bugün

(bkz: lateef crowder)
afrika kökenli brezilya ritmi. dairesel hareketler ve geri gidişler içerir.
(bkz: samba) (bkz: batacuda)
(bkz: capoeira)
Miudinho , iuna , Banguela , Senzala , Regional gibi çeşitleri vardır.
Yaklaşık 4 aydır yapıyorum ilk başladığımda ayağımı açamıyorum günde 2 saat çalışarak seri takla ve mükemmel tekmelere sahip oldum tavsiye ederim.
Seyretmesi çok zevkli bir spor.
Uzun zaman muay Thai ve kick Boxing çalıştım ama hala aklım bu sporda.
Başlamak için müthiş akrobatik hareketler yapabilen biri olmanıza gerek olmayan, en eğlenceli savunma sanatı/mücadele sporu. Güler yüzlü brezilyalı bir hocadan derslerini alma imkanım olmuştu (bkz: curiango). Çoğu hareketin yeni başlayanlar için daha mütevazı versiyonları da mevcut ama istikrarlı bir şekilde devam gerektiriyor.
3 yıl uğraştığım, 3 yılın sonunda meslek hayatına girmem ile birlikte vakit ayıramadığım için bıraktığım spordur. son derece hareketli, doğal kas oluşumu sağlayan, vücuda esneklik sağlayan dansın, dövüşün ve müziğin bir arada olduğu harika bir şeydir. akrobaside yemek üstü tatlısıdır.
bir kick boxçudan her zaman dayak yiyecek olan elemanlar.
(bkz: Only the Strong)
aklıma only the strong filmini getiren spor.
Only the strong filmi ile ülkemize geçiş yapmış Afrika kökenli savaş sanatıdır.

edit: rodaya çıkmak isteyen arkadaşlar varsa özelden yazabilir.
2 sene önce yaptığım dansla kamufle edilmiş savaş sanatıdır efendim.

keşke bırakmasaydım diyorum kendi kendime.
Aslen brezilyalıların geleneksel dansıdır ama zamanla dövüş sanatı haline gelmiştir. Çok zevklidir yapması ayrıca bir ara arkadaşımla amatörce denerdik.
Brezilya kökenli dans, müzik ve dövüşün iç içe geçtiği spor ve sanat. izlemesi de yapması da zevkli.