bugün

(bkz: daha önce güldü mü)
diplomalı cahiller ve işsizler ordusu yetiştiren eğitim sistemimizde, garipsenecek durum.
türkçe bilmiyor olabilir.
Söylediği 2 cümleden biri etrafındakileri yaran, bu nedenle çekememezliği olan kişilerdir bunlar.
(bkz: çoktular ama hiç yoktular)
Sosyal hayatı olmayan, entellektüeliteden yoksun, insanları yaftalamaktan başka yeteneği olmayan, ünüversiteleri doldurup taşıran sürünün cem yılmazı izlemiş olan bölümüdür. normaldir.
muhtelemelen sözlük okumayan kesim..
mizahın etkilerinin kişiden kişiye göre değişken olduğunu bilmeyen insanların eleştirisine maruz kalmış zavallılardır..
cem yılmaz' a yazarken a' nın ayrı yazılacağını bilen üniversitelilerdir. her insanın mizah anlayışı farklıdır. ben kara mizahı daha çok severim mesela.

cem yılmaz' a gülmüyorum demiyorum, ancak öyle her şakasında yerlere yattığımı da söyleyemem. bana kalırsa aziz nesin kitaplarını okurken kıkır kıkır gülmeyen adam mizahtan anlamıyordur, ama ondan zevk almayan arkadaşlarımda çok.

bu biraz insanların nasıl yetiştiği, ne beklediği ve neye güldüğüyle alakalıdır. benim gözümde şahan gökbakar' a gülen adamın mizah anlayışı gelişmemiştir, gel gör ki adam gişe rekorları kırıyor.

edit:evet düzeltmişler ve a yı ayrı yazmışlar başlıkta.
espiri anlayışı ayrı bir jenerasyondur. cem yılmazın deyimi ile; meğer amcanın kulaklar işitmiyormuş...
Onlar kendilerini şartlandırıp gelenlerdir,yoksa adam komik.
normal şartlarda gündelik hayatlarına kaldıkları yerden devam ederlerken, sözlük camialarında okan bayülgen sevmeyen sözlük yazarı gibi eleştirilere maruz kalırlar.

dışlanırlar. garip!
(bkz: zevk meselesi)
herkesin güldürü anlayışı farklıdır. bu nedenle pek de ilginç karşılanmamalıdır.
gülmüyorum gülünecek bir şey olmadığı için. hiç bir şeye, hiç bir söze. millet nelerle uğraşıyor, sanki milleti az derdi var zorla güldürecek ibneler, yürüyün gidin lan. afrika'da yaşayan bir çocuğun midesi kadar boş bu dünya.
belki de cem yılmaz'ın ince gördüğü yerleri görebilecek kapasite yoktur diyip fazla hakaret etmemek lazım. diğer yandan bu bir zevk meselesidir.
kıromagnon ivedik'e gülenlerdir.
ince esprilerden anlamayan, hazır verilmiş kalıplara alışmış, kafa yormaktan yoksun sözde üniversiteli gençliktir ne yazıkki. çağımız üşengeçlik çağı, hayırlı uğurlu olsun.
yapılan espiriyi anlamayıp gülemeyenlerdir.
cem yılmazı anlamadan gülen üniversiteli
(bkz: ben gülüyormuyum)
makarna tüketmekten protein edinememiş ve beyin fonksiyonları zarar görmüş üniversitelidir.
ağlanacak halimize gülme evresini geçirmiş insansandır.

yaşadığımız ortamda gülen insanlar ki, bunlar öğrenci olup, politik hiciv bile içermeyen, sorunları irdelemeyen, insanların düşünme yetilerini kamçılamayan esprilere gülen üniversiteli yaşadığı dünyadan bi!haber deve kuşu dur.

hiciv ne demektir bilmediklerinden ve hala ergen liselilik dönemini atlatamadıkları için küçük thebiggraywolf'u göeseler, yine gülecekler.

acınası durum.
bir de cem yılmaz a gülmek zorunda hisseden üniversiteliler vardır, yıllar önce ben de onlardandım çok şükür iyileştim.

iyileşmeme katkısı olan cem yılmaz kişnemelerine teşekkürü bir borç bilirim.
ergenlikten yeni çıkmış olması durumu muhtemel olan moron grubu olması beklenmektedir.