bugün

hanım kızımızın gerçek adı chan marshall'dır. yumuşacık, duru bi sesi vardır.
baby doll ve good woman adlı şarkıları tavsiye edilir.
albümleri:
1-Dear Sir (1995)
2-Myra Lee (1996)
3-What Would The Community Think (1996)
4-Moon Pix (1998)
5-The Covers Record (2000)
6-You Are Free (2003)
7-The Greatest (2006)
pastoral, minimalist müzik yapan, genelde gitar ve piyano ile sarkilar yapan 1972 dogumlu müzisyen.
http://www.catpowermusic.com/
müthiş şarkıları ve inanılmaz sesiyle yaptığı nağmelerinin yanı sıra, güzel tom waits coverlarıyla bizi bizden almış utangaç, pek mahçup şarkıcı!
chan marshall'ın asmıs sesi ve sarkılarının ritminde bana verdigi melankoli nedeniyle sevdigim indie rock hedesi. mutlaka dinlenmesi gereken sarkılar.

(bkz: metal heart)
(bkz: speak for me)
(bkz: maybe not)
(bkz: ice water)
i found a reason isimli çalışmasıyla v for vendetta'nın soundtrack albümünde kendine yer bulmuştur..
cennetin bekçilerine götürmeleri için garsonlara verdiğim peçetenin içine, mümkünse geldiğimde bu hatunu istiyorum, huri olarak, yazdığım.

bakarız demişler..
o muhtesem sesi her duydugumda kendimi degisik duygularda hissetmemi saglayan grup.
(bkz: maybe not)
(bkz: where is my love)
v for vendetta filmindeki found a reason adlı şarkıyla filmin, o unutulmaz sahnesine katkıda bulunan grup,
dünyanın en huzur verici sesi.
akıllara ısrarla the doors'u düşüren -ne alakası varsa-, özelliklee i found a reason ve satisfaction ile alıp götüren, büyülü bir sese sahip hatun kişi.

saatlerce dinlenilesi musukiler yaratıcısı.
24 Ocak 2006'da çıkan Cat Power albümüne ismini veren şarkı için (bkz: the greatest)
nedense her izlediğimde kızdan böyle bir sesin nasıl çıktığına şaşırdığım hatundur. çok başarılı..
jukebox adlı yeni albumü henüz çıkmış müzisyen.
tanrıçam, çiçeğim.
my blueberry nights sayesinde keşfettim. the greatest adlı şarkılarını çok beğendim. bide kadının sesini norah jones a çok benzettim. ve sonuç olarak hayran oldum.
my blueberry nights, v for vendetta gibi filmlerin soundtracklarını yapan güzel hatun .
bir fransız şöyle bir yorum yapmış the greatest şarkısı için: "Ca fait un moment que j'ai vu cette émission et à chaque fois je suis sous le charme...
Quelle voix, quelle charisme, quelle harmonie et avec cette simplicité...
Vraiment magnifique."

hasılı iyi bir hatun.
sea of love'ı juno filminde soundtrack olarak kullanılmış müthiş bir sese sahip bayan şarkıcı. tarafımca v for vendetta filminde dinlediğim i found a reason ile duyulmuştur. ayrılık sonrası ruh hali için ilaçtır, dermandır.
http://blogs.myspace.com/...all&friendid=44600504

blogu.
come with me my love.
to the sea, the sea of love.
ı wanna tell you.
how much i love you.
2006 yılından beri, 4 senedir sesi soluğu, daha doğrusu yeni albümü çıkmamış, kendini ve yeni şarkılarını dinleyenlerine hasret bırakmış hatundur.
sanki bazı şarkılar sırf o coverlasın diye yapılmıştır. sesinde büyülü bir tını barındıran hatun kişidir. severek takip etmekteyiz.
uzun zamandır piyasaya yeni şarkı sürmeyerek sürdürdüğü sessizliğini bozmak üzere olan chan marshall projesi/grubu. *
aşağıdaki linkte de görülebilcek twitter statüsüyle haberini verip, sevenlerini heycanlandırdığına göre, christmas sebepli, hayır işi amaçlı bir şarkısını yarın piyasaya sürecektir. yeni albüm de çok yakındadır.

https://twitter.com/#!/ca...status/147520685013606401
puma'nın bir krampon modeli.
9 şubat'ta garaj istanbul'da sahne alacak olanlar. Çok güzel olacak, çok iyi olacak.
o muhteşem vokaliyle ve bazen huzur bazen acı veren tınılarıyla dinleyicisini kendine bağlayan grup.

the greatest isimli bir albümleri var. aynı isimli şarkısı gerçekten de ismi gibi en güzel şarkıdır. günlerce dinlettirir kendini.