Günahkarlara yardım ve yataklık etmek için gerçekleştireceğim eylem.
Önümüzdeki hafta antalya ve muğla'da olacağım bunun için.
Edit: birkaç ev alıp günlük kiraya vermek için, kendime değil.
Bulgaristan vatandaşı evlere verilen ad...
Betonarme ve celik yapılara göre daha hesaplı bir ev almaktır. Ama ahşap suya dayanıksız olduğu ve bol bol su içtiği için su yalıtımı iyi olmali. Kurtlanıp çürüme riskide var. Belli aralıklarla ilaçlama yapılmalı. Köylerde recine sürenler hatta inek idrarı sürenler bile var, ne kadar koruyucu bilmem. Ben yinede tercihimi çelikten yana kullanırdım.
Akı bokunu kurtarmayabilir.

Mevzuat gereği bu evde konaklayanları 24 saat içerisinde ilgili terminaller vasıtasıyla kolluğa bildirmek zorundasınız, aksi takdirde çok ağır cezaları var. Ola ki evde bir suç işlenmesi durumunda hiç alakanız olmasa dahi saçma sapan adli sorulara muhatab olacaksınız. Olabilir mi olabilir! Evde bir cinayet işlenebilir, terör amaçlı kullanılabilir vs vs!

Hadi bunlar uç örnekler diyelim. Adı üstünde bungalov. Müşterilerin %90’ı burayı sevişmek için tutacak. Evet insanlar otellerde de sevişiyor ancak oteller en ziyankar müşterinin bile en az zarar verebileceği şekilde dizayn edilirler ancak bungalovlar öyle değil. Size karşı çok mutaassıp görünen havuç paça pantolonlu erkek ve türbanlı kadın müşteriniz nişanlı olduğunu söyleyip konaklamak isteyecektir. Evet buraya kadar çok normal. Muhafazakar görünümlü insanlar da sevişiyor ancak bungalov kitlesi bu konuda en görgüsüz grup. Nevresimi yastık yorganı geçtim, Saksıdan izmarit, tavandan döl temizlemek durumunda kalabilirsiniz, baza, dolap vb. Kırılmış dökülmüş olabilir, wifi modemi giderken götürmüş olabilirler, evet tüm bunlar olabilir çünkü orası bir bungalov.

Temizlik, tamir masrafları düşüldüğünde, bu iş airbnb gibi kurumsal aracılarla yapıldığında ilgilinin komisyonu ve vergiler düşüldüğünde attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez, leylek kuşa döner, o yüzden hiç gerek yok!
iyi bir konumda işlek bir alanda alınırsa yaz kış para basar.
aklımda var öyle bir fikir.
istanbula yakın bir yerde bi bungalov insanı erken yaşta emekli eder.