bugün

lys tercih sonuçları arifesinde güme gidecektir.

iy oldu aslında birileri iritica çığırtkanlığı yapacaktı yoksa.
hürriyet gazetesi ve avanesinin pis bir oyunu daha. ama artık millet yemiyor bunları.
faillerinin, kelimenin tam manası ile "o. çocuğu" olduğu eylemdir. şimdi o bölgenin ak partili başkanı götüne kına yaksın. insanları provake etmesini çok iyi biliyorlar.
bu ne canavarlık ve kendini bilmezliktir yarabbi dediğim haber.
http://www.radikal.com.tr...08.2011&CategoryID=79

tam bir şerefsizlik. hani ne oldu dini hoşgörünüze, saygınıza? şaraplı anma oldu diye bir insanın, önemli bir şairin ölüsüne terbiyesizlik bu. mezarı kırınca adam olduklarını mı sandılar? ölüye bile rahat yok bu ülkede.
ölmüşlerle uğraşmayı çok seven insanlarımızın bu kadar ileriye gitmeleri hiç hayra alamet değil.
ramazan ayı içerisinde şarap dökerseniz milleti hiçe sayarak millette sizi hiçe sayar.

ailesi bile diyor ki çiçekten başka birşey koymayın. buna rağmen inatla -milletin değerlerini görmezden gelerek- hareket edenlerin suçudur bu.
ayıptır !
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18529550.asp
mezara şarap dökülmesini görüp gaza gelen bünyelerin -ölüye saygı öyle olmaz, böyle olur diyerek- tepkilerini mezar parçalayarak gösterdikleri eylem.
ileride artarak gelişecek dini hoşgörümüzün simgesidir.
-bu kötüye işaret.

saygısızlık.
~ hürriyet

linkteki fotoğraftan işin oyun olup olmadığı anlaşılabilir. bir anlaşılabilir durum daha var ki, o da: şerefsizliğin her daim kol gezdiği. orada mezar parçalayan şerefsiz piçler ile bunu burada destekleyen ne idüğü belirsiz piçler arasında gıdım fark yok.

köpeksiniz anladık da... nereye kadarsınız? anası babası belirsiz yavşak oğlu yavşaklar.
akp'nin yobazlıkta artık gövde gösterisi yaptığının kanıtıdır. yazıklar olsun.
--spoiler--
Diyelim yağmura tutuldun bir gün
Bardaktan boşanırcasına yağıyor mübarek
Öbür yanda güneş kendi keyfinde
Ne de olsa yaz yağmuru
Pırıl pırıl düşüyor damlalar
Eteklerin uça uça bir koşudur kopardın
Dar attın kendini karşı evin sundurmasına
işte o evin kapısında bulacaksın beni
Diyelim için çekti bir sabah vakti
Erkenceden denize gireyim dedin
Kulaç attıkça sen
Patiska çarşaflar gibi yırtılıyor su ortadan
Ege denizi bu efendi deniz
Seslenmiyor
Derken bi de dibe dalayım diyorsun
içine doğdu belki de
işte çil çil koşuşan balıklar
Lapinalar gümüşler var ya
Eylim eylim salınan yosunlar
Onların arasında bulacaksın beni
Diyelim sapına kadar şair bir herif çıkmış ortaya
Çakmak çakmak gözleri
Meydan ya Taksim ya Beyazıt meydanı
Herkes orda sen de ordasın
Herif bizden söz ediyor bu ülkenin çocuklarından
Yürüyelim arkadaşlar diyor yürüyelim
Özgürlüğe mutluluğa doğru
Her işin başında sevgi diyor
Gözlerin yağmurdan sonra yaprakların yeşili
Bi de başını çeviriyorsun ki
Yanında ben varım
--spoiler--

demiş baba... mezar kırmakla olmaz, bi' tek orda yok can baba.
Hep diyorum; yobaz hoşgörüyü demokrasiyi sadece kendisine lazım olduğunda ister.

Hem biat hem çokseslilik olabilir mi yahu.

Al işte, cennette irmaklardan akan şaraba kavuşmak için götünü yirtanlar, dünyada akan şaraba katlanamiyorlar.
ihtimal şu ramazan günlerinde, mezarına şarap dökülerek anılmasının din adına saygısızlık yapıldığı düşüncesinden yola çıkılarak gerçekleştirilmiş bir eylem olduğunu düşündüren bu olay sonucu "nerede kaldı islamın hoşgörüşü" sorunsalına takılmadan edemiyor insan... çok yazık, hala şu dini gereği gibi anlayamadığımız için...
orospu çocuğu yobazların kendilerine yakışan eylemidir. o mezar taşları sülalenize girsin.. en büyüğü de akp ilçe başkanına.
(bkz: ramazan ayında mezara şarap döküp hoşgörü beklemek)
ellerine ne geçti çok merak ederim doğrusu...
ramazanın hoşgörü ayı olduğuna inanan müslümanlar tarafından ne kadar da hoşgörülü bir davranış.
Güya Dini inançları adına birilerine ve bir şeylere saldırıda bulunanları asla tasvip etmiyorum. Yaradan hoşgörüsüz olsaydı ne olurdu halimiz hiç düşünmez mi bu densizler?
bunu yapan sağ görüşlü insan değildir kimse masal anlatmasın. gerçekten dininin gereklerini yerine getiren insan gece yarısı gidip ölmüş adamın mezarını parçalamaz.

mezarı parçalayanlar şarabı dökenlerin kafa yapısında olan insanlardır. tek amaçları provokasyondur.

neyi, kime anlatıyorsun ki...
(bkz: can yücel in mezarına saldıran zihniyet)
saygısızlık, şerefi azalmışlıktır.
can yücel'in değerini değil, kendi değerlerini düşürdüler işte.
yazık. altı üstü bir mezar, ne geçti parçalayınca?
bu ona yapılan çok büyük bir saygısızlık. bu mu sizin adamlığınız. topunuz hiçbir şey ifade etmeyen mahluklarsınız.