bugün

Bizim oradaki camiide bir şerefsiz tarafından sadakalar lükse yatırılmakta...
Diyanet sadece imam ve müezzinlerin maaşını öder. Diğer giderler toplanan yardımlarla karşılanır.

Okullarda da öyledir bakanlık sadece öğretmenlerin maaşını öder, diğer giderler toplanan bağış ve yardımlarla karşılanır.

imam ve müezzinlerin maaşını devletin ödemesine yaygara koparmayın, bu sistemi yani diyanet işleri başkanlığını kuran rahmetli Atatürk'tür.

Karşı mısınız?
Cami çıkışında vermeyeni zorla zikiyorlar mı? Vermeden geç tatava yapma.
Zoruma giden durumlardan biridir.
Diyanetin bütçesi nasa'dan fazla ama türkiyenin dört bir yanında camilerden sürekli yardım toplanıyor. Komedi.
Etme o zaman dingil.

Bu dünyada en uyuz olduğum kişiler birilerinin yardımına engel olmaya çalışan kişiler.

Bu camiye olur kiliseye olur, kediye olur köpeğe olur insana olur.

Ulan bırak da yardımı eden bunu düşünsün.
bizler seve see yardım ediyoruz sizler zaten camiye gelmiyorsunuz neyin yaygarasını yapıyorsunuz denen mevzudur. hadi oradan hadiii.

görsel
camiye, dernek, vakıf , hayır kurumu hiçbirine bağış yardım yapmam sebebi yardım şu bu diye toplayıp kendilerine yardım yapmak küplerini doldurmak.

din istismarcısı din tüccarları heryerde. yapacaksanız bile yardım ilk en yakın akraba ya da komşudan başlayarak yapın. açları doyurun , okula gidene yardım edin. namaz heryerde kılınabilir ser seccadeni dön kıbleye.

bir de hocaların ses sistemi fetişi var hocamısın mübarek dj misin?

kusura bakmayında bizde cami putlaştırılıyor şöyle abi cami yap cennete git daha büyük daha çok yap. ama öbür tarafta caminin tuğlaları değil yaptığın samimi ibadetler ve ahlakın sorulacak.
Millet aç bunlar taşları doyurmaya çalışıyor gidin insanlara yardım edin taşa değil.
Sadaka kültürünü öven bir din için çok normal.
camii'nin giderleri belediye ve devlet tarafından karşılanırken sonu durağı gelmeden toplanan hesapsız paradır. son dönemlerde bir müezzin bu durumu eleştirmişti ve o da sürgün edilmişti.

(bkz: ) il Müftüsü camilerde toplanan yardım parasıyla kendisine 456 bin liraya makam aracı aldırdı!
https://www.cumhuriyet.co...kam-araci-aldirdi-1860252
camilerin kendi giderleri oluyor yeni yapılanlar oluyor falan kimseden zorla para almazlar gönül sevda işidir bunlar ister verir ister vermezsiniz. ben her cuma 50 tl yardım atarım. siz zaten camiye gitmiyorsunuz buradan da eleştiri yapıyorsunuz hayret bir şey..
yardım etmezseniz etmeyin, allah elbet her şeyi duyan ve görendir. gerekli ücreti temin eder. şüphesiz ki o, size kalmamıştır...
güşlü türkiyenin yürek burkan hadisesidir. ekonomi şaha kalkıyor ülke uçuyor kaçıyor diyanetin bütçesi yunanistanın bütçesi kadar ama camiler hala cemaat sermayesi ile dönüyor. diyanetin işi ise kim kiminle zina yapabilir kime nikah düşer bunların fetvasını verip muhalefete laf sokma çabaları falan filan. hayat çok tuhaf kuşlar böcükler felan..
Zengin diyanet'in fakirliğinden kaynaklıdır.

Swh.