten gülemiyorum. eğlenemiyorum. aynı şu yetenek sizsiniz' e katılan adam gibi. ha bu adama gülmeyip cem yılmaz' a gülen de en basit ifadeyle ikiyüzlüdür. çünkü ikisi de aynı. benim cem yılmaz esprileri yapıp kendi çapında gülen arkadaşlarım var. cem yılmaz' ın aynı mimiğini ve ses tonunu verebiliyorlar, aynı esprileri yapıyorlar. tıpkı şu yetenek sizsiniz' e katılan adam gibi. ama samimi değiller. taklitler. cem yılmaz da böyle. kendisi değil. neden bu kadar abartıldığını anlamıyorum. en boktan esprisi bile magazin bültenlerinde yedi yüz kere tekrarlanıyor.

--spoiler--
- cem bey, bu aralar sizi sahnelerden uzak tutan nedir?
- akbilim bitti de.

"...yarabbim bu ne şen bir cümbüştüüüüü... iki saniyelik bir görüntüydüüü, ama elli kere gösterirsek yüz saniye olacaktıııı... ömrümüz boyunca biz bu görüntüye gülecektiiiik. etrafa saçtığımız gülücükler kurşun olup yağıyor, sel olup akıyorduuu... tekrar tekrar izlemek isteyen milyonlar bu görüntülerle coşuyoorlardııııı... kitleler bu espriyle galeyanaaa gelmişlerdiiiii... aman yarabbiydiiii..."
--spoiler--

ben bu samimiyetsizliğe gelemiyorum. ve bu adama gülemiyorum. benim gibi düşünenler de var elbette. ama cem yılmaz' ın ismini duyunca gülmekten altına sıçan da. hangimiz daha samimi?
(bkz: tolstoy kötü bir romancıdır)
o zaman sen yap espri sana gülelim. Lan adam komik işte. Hatta türkiye'de de 1 numara bu konuda. Kıskançlığın bu kadarı.
Yanlış bir düşünce. Ben ve etrafimdeki herkes gayet çok gülüyor. Adam komik bu bir gerçek.

Bazen çok abartıyor bel altı esprileri çok yapıyor ama bizim de güldüklerimiz onlar yani.
Güldüren adamdır. Yalnız cem yılmaz ile ilgili bir detay var ki, ne zaman izlersen izle komiktir, zira esprileri kesinlikle güncel konulardan, siyasi olaylardan oluşmaz. Tamamiyle kendi hayatını anlayır, zaten kendisi de aksini iddia etmiyor. Dolayısıyla para verip de gösterisine gitmeyip, sonradan izleyerek hiç bir şey kaçırmazsınız. ( arada spoiler veren ampülleri es geçersek tabi. ) Benim kanaatime göre bir mizahçıdan beklenen güldürmek ise yalnızca bunu çok çok iyi yapmaktadır. Ama bir mizahçı sadece güldürmemelidir, o sebeple çok iyi bir mizahçı olmayabilir. Peki iyi olan kim derseniz:
(bkz: George Carlin)
çene kasları ve diyaframı çalışmayan kişi beyanı. senin aletler bozuksa cem yılmaz napsın amk git kendini tamir ettir.