bugün

olay faillerinin beraat etmesiyle sonuçlanmıştır. ölmüş bir insana, saygıdan yoksun insanların olduğu bir ülkede, adalet aramak ta düşündürüyor. yazık!

http://www.radikal.com.tr..._davasinda_beraat-1140246
bir kaç sene evvel datçaya gittiğimde kaldığım pansiyonun sahibi kadına -sizin bir can yüceliniz var ne güzel, dediğimde -amaan can yücel dediğin çişini tutamayan bi sidikliydi ayol, çiş kokusundan kimse gitmezdi yanına cevabından ne kadar sevildiğini anladığım şairin, öldükten sonra da değişmeyen makus talihidir.
ölüye saygı olarak bilinen türk islam geleneğinin yıkılmasıdır aslında.
daha özgürlükçü olma yolunda atılan bir balyoz.
durmak yok, yıkıma devam.

not: sözlük formatı gereğe bu yavşaklara lütfen küfür etmeyelim.
--spoiler-- lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz --spoiler-- baska soze gerek var mi?
datçalılar tam anlamıyla kendilerinden beklenen hareketi yapmıslar : şerefsizlik

edit: ne eksi amk ne eksi yarak biliyomusunda konusuyosun
bire bir şahit olduğum durumdur. babam datçada görevli kamu personeli. ben de küçüklükten beri sürekli yazları gelir giderim.
bahsi geçen şairin mezarını da birkaç kez ziyaret ettim. mezarın üzerinde şarap şişeleri ve şarabın akabilmesi için de şarap oluğu vardı. öyle çok para ettiğini sanmıyorum mezar taşının, ama söylentiye göre mhpliler gelip mezarı yıkacaklarmış. zaten kıç kadar biyer datça, herkes birbirini tanıyor. mezarı yıkanları kendi gözlerimle gördüm. ne mhplilerdi, ne de chpli. belki de türk bile değillerdi...

sonraları can yücel ilgimi çekti. bir kaç şiirini okudum. (bkz: anladım) (bkz: benim halim memleketin hali) gibi şiirlerini de severim. allah ruhunu affetsin..
mezarına saldıranlara şöyle cevap vermiş: *

mezarıma saldırmış bi şerefe/siz,
altın dişim de yoktu, neden kırdın lan.
kefenim açık kaldı, üstümü örtün,
sövsem duyar mısınız sesimi burdan.

dünyada kadınlardan rahat görmedim,
kız kulesi vardı ya uzun direkli,
mezarıma saldıran dürzü yürekli,
direkle akraba çıksa amenna,
mezar taşım gibi yuvarlak çıktı.

sakinim ağalar kafam yerinde,
bana birkaç günlük izin verin de,
alnından öpeyim o malum şahsın,
ama balyoz sapı varmış, unutmak olmaz,
anladınız siz onu, şimdi susayım,
o kadarlık da hakkım olsun be.
vasiyeti gereği mezarına dökülen şarab etkisini göstermiştir. yada kamyon çarmıştır kamyon kamyon.
mezar sensin, taşı da sana girsin! (can yücel)

http://twitter.com/#!/mus...status/104530273273786368
ateistlerin çalıp oynadığı şovdur. önce şarap döker çalarlar, sonra gece mezarı parçalar oynarlar. hürriyet gazetesi de bunu haber yapar, islam düşmanları mutlu olur.
Heykel düşmanlığı sardı yurdumuzu, her yerde heykellere saldırılar yapılıyor, heykeller yıkılıyor...
provakasyon bir hereketin provakasyoncu bir medya organı ile ifşa edilmesidir.
şerefsizliktir, adiliktir. Can yücel dinsiz bir insandı ve bundan dolayı mezarına dökülecek bir şişe şarap hiçbir soruna vesile olmaz. Islam hoşgörü dinidir diyenlerin din adına böyle bir eyleme girişmesi de ayrı bir saçmalık.
can yücel türk edebiyatının sayılı ve saygı duyulması gereken şairlerindendir. Bu hadsizlik ve seviyesizlik hiçbir şekilde kabul edilemez. Datça halkı da buna karşı tepkisini mutlaka ortaya koyacaktır.
inançlara, farklılıklara saygı eşiği daraldığından herkesin ders verme hakkını kendisinden bulmasından asıl havlayanların bu gibi yaşam hakkı bırakmayanlar olmasından mütevellit üzüntü duymaktayım. bir de bu çirkin davranışı sahiplenenler var ki evlere şenlikler zaten.
modernlik elbet mezara şarap dökmek değildir! lakin, mezar kıran bünye sağlığında can yücel'i fikirleri babında öldürmek isteyecek bünyeden farksız benim gözümde!
mezara şarap dökenler ne kadar gerizekalı bilmiyorum ama mezarı kıranın bir adet maşa olduğunu bilmekteyim. satılmış aklı kendine yetmeyen gerizekalı bir maşa!
bu ülkede bunları yaşayarak, afiyetle yiyerek ne kadar rezil olursak o kadar iyi demek istedim şimdi!
ahhh güzel datça'm ahhh!
yobazlıktır eğer modern olunmak istiyorsa derhal şarap dökülmelidir. bizim ülkemizin çağdaşlığıda, modernliğide bir şişe şarapta saklıdır.
kendini müslüman olarak gören ama ölüye bile saygısı olmayan insanımsı yaratıkların yapmış olduğu rezilliktir...
kurban olun siz can babaya leş kargaları.
mezarını parçalasanız ne yazar, onu yüreğinde yaşatanlarıda öldürün hadi...
bu olayı hemen dine diyanete bağlayan, yobaz ateistler kadar yobaz kişiler tarafından yapılmıştır bence, yada ramazan günü ve ailesinin karşı çıkmasına rağmen ve kendini farklı hissetmek isteyen, mezarına şarap döken gerizekalı tayfa kadar gerizekalılarca yapılmıştır.
en yakın zaman nöbet tutmamıza vesile olan olaydır.
ibneliktir,şerefsizliktir,doğru yoldan sapmaktır vesselam.yahu adam halkı siktir et facebooka bile malolmuş,beğenin beğenmeyin sırf bakan olduğu için oğluna(can yücele)burs verdirmeyip yurt dışına okumasıne engelleyen saygı değer bir babanın oğlu,ülkenin aydın yazarı,şairlerin bir tanesidir.yazıktır adamı mezarında bari rahat bırakın ibneler.
hem doğru hem yanlıştır.sağlığında,

dünya bir toptur
allah ta gol...

diye havlayan bir şairin mezarına şarap dökerek,tapınmaya geçenlere ders verme niyeti ile yapılmış harekettir.

her insan istediği gibi yaşar,karşı değeri ayak altına alınca yavşar.

can yücel ateistti kabul,konumuz bu değil,olayı kızıştıran mezara şarap dökenlerdir.
gericiliği su götürmez bir harekettir. aslında akp ilçe başkanı sedat deniz'in onaylamaz tavrının ve söylemlerinin içinde bulunduğumuz ay çerçevesinde azmettirici bir yere doğru kaydığını görmemiz gerekiyor. sedat deniz'i tanıyan birisi olarak bu tarz çirkin bir davranışın içerisine gireceğini düşünmüyorum. fakat açıklamasının yersiz ve manasız olduğunu ifadeleyeyim. kesinlikle gaz veren bir durum var aklı kendine yetmeyenlere. bu ülkenin her yerinde de 50-100 liraya her şeyi yaptırabileceğin insan çok olduğuna göre durum daha da vahimleşiyor şüphesiz. maşalara takılmadan konunun kaynağından uzaklaşmayalım. aynı akp datça'da seçim çalışmaları kapsamında ''akp datça'da rakı içiyor!'' ''akp, datça'nın sonsuz rahatlığına karışmaz ancak buna uyum sağlar'' gibi ifadelerle radikal'e kapak olduğunu bilmekteyim. hatta o sayıyı saklamaktayım, nerlerde kimbilir? amaç açıkça datça halkına şirin görünüp oy avcılığı yapmaktı. ben seçim öncesi dükkanıma gelen akp timine deniz kenarında rahat rahat içtiğimi ve ben ve benim gibilere kimsenin karışmadığını akp'nin belediyeyi alması durumunda sıkıntıların olabileceğini söylemiştim. mustafa soytok -akp belediye başkanı adayı- olur mu falanlarla eveleyip gevelemişti. sonra da burdan size oy çıkmaz diye bir güzel göndermiştim kendilerini.
datça'da akp rakı içiyor mantığını dillendiren akp örgütü, eski chp beldiye başkanı erol karakullukçu döneminde topluma açık içiçe yapılan hoşgörü temasıyla akılda yer eden can yücel'in mezarını hedef gösterdi. erol karakullukçu datça'nın özgür ve rahat tutumu çerçevesinde mezarı halka açık bir hale getirmiş ve diğer dinleri de kapsayan kardeşlik ve birliktelik temalı bir ortam yaratmıştı.
gelinen nokta kuşkusuz rezaleti kapsıyor, çevreliyor! bir datçalı olarak datça'nın isminin bu tarz gerici bir hareketle anılmış olmasından son derece rahatsızlık duydum ve üzüldüm. çünkü eski datça ve can yücel sevgisi başkadır!
türkiye'nin birçok yerinde hortlayan gerici eylemlerin datça gibi bir yerde mezar kırarak devam etmesi yeterince endişe verici. chp ilçe teşkilatının bir iki tümceyle kınama mesajlarını okurken, sedat deniz'in manasız açıklamasını son derece sert bir üslupla hedef göstermemesi de yasak savması bir nevi.
datça halkının bu çirkin davranışa fazlasıyla tepki göstereceğini ummaktayım.
adamın canlısına güç yetiremeyenlerin yaptığı aciz eylem. bunlar genelde, asosyal yaratıklar olurlar.
insanları galeyena getirmek için yapılmış ve ne yazıkki belirli iq'ya sahip olanların olayın arka planını görebileceği zekice bir hamle. dünyanın neresinde görülmüş mezara şarap dökülmesi üstelik müslümanların yaşadığı toplum için kutsal sayılan bu günlerde. bu kesimi suçlu göstermek için mezarın balyozlanması kadar mantıklı bir plan olamaz.
ntv'de mezarın görüntüleri yayınlanmıştır.
sizin zihniyetinizin ta dibine vurayım ben. insanların mezarına bile saygınız yok ama size sorsak sizden iyi müslüman yok.
aldığınız nefes günah lan sizin.