bugün

celal şengör'ün bilime ne kadar önem verdiğini ve hayatını buna adadığını biliyoruz. dolayısıyla ona göre hayatın amacı bilimdir, öğrenmektir, bu hayat amacının dışındaki şeyler de ona göre anlamsız-boş gözükür. hayat vereceği bir insanında bilim insanı olma olasılığı oldukça düşük olacağı için belki de bir hayat vermeyi anlamsız bulur, çünkü eşi oyanın da dediği gibi celal empati yeteneğinden yoksun biridir, çünkü görüldüğü üzere o, kendi anlamsızlığını insanların yaşamlarında da var eder ve onları dangalak olarak görür. halbuki anlamsızlık ancak kendisinin öznel sahip olabileceği bir şey olduğu gibi anlam var iken yaşanılabilen bir şeydir.
Celal Şengör’ün papyonu gevşetmesi lazım artık, beyne oksijen gitmiyor.
Kendisini çok severim, düşüncesine de katılıyorum. Şahsen bir dangalağa böbreğimin verilmesini istemem. Bir sapkın soysuza da korneamın verilmesini istemem.
Benim esas kızgınlığım; Sadri Alışık artık bitmiş ve yaşlanmıştı, herkes sırasını beklerken bu adama cumhurbaşkanının emriyle hemen karaciğer bulunup nakil yapılmıştı. Sonra öldü o parçayla da gömüldü. Bu ayrıcalıklı olmanın Allah cezasını versin.

Diyeceğim o ki, ben de dangalağa organ vermiyorum, herkes kaderini yaşasın.

Hz. Muhammed yaşasaydı ve bağışlasaydı olacakları bana bi anlatsanıza. Bırakın hadi yalanı dolanı.
görülmesini istemediği bir organı olabilir.
adamın bilgisini ve kafa yapısını şu toplumla kıyaslasam, toplumun kafa yapısı iki basamak merdiven çıkamaz.
düşünce farklılığı olabilir ama bu adam bir şey diyorsa bir mantığa dayandırıyordur.
bizim sıkıntımız da bu zaten. düşünmek yerine tepki vermek. yine saçma gelirse eyvallah ama bir nedeni olmalı, neden?
nedenler üzerinden düşünemediğimiz sürece kendimize uyanı yalar, kendimizi uymayanı yuhalarız.
Adam haklı, gerçekten organlarınızı bağışladığınızda o ihtiyaç sahibi masum insanlara mı gideceğini düşünüyorsunuz? Genç ve sağlıklı bir şekilde kaza geçirdiğinizde eğer organlarınızı da bağışladıysanız geçmiş olsun. Organlarınız artık yeni sahiplerine aitler, sizin vücudunuz o organlar için artık bir depo?

Söylediklerim saçma gelebilir fakat rotschieldların en yaşlı üyesi 100 küsür yaşında hayata veda etti ve benim bildiğim kadarıyla 5 kez kalp nakli operasyonuna girdi ve beşi de uyum sağladı adama.

Normal bir insanın kalp nakli ameliyatına girebilme şansını hesaplayın sonra elde ettiğiniz sayıyı kendisiyle beş kere çarpın ve üzerine ameliyatın başarılı geçme oranını düşünün. Bu adam 80 yaşlarında bunu kaç kere yaptı. Milyonlarca kişi kalp sırası beklerken adam gencecik insanların kalplerini nasıl elde etti? Bu ve bunun gibi adamlar her yerde..
adamın birinin fikri. siktir edin işinize bakın. o öyle düşünüyor diye değişmeyecek bu düzen. desin düşünsün insan en nihayetinde.
Bu karşı çıkma, taa ki, kendisine ya da bir yakınına organ nakli gerekinceye kadar devam edecektir.
Sonra, o kuyruğunu indirip, organ bağışı faziletlerini anlatmaya başlayacaktır mutlaka.

Bu Adama bi haller oldu sahiden!
Soğuklarda bere mi takmiyor nedir?!
Saygınlıktan ölecek. Bok yemeye devam ediyor galiba..
Bok yedikten sonra bu adama bir haller oldu. Sanırım dışkının içindeki bazı maddeler beyinde tahribat yapıyor.
Abuk sabuk konuşmaya başladı.
eskilerde iki lafı bir araya getirip anlamlı cumle kurabilen biriydi simdi ise sadece adından söz ettirebilmek icin sacma sapan yorumlarla karsımıza cıkıyor. o kadar kilolu adamsın yarın bir gun bobreklerinden biri iflas eder ne bileyim kalp nakli falan gerekir senin gibi dangalagı yasatmak icin birileri umarım organ falan bagıslamaz.
Yaşlandıkça saçmalayan bok yiyen profosör. Ya gündem olmaya çalışıyor ya da gerçekten artık düşünmeden konuşuyor. Organ nakli binlerce çocuğun hayatını kurtarmıştır. Nicelere hayat olmuştur. Yazık gerçekten yazık.
arkadaş yazılanların çizililenlerin çarpıtılmasına kıl oluyorum. adamın tam açıklamasını dinlerseniz söylemek istediğinin 'bir organ verip bir hayat kurtaracağıma o organımı bir üniversiteye verip belki de bir bilimsel çalışma sayesinde binleri, yüzbinleri kurtarırım' demek olduğunu anlayacaksınız. adamın 4 yaşındaki organ bekleyen çocuklara dangalak dediği yok. sadece dikkat çekmek için bu üslubu kullanmış. bizim acıtasyon ve primden beslenenlerde atlamış hemen. celal şengör bu fikrinde haklı mıdır değil midir bilmem. o adamı öyle aşırı da sevmem. hatta benim fikrim 4 yaşındaki masum bir çocuğu güldürmenin hayata bağlamanın bile kafi olduğu. ama celal şengörün bilim adamı kimliğiyle, farklı bir bakış açısıyla olaya yaklaşması normaldir. medyadakı karalama kampanyası ve kamuoyunun tepkisi ise o derece yersizdir.
tüm organ bağışçılarını ve organ bağışı bekleyenleri karşısına almıştır. bir de profesör olacak anlaşılır değil.

https://www.haberturk.com...gan-bagisi-yorumu-2298331
herkesin kendi fikridir. bende bağışlamak istemiyorum. başka insanlardan banane.
https://mobile.twitter.co...tatus/1087382512240918530
cübbeli'nin bilim adamı versiyonu.
momentumunu ayarlayamayan bok yemiş prof.. kalp nakli bekleyen, böbrek nakli bekleyen küçücük çocuklar varken yaptığı algıya bak amk. totoş seni.
Bir bakıma haklıdır. Korkunç şeyler duydum bu konuda.
Aynen a.q.

Ben organ bağışı yaparım ama tek şartla. insanlığa yararı dokunan, atatürkçü, cumhuriyetçi, aydın, sanatçı. Mümkünse yüksek tahsilli biri olmalı.

Yaşamasının insanlığa faydası olmayacak bir yobaz köpeğe daşşağımı bile bağışlamam.
Bos bogazlik yapmis hoca bagislamazsan bagislamazsin bunu dile getirmenin bi anlami yok hele bu sekilde hiç yok.
hoca ünlülerin taktiğini uyguluyor. bişeye dikkat çekmek istediğinde olay çıkarıyor. olay dersek fikri anlamda tabi.
kendisini çok severim ama bu görüşüne katılmıyorum. bi hayat bütün bi bilim dünyasına bedeldir.
Ben de bu koku nereden geliyor diyordum ki meğerse gene sıçmış. gündeme gelme dolayısıyla kendinden bahsettirme çabasından ibaret rezil bir beyanat. bokperest bir kenaniste de bu yakışırdı.
karşı çıkmamış ki?

dangalaklar alınmış sadece..

ben de karşıyım bu bağlamda.. elin dangalağı, tek hücrelisi yaşamına devam etsin, insanlığı değersizleştirmeye devam etsin diye organ bağışı yapacak değilim..

kişisel olarak evet ben de karşıyım..

bilimsel amaçlarla ehil ellerde kullanılacaksa her bir zerremi alıp kesip biçebilirler..

edit: 3 satır beyanatı okumadan cevap veriyorsunuz sevgili dangalaklar..
söylemleri fesli yatalak ile yarışır hale gelen beyaz türk ilginçliği.

hazretleri bir de ''...ama araştırma yapacaklarsa istedikleri gibi kullansınlar.'' demiş. e tabii, araştırma dediğin zaten tıp sınavlarına yeni sorular ekleyebilmek için yapılıyor.