bugün

can 13 yaşında arkadaşları ona şair diyor. evet.
sanki tüm şairlerimizin şiiri dört dörtlük gibi gidip can bonomo'yu eleştirmek saçma.
ben de çoğu şiirini beğenmiyorum, ama adam zaten gidip ben şairim diye ortalıkta dolaşmıyor. benim adım insanlar tarafından şair diye anılana kadar, ben de kendime diyemem diyor.
kısacası adam kendi düşüncelerini içinden gelenleri böyle anlatmak istiyor ve yayınlıyor. eleştirilecek onca yazı onca şiir varken bu neyin düşüncesi anlayamadım.
senden bi sikim olmaz amk. oğlu diye cevap verdiğim kişidir.
sanılanın aksine hissedebilen ve şair olmak isteyen biri şiir çalışarak şiir yazabilir, derdini de anlatabilir. kendini geliştirir. şiirlerini bildiğimiz şairlerin kimisi bizim bildiğimiz şiirleri 50'li yaşlarından sonra yazmıştır. kimisi de duygu patlaması yaşayıp 20'li yaşlarından önce yazmıştır.
Çok zalimsiniz lakin Yine de hor görülmemesi gerekendir, yaşına göre, kendi tarzında oldukça başarılı yüzlerce şiiri vardır,

Ama şiirlerini okumamız için ve de layığı değeri bulması için elbette 70-80 yaşına gelmeyi hatta ölmeyi beklemesi gerekmektedir. Biz böyleyiz, badem gözü ancak sahibi ölünce görürüz.

Lütfen yetenekli gençlere destek olalım.
Adam harbiden yazıyor ve çokta güzel yazıyor. Ona şair misin? Dediklerinde ise "hayır ben şair olacak kıvama gelmedim" diyor. Mütevazi ve yeteneklidir. Hakkında olumsuz eleştri yapanlar eminim ki bu adamın bir kez olsun konuşmasını dinlememiştir.
Asla Şair olamaycağını ispatlayan bir laftır.
4 yıl önceydi. Olmuş galiba.

Adamın şair olduğuna inanan ciddi bir kesim var artık.

Demecinde şöyle bir şey geçiyordu.

Odaya kendimi kapatıp Saatlerce çalışıyorum. Şair olmaya çalışıyorum.

Şair olmak için çalışmak cümlesi aslında hoş bir cümleydi. Ama pek gerçekçi değildi.

Yunus günçe'nin kitabında daha fazla anlam bulabiliyorsunuz.

Anlaşılmazlıkla ilgi çekmeye gayret ediyorsanız soyut bir ürün ortaya koymuş olmuyorsunuz.
saçma sapanlığın adı siir olmuş.

Edit; en ucuzundan romantizm yavşaklığı da varmış şiirlerinde alttaki dizeyi görünce fark ettim.

Sen onu üstüne örtüyorsun ya şimdi
Bik bik bik
Ben çok üşüyorum
Bik bik bik.
bir kaç şiir kitabının olması gerek şuan. bi keresinde elime alıp şöyle bi göz atmıştım.
şu dizesi hoşuma gitmişti.

''şimdi sen üzerini onunla örtüyorsun ya, örtme. ben çok üşüyorum.''

şiirden nefret ederim, romantik olanlar bana çok sünepe işler gibi geliyor. ama o dönem kız arkadaşımdan yeni ayrılmıştım. dizeyi de hala hatırlıyorum görüldüğü üzre.
gerçekten böyle hissediyorsa ne güzel. beraberinde edebi altyapısını geliştirmeye çalışan berkecanlar ve aleynalar da şair olabilir. garipsememek lazım.

kimse bir arthur rimbaud'un yerini tutamaz, ama yine de şair olabilir.
Eşeği eğiterek ve eşeğin de çok istemesiyle ABD de gr1 at yarışlarında triple crown yapması mümkün mü?
Evet diyorsanız istemekle ve eğitim ile şair (aslında resim müzik edebiyat dans vs yanında bilim de bile) ya da bilim adamı olabilirsiniz.

Bir şeyi istemek size kalkmaya, eğitim almanız emeklemeye yardım eder.
Asla sizin koşmanızı sağlamaz.