bugün

soğansız ve buzsuz dediğimiz zaman tam tersini verebilme yetisine sahip çalışanlardır.
ranch sos istenince bekareti istenmiş tribine girenleri mevcuttur.
Kadinlarin kollari killidir.
bazıları şunu bi dövsem tarzı kabadayı tavırlar sergiler hoş değil.
Yazarın hiç çekinmeden bizzat bütün Burger King bayiilerine gidip çıkardığı istatistiktir.
(bkz: Teşekkürler Şükran)
çoğu yarı zamanlı çalışmaktadır. 2 yıl öncesine kadar saatliği 1.8 liraydı ücretleri. bir de yapmadıkları iş yoktur. tuvalet temizlerler, hamburger hazırlarlar, sipariş alıp sos verirler.
devrecidir. kendi devresinden adamı kollar, yeni geleni ezer.
aralarında yakışıklı olanları da vardır. lüleburgaz burger kingte çalışan sarışın uzun boylu çocuğa burda selamları mı iletiyorum. tanışmadık seninle. yaka kartında ismini almıştım facebook'ta aradık tüm yurtla beraber ama bulamadım seni.
fişte king boy patates+kolayı görmelerine rağmen normal boyut verenleri de barındıran topluluk. düzgünü illa ki vardır anasını satayım da ben bunu yapan adamdan şikayet edemez miyim? birileri nedense "onlar çalışıyor bir de ağız kokusu çekiyor" tribine girmişler. ulan karşılığında maaş alıyorlar işte. onlar da vardiya dışında kalan öğünlerini bazen burger'da yapma lüksüne sahipler. çünkü ne burger king ne de mcdonalds zengin mekanı değil.

her amerikan markası gördüğünüzü zengin sanmayın kardeşim siz de.
"teşekkürler mutfaaak" diye bağırıp birbirini motive eden elemanlardır. sanki atom parçalıyolar içerde .mına koyim.
nasıl ki bir bankacı bizi saatlerce beklettiğinde, bir taksici yağmurun altında bizi almadığında, bir başbakan istediğimiz şekilde davranmadığında kızabiliyorsak siparişimiz farklı geldiğinde de tepkimizi göstermemizin doğal olduğu çalışanlardır. emekçi diye pozitif ayrımcılığa gerek yok, hepsi işçi.
Bazen oyle bır bagırırlar kı urkuyorum canavar cıkıcak ıcınden dıye* dusundurten tıpler.
cevahirdeki bir burger kinge girip, çalışanların her içeri girene, yılışık sözler söyleyip pazarda karpuz satıyo havası vermişlerdir.
çoğu üniversite öğrencisi olup, hayatlarını kazanmaya çalışan genç insanlardır.

mayonezleri karıştırıyorlar diye o kadar hayıflanmaya gerek yok. değiştiriverin gitsin.
aralarinda en hakikisi kucuk park subesindeki orhan olan insanlardir. bu arada sagolasin orhan, selamlar burdan.
-ne istiyorsun?
+ıı king çikın alcam ben.
-onun sinema bileti kalmadı başka bir şey söyle
+istemiyorum vazgeçtim kib
Güler yüzlüsü candır. Asık suratlıları, hardal isteyince oflayıp puflayanları, buz istemeyince tribe girenleri lanet olsundur, kovulsundur.
kırmızı veya siyah tişört giyen, şapka takan çalışanlardır. bi de ne idühü belirsiz beyaz gömlekliler var ki bana hep itici gelmişlerdir.
kesinlikle geri zekalı çalışanlar topluluğudur, giydikleri kıyafetin düzeninden, yürüme şekillerine, müşteriye yaklaşım biçimlerine kadar tutunda bu kadar öküz insanları neden hep burger çalışanı yaparlar anlamak mümkün değil. gözlemlerim gördüğüm 3 farklı şehirde ki burger king çalışanları içinde geçerlidir ha arada 1-2 tanede olsa düzgün adam çıkmaz mı çıkar.
Çok zor koşullarda ve çok az para alarak çalışan gencecik insanlardır.
Kapitalizmin türk gençliğini sürüklediği kara tablonun temsilcileridir onlar.
O kara servetler, bu gencecik çocukların damla damla alın teriyle büyümektedir.
Ama bu gençlerin çoğu seçeneksizlikten bu acımasız koşullara boyun eğen çalışanlardır.
onlara gerizekalı demeden önce, hatta herşeyden önce; onlarında birer insan olduğunu ve hatta çoğunluğunun öğrenci olduğunu unutmamak gerekir. hani seni zengin eden sistemin ezdiği adamlar var ya? onlar işte bu bahsi geçen çalışanlar.
o paraya orada köpeği bağlasan durmayacağı için,
eleştirilen çalışanlardır.

ha maldır geneli, ona laf edilmesi abes olur fakat o paraya da şirket ceo su transfer edemezdiler heralde.
belki daha önce söyleyen olmuştur ama özür dileyerek diyorum ki bir nedenden ötürü kasa kısmında hep kıllı kızlar bulunur.
çok ağır şartlarda çalışan işçilerdir. evet buraya giren insanlar en fazla 3 ya da 5 ay süreyle çalışabiliyor, bünyeleri kaldırmıyor. psikolojik olarak çöküyorlar ve başka iş buldukları an işi bırakıyorlar. dikkat edin düzenli gidenler bilir, personel devamlı değişir çünkü dayanmaz, dayanamazlar. ondan atıp tutmayın yok gerizekalı yok bilmem ne amk. sen tıkıncan diye göt atıyor adamlar orada.
burger king'te çalışırlar. *