2006 yılında vefat eden erdal öz'ün oğlu.

(bkz: can yayınları)
can yayınlarının genel müdürü. yayınevinin kurucusu müthiş adam erdal özün vefatıyla o bildiğimiz can yayınları dinamikleşmiştir, atak üstüne atak yapmıştır. bunun nedeni de bu enerjik insandır. lakin, yayın çizgilerinde son dönemde en hafif deyimiyle bir bozulma var, alarm sinyalleri göndermek isterdim kendisine.
tartışmasız türkiye' nin en iyi 3 yayınevinden birinin genel müdürüdür. çevirilerinin hemen hemen hepsine gözü kapalı güvenebilirsiniz neredeyse. kitabı bir meta olarak görmeyen, kitabı bir edebi eser, bir sanat eseri olarak gören bir yayınevinin genel müdürü olmakla birlikte son dönemlerde özellikle paulo coelho üzerinden bir propaganda yapılmaktadır. sonuçta bunların hepsi can öz' ün bilgisi, izni hatta fikriyle olmaktadır. -belki paulo coelho' yu hiç sevmememden dolayı böyle bir önyargı oluşmuş olabilir bende- can yayınlarının son dönemdeki bu coelho söylevleri canımı sıkmakta.
katıldığı bir programda izleyiciden gelen ''kağıt helva şeklinde basılan kitaplar var(sanırım metin uca kitabı) kitap çok fazla metalaştırıldı. bunlar doğru mu, bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna, ''ben yayıncı olarak yazarı ve kitabını doğru tanıtmalıyım, iyi tanıtmalıyım. bu benim o yazara karşı, o kitaba karşı sorumluluğum ama elbette bir çizgimiz, bir sınırımız var'' diyerek cevap vermiştir. sonuna kadar katılmıştım söylediğine. sonuçta o yayınevinin yayın hayatına devam edebilmesi için gelirlere ihtiyacı var ve dolayısıyla özellikle coelho gibi çok satan yazarların kitaplarına özen göstermelerini anlayabiliyorum ama özellikle sosyal medyada bu coelho çılgınlığı -can yayınlarının da desteğiyle- öyle bir arttı ki sanki can öz' ün bahsettiği o çizgiden biraz başka yöne doğru kayıldı.
savunuğu meseleyi baya baya saygılıca savunan çok net olan yayınevi yöneticisidir.
erdal öz'ün oğlu ve selma ergeç'in kocasıdır.