entry'ler (57)

arayayım mı diyen flört

Cevap gelmezse 2. Mesajı uyudun mu olacaktir. Uykuya daldım diyerek göt edilmelidir.

piyasa değeri defter değeri oranı

Hissenin birim fiyatının toplam hisse sayısıyla çarpımının, şirketin toplam varlığından toplam borçlarının farkına bölünmesiyle elde edilir. Şirketin borçları azalmaya başladığında pd/dd oranının azalması gerekir. Şirketin borçlarının toplamı, şirketin varlıklarının toplamından fazlaysa pd/dd hesaplanmaz. Aynı şekilde halkın hisse senedine talebi azaldıkça birim fiyat düşer, böylece daha düşük pd sayısı, pd/dd oranının düşmesine neden olur. Bu yüzden sadece düşük pd/dd oranına bakarak senet alırsanız gümleme olasılığınız yüksektir. Şirketin muhasebe akışına, borç miktarına, fd/kazanç oranına ve şirketle ilgili güncel haberlere göz gezdirmek önemli. Bu hususlara dikkat ettikten sonra aklınıza yatan hisselerden en düşük pd/dd oranlı olanını ( pd/dd oranı yoksa fd/favök) seçersiniz. Seçerken dikkat edeceğiniz bir noktada şirketi aynı sektör içerisindeki diğer şirketlerle mukayese etmeniz gerekir. Thy nin pd/dd sini gider tüpraşın pd/dd oranıyla mukayese ederseniz yine patlarsınız.

170 boyunda olduğum için hep reddedildim

Üzücü bir durum. En azından 1 kez kabul edilir insan ya. Hadi aşk hayatında reddedildin, iş hayatında da mı kabul görmedin arkadaş. 1.70 cm aşk hayatı için yeterli bir boy hem. Cix sorunu bence kendi içinde ara. Boyla alakalı olamaz.

ben onu adam ederim diyen kız

Karşısındaki adamı, hayalinde yarattığı adama dönüştürme çabasında olan kadındır. imkansızdır. Dönüştüremediğini gördüğünde de hırs yapar bu kadinlar, yaptığı hırsı da aşk sanırlar.

integral

Belli bir Aralıktaki değerlerin toplamını bulmanızı sağlayan islemler zinciridir.Bildiğiniz toplama işlemidir. integralin sağladığı kolaylık polinom, parabol gibi yüksek dereceli fonksiyonların oluşturduğu dizileride toplama imkanı vermesidir.

çalışmayan aptal çocuğu özel okuldan almak

Aylık gelirin 25-30 bin TL ise bir de embesil çocuğunu özel okula gonderiyorsan mallik sendedir. Ama Aylık kazancı 1 milyon TL olan bir adamın umrunda olmaz. Cocugunun Devlet okullarında 50-60 kişilik sınıflarda eğitim alması yerine özel okullarda 10 kişilik sınıflarda eğitim almasını her ebeveyn ister.

sözlük yazarlarının en abberline özellikleri

5 metre uzağa işeme menzilim var.

integralin müfredettan kaldırılması

Mühendislik fakültelerinin 1. Sınıfı lise tekrar gibiydi zaten. Mat1 ve mat2 dersinde integral, Türev 0 dan anlatılır. 2. Sınıfta diferansiyel denklemler, soyut cebir gibi ileri matematik dersleri ilave edilir. Integrali universitede öğrenmiş şahsımı ilgilendirmeyen haberdir.

ev kirasına indirim yapmak

Evin fiyatı düşerse, kira çarpanınız sabitse, aldığınız kiraya mecburen indirim yapmak zorunda kalırsınız. Türkiye şartlarında çok düşük bir ihtimal, yurtdışında oluyor ama. Türkiyede Ne zaman düşmeye başlasa sınırlar açılır, yabancı talebiyle tekrar yükselişe geçer.

jakuzide rus modellerle öpüşüp viski içmek

Haftaya yapmayı düşündüğüm aktivite. Yoğun bir hafta sonrası kendimi ödüllendirmeyi düşünüyorum.

anın görüntüsü

görsel

parapet

Çatı, teras gibi yerlerde yürüme yolunun bitimine emniyet amacıyla konulan ve minimum 1 metre yüksekliğinde olacak şekilde tasarlanan beton, mermer veya tahtadan yapılmış korkuluklar.

politika faizi

X üretim şirketi bir projeye başlamadan önce gider Özel bankadan kredi alır, Özel bankada bunun için TCMB den kredi alır. işte bu kredinin faizine politika faizi denir. Politika faizi azaldığında Özel bankanın TCMB den aldığı krediye daha düşük faiz işlenir. Bunun sonucunda, Özel banka, x üretim şirketine daha düşük faiz oranından kredi verir. Bunun sonucunda X üretim şirketi daha fazla ürün üretmeye meyilli olur, daha fazla ürün üretmeye meyilli olduğuna göre daha fazla kişiyi işe almalıdır ( istihdam artar) , daha fazla ürün ürettikce arzı büyütür, arz büyüdükçe enflasyon düşer.

yakışıklı olan ama sevgilisi olmayan erkek

Evli olan erkekte olabilir.

deprem büyüklüğü vs deprem şiddeti

Deprem büyüklüğü aletsel ölçülen değerdir. Depremin şiddeti ise lokasyondan lokasyona göre değişir. işin içine lokasyonu kattığınızda şiddet kavramını ister istemez dogurursunuz. Yıkımı belirleyen deprem büyüklüğü değil, depremin siddetidir.

1. Lokasyonun deprem merkezine düşey uzaklığı
2. Lokasyonun deprem merkezine yatay uzaklığı
3. Lokasyonun zemin durumu
4. Lokasyondaki yapının durumu

Deprem şiddetini belirler.

Mesela japonyada gerçekleşen depremlerin büyük yıkımlara sebep olmamasının bir nedeni de oradaki fay hatlarının düşey uzaklığının fazla olması biz buna kısaca derinlik diyoruz.

tuğla

En sikindirik dolgu duvar malzemesidir. Dolgu duvarlarda kullanıldığı gibi baca yapımında da kullanılır. Ağırdır kirişlere cok yük bindirir,kırılgandır deplasmanlarda kolayca deforme olur,boşluklu yapıda olmadığı için yalitimada katkısı yoktur. Tek avantajı ucuz olmasıdır. Tamam dolgu duvarlar düşey kuvvetler etkisi altında taşıyıcı değiller ama depremlerin yanal etkilerine karşı minimalde olsa taşıyıcı özellik gösterirler. Bu yüzden asla ihmal edilmemesi gereken yapi elemanlaridir. Bims ve ytong gibi malzemeler dururken tuğla kullanmak ilkelliktir, bilimi katletmektir.

piezometre

Yeraltı su seviyesini ve Boşluk suyu basıncını ölçmeye yarayan gozlemsel alettir. Boşluk suyu önemli.

ikizler burcu kadını

Sekse doymuyorlar.

evleneceği adama evi üzerime yapalım diyen kız

Kadının amortismanı, evin amortismanından daha büyük olduğu için mantıksız bir eylem. Tabi yapmak isteyen yine yapsın, zevk meselesi.

kalçaları geniş ve dolgun yüzü çirkin kadın

Yüzü çirkinse vücudu istediği kadar güzel olsun alışamıyorum, itici geliyor.