bugün

ateistler de kendi içlerinde kafası karışıklar, şekilciler, gerçekten bilinçli ateistler, hatta yobaz ateistler gibi guruplara ayrılıyorlar. her fırsatta dine ve dindarlara çirkin hakaretlerde bulunan yobaz ateistlere de sözlükte din yobazlarına rastladığımız gibi sık sık rastlıyoruz.
(bkz: yobazın her türlüsü tehlikelidir)
En kötüsüde odur. Hem yobaz hem ateist darvin çaşında yaşayan evrimi yarım kalmışlardır.
yobazlığı sadece müslümanlara özgü sananlara garip gelse de bol vardır.
Ateistlerin %85 ini oluşturur.
ateist olmamama rağmen, örneklendirmek için tipik teist savunmasını yapacağım önerme:

ateistlerin arasına sızıp, ateizmi kötü göstererek ateizmin ışığını söndürmeye çalışan tiplerdir.
deden bile söndüremedi ateizmin nurunu,
sen mi söndüreceksin emevinin torunu?
sözlükte bolca bulunan herkesin inancına saygı duyması gereken insan evlatları.
Büyük çoğunluğu felsefe de straw man (korkuluk hatası) olarak bilinen hatayı yapar. https://www.youtube.com/watch?v=dRzJizKgDwA yobaz, hurafeci, şeyhülşeytanları görüpte dini yanlış algılayıp ona karşı savaş açarlar.
dindar yobazdan farkı yoktur. körü körüne hiç bir şey savunulmamalı.

ha ama siz yobazlıktan kastı islama sallayan ateistler olarak değerlendiriyorsanız yanlış yapıyorsunuz. islam gayette sallanacak bir dindir. içinde kölelik, kadına şiddet, ayrımcılık, işkenceler vs. barındıran bir şeye başka bir şekilde yaklaşılmasını beklemeyin.
benim bu, kadında namusu (kafa bakir olcak) önemserim ama ateistim.
ateistler 'doğmatik' olmadıklarını iddia ederler lakin kendileri işlerine gelince bilimsel, işlerine gelince yobazlaşıyor. (bkz: hadi canım sen de)
https://www.youtube.com/watch?v=owxGpeFcHyg
dinin tarih boyunca insanları sınıflandırmak bölmek vs. gibi yavşakça emeller uğruna uydurulmuş bir şey olduğunu bildiğimize göre yobaz ateistim. olunması gereken durumdur. insanların gözünü açıp bu uyuşturucuyu beden ve akıllardan atana kadar içinde bulunulması gerekir.
''dinin tarih boyunca insanları sınıflandırmak bölmek vs. gibi yavşakça emeller uğruna uydurulmuş bir şey olduğunu bildiğimize göre yobaz ateistim. olunması gereken durumdur. insanların gözünü açıp bu uyuşturucuyu beden ve akıllardan atana kadar içinde bulunulması gerekir.'' diye klasik bir yobaz ateist 'mantıksızlığı' ile yapılmış bir yorumdur. Arkadaş bu mantıkla o kendilerinden yana olduğunu iddia ettiği bilimi de savunamaz zira bilimin yaptığı o kadar saçmalık var ki.. tabi ki ben bu mantıkla hareket edip, bilimi yerden yere vurmam çünkü eğer öyle yaparsam sizin yaptığınız hatayı ben de yapmış olurum.
bombalı saldırı düzenleyip kafa kesmezler. konu kilit.
daha 2- 3 hafta önce abd'de 3 müslümanı öldüren militan ateisti hatırlamayan veya hatırlamıyormuş gibi yapan orospu çocuklarının '' ateistler insan öldürmez '' dedikleri mevzu. işid gibi müslüman görünümlü abd, israil maşası örgütlerin de içi ateist kaynıyor.
Topturlar, vurdurmayi marifet bilirler.
adam öldürmeye götü yemeyen fakat yığınla adamı öldüren veya hapiste işkencelere uğratan darbecileri destekleyen ateist türü. bir insan cesaret edemediği için adam öldüremiyor fakat adam öldüren orduyu destekliyorsa o da katildir.
'' nasil atheist olmamızı isterdiniz. daha mı ılımlı olalım. ilımlı bir ateist olsa, içindeki bu kafiri öldürme isteğin gececek mi. kendinde olmasını doğal olarak gördüğün kafiri öldürme hakkından dolayı, senden nefret ediyorum, yobazca kendimi korumak istiyorum. '' her müslümanı aynı kefeye koymasanız iyi olur aslında.
olmadığı iddia edilen ateist türü. tabi isveç'te cami kundaklayan orospu çocukları da yobaz değil sevgi yumağıydı.

https://eksisozluk.com/25...--4642342?nr=true#editbox

bir de kelle kesme adı altında duygu sömürüsü yapıyorlar. merak etme senin gibilerin lağım dolu kellesine dokunmaya kimse tenezzül etmez. türkiye arabistan değil, buradaki müslümanların %99'unun kelle almakla filan ilgisi olmaz.
yobazlık bağnazlıktır, ateist biri zaten değişimi hedef alır ve bilime kesinlik getirmez. yani şu kesin doğrudur demez. bilimi takip eder ve yeni şeylere açıktır.

dindar yobaz olur, statiktir ve doğruları kesindir yani değişmez.

o yüzden dindar yobaz olur ama ateist olmaz.
o kadar çokturlar ki her tarafa hükmetmektedirler.

örnek göstermek gerekirse evrim teorisi başlığı altında benim gayet bilimsel savunularıma karşı gayet sığ yorumlar yapmışlardır.

ateistler, genelde ahlaki duygulardan yoksun oldukları için çok da acımasızlar. ışid gibi müslüman bir örgüte bile laf atıyorlar mesela. iyi de ışid baya bildiğin kurana uyan bir örgüt. sen kimsin ki kuranı aşağılıyorsun? kuranı sorguluyorsun? türkçe okuyorsun onu tabi ki de anlayamadığın yerler olacak.

terbiyesizliğe bak ya.