1. 1.
  people can fly ve epic games'in ortak ürünü olan geliştirilen ve 22 şubat 2011 piyasaya sürülecek olan FPS oyunu.

  şöyle bir ön inceleme yapılmış;
  --spoiler--
  People Can Fly ismi kimseye yabancı gelmeyecektir. Özellikle Painkiller konseptiyle FPS severlerin ilgisini çekmişti. Hatırlarsanız, Painkiller'da bulmaca çözme ya da çıkış yolu bulma olaylarına çok fazla takılmıyorduk. Haritaların belli başlı noktalarında, üzerimize direkt olarak saldıran düşmanları yok etmek için uğraşıyorduk ve mücadelemiz, cehennemin derinliklerine inene kadar devam ediyordu.

  Kimi FPS'ciler, aksiyonun yanında bulmaca öğelerini tercih ederken, kimisi de sorgusuz sualsiz direkt aksiyona dalmaktan hoşlanıyor. işte bu açıdan bakıldığı zaman Painkiller, gerçekten de bir ağrı kesici niteliğindeydi. People Can Fly, şu sıralarda da hummalı bir çalışma içerisinde ve yakın zamanda Bulletstorm ile ortalığı sallamayı düşünüyor.

  Nereden nereye

  Öncelikli olarak şunu belirtilelim, yapımın dağıtımını Electronic Arts üstlenecek. Bu bilgi duyulduğu zaman yapım daha dazla merak uyandırır hale geliyor. Bilim kurgu öğeleriyle donanmış olan Bulletstorm, Stygia isimli bir gezegende geçecek. Bu gezegen, daha önceleri cennet gibiyken, maruz kaldığı bazı sıra dışı reaksiyonlardan sonra vahşi yaşamın odağı haline geliyor. Tüm gezegen, vahşi yaratık ve bitkilerle doluyor ve cehennemden farksız bir hale geliyor.

  Ana karakterimiz Grayson Hunt. Kendisi, daha evvel Federation isimli askeri grupta yer alan bir asker. Zamanla yanlış tarafta olduğunu anlayarak gruba ters düşen hareketlerde bulunmaya başlıyor. Neticede kendisi gruptan ihraç edilerek, ortağıyla birlikte uzayın derinliklerine sürülüyor.

  Hunt, bu duruma daha da sinirleniyor ve kendi kurduğu koalisyon ile birlikte Federation uzay gemisine saldırıyor. iki gemi de ağır hasarlar alarak, Stygia isimli gezegene düşüyor. Şans eseri Grayson Hunt ve ortağı hayatta kalıyor, fakat şimdi onları daha zor şartlar ve insan etine hayır demeyecek bir vahşi hayat beklemektedir.

  Bulletstorm'un videolarından edindiğimiz izlenime göre, FPS mantığı yine Painkiller'daki gibi olacağa benziyor. Karşımıza bol bol bitkiler ve yaratıklar çıkacak ve amacımız bu saldırıdan sağ olarak çıkmak. Silahımızı kaptığımız gibi mermileri düşmanların üzerine boşaltmak gerekli, ancak yapımcılar Bulletstorm'da bunu biraz daha renklendirmeye çalışmış. Her düşman öldürdüğümüzde puanlar kazanacak ve hem kendimizin, hem de silahlarımızın yeteneklerini bu puanlar ile geliştirebileceğiz. Kilit nokta ise şu, düşmanları sadece üzerlerine mermi sıkıp öldürmektense, farklı yollarla öldürüp daha fazla puan kazanmaya çalışacağız. Daha güçlü silahlara ulaşabilmenin yolu da buradan geçiyor.
  Düşmanları kritik noktalardan vurmak, kafalarından vurmak, bomba ile toplu katliam yaratmak gibi öldürme şekilleri, bize fazladan puanlar kazandıracak. Bunların dışında kullanabileceğimiz bir kancamız ve tekmelerimiz bulunuyor. Silahlarımızla birlikte bu yeteneklerimizi kullanıp, kombinasyonlu öldürme şekilleri uygulayabilir ve daha fazla puan kazanabiliriz.

  Bir düşmanı kancayla kendimize çekip, bir tekme atıp, ardından kafasına kurşunu sıktığımızda gerçekten yüklü miktarda puan kazanabiliriz. Çevresel etmenler de puan kazanmamızda son derece önemli. Gezegen üzerinde dikenleri olan kaktüse benzer bitkilerle karşılaşacağız. Düşmanları bir tekme ile bu dikenlere saplamak bizi hem mermi israfından kurtaracak, hem de ekstra puanlar kazandıracaktır.

  Yapımcılar, boss savaşlarına önem verileceğini belirtiyor. Bol bol boss'lar ile çarpışacağız ve onları yok etmek için stratejik düşünmemiz gerekecek. Zayıf noktalarını yakalamaya çalışacağız ve bunlardan yararlanabilmek için daha farklı kombinasyonlar geliştireceğiz. Ekran görüntülerine baktığımız kadarıyla bu boss'lardan birisi de, dev bir bitki ve özellikle kollarından kurtulmak için epey efor sarf etmemiz gerekiyor gibi.
  Su verme, mermi sık

  Patlama efektlerinin ve ekrandaki düşman sayısının çok fazla olabileceğini varsayarak, yapımcıların grafik motoru üzerinde de fazlaca çalışmaları gerekiyor. Yine de People Can Fly, bu konuda Painkiller'dan tecrübeli olduğu için sağlam grafiklerle birlikte iyi bir optimizasyon sağlayabilecektir. Bulletstorm, 2011'in ilk çeyreğinde, PC, PS3 ve X360 için de piyasalarda olacak.
  --spoiler--
  kaynak:merlininkazanı.com

  şöyle de ekran görüntüleri:

  http://www.merlininkazani...m/images/games/6430/2.jpg
  http://www.merlininkazani...m/images/games/6430/3.jpg
  http://www.merlininkazani...m/images/games/6430/4.jpg
  http://www.merlininkazani...m/images/games/6430/5.jpg
  http://www.merlininkazani...m/images/games/6430/6.jpg

  (bkz: ukteydi doldu)
  1 ... sil beni lan
 2. 2.
  xbox 360 versiyonunu birkaç günde bitirebildiğiniz bir oyundur.
  ... mhertalian
 3. 3.
  serious sam in verdiği zevkin 10 mislini veren, unreal engine 3 ün biraz zorlayabileceği *, grafik buglarına rağmen 8-9 saat boyunca sürekli kendini oynatan shoot'em up. başlarda silahlar için skill shot kasarken ileride bunlara fazla kafa yormuyor, 3 silahla yola devam ederek leash özelliğinin şovuyla önünüze gelene kan kusturuyorsunuz. oyunun en zevk veren kısmı sub boss'ları öldürme teknikleri. god of war ve kratos'u andıran, önce kafadaki kaskı çıkartıp kafayı koparabilme, stun atıp kafayı tekmeyle uçurabilme, döner mızrağı böğrüne fırlatıp mızrağın yavaşça vücudu parçalamasını izleme gibi atraksiyonlar ve tonla olay...

  not: trishia olmasa bayabilirdi evet.
  ... notrinova
 4. 4.
  sabaha karşı torrente koyup kahvaltıdan sonra başlanan ve 7-8 saat süresince kahve arasıyla bitirilebilen on numara oyundur trishka taş gibidir melektir kıçımızı kurtarmıştır sembolik karakterler güzeldir general de inceden bi street fighter byson havası vardır.
  1 ... meksikaliyarimekmek
 5. 5.
  ultimate eğlence olan oyun. daha eğlencelisini oynamadım. serious sam gibi oyun yapmıyorlar artık diyip, serious sam satın alırken yanında benzer oyun kategorisinde vardı bunu da aldım yanında. hadi önce bunu oynayayım dedim. serious sami bir daha oynamam o derece
  ... jackskellington
 6. 6.
  beyinsiz fpslerin en güzeli. ayrıca unreal motoru da halen canavar gibi çalışmakta ve çok kaliteli bir optimizasyon saglamaktadır. atı 2600 xt ekran kartı zavallı makinamda bile orta seviye çatır çatır çalışmakta oyun.
  2 ... wakabayashi
 7. 7.
  dehşet bir oyundur kendileri.
  1 ... sadece dinle
 8. 8.
  Eğlencesi zirve yapmış oyun. ilk yarım saat film bazında gelçtiği için işkencedir ama yarım saatten sonra gerçekten oyun başlar.

  an itibarı ile oynamaya devam ettiğim oyun. Geçen sene indirmiştim bu oyunu torent sağolsun, nasıldır ne değildir kurdum oynamaya başladım ve bırakamıyorum. Şu aletle makinayı kontrol ettiğimiz bölümdeyim ve çok zevk aldığımı söyleyebilirim. Serious sam in 2 oyununu bitiren biri olarak bu oyun ondan daha iyi. 3 oynadım ama sıkıldığım için bitirmemiştim. Bu oyunda bir daha ki bölüm ne olacak acaba diye bekler bir vaziyetteyim. Fütursuzca etrafa dehşet saçıyorum. Tek çektiğim kurşun, doyasıya sıkamıyorum ya ona yanıyorum. Kurşun sayısı harcadığınıza oranla çok düşük.

  edit: Spolier içerir.An itibarı ile bitirmiş bulunduğum oyun. Ben ilk baştaki zevki sonuna kadar aldım, Bir doom 3 havası estirdi bende her adam vuruşumda. Oyunun sonlarına doğru gereksiz bir kaos ortamı oluşmuş durumda, ölmeden oyun bitirmesi imkansızlaşıyor. Sonunu pek bağlayamadım ama triska ile olan yolculuğumuz fena olacak gibi. Bir adem ile havva olacakmışız gibi bir hava estirdi. Dünyada o patlama ile birlikte yaşayan kaldımı amk.

  Oynanası bir oyun. Süre bakımından uzunda bir oyun. Bilmiyorum ama 10 - 15 saat arası oynama sürem vardı sanırım.
  ... bluebeach
 9. 9.
  Yeni keşfettiğim ve buna üzüldüğüm oyun.

  Hikaye konusunda konuşmayalım bile, tırt. Zaten öyle bir derdi de yok oyunun.

  Oynanış bakımından ise eğlenceli. Aslında oyun da kendini bunun üzerine kurmuş zaten. Stilistik olarak düşmanlarınızı kaç farklı şekilde öldürebilirsiniz üzerine. Temelde size bir kanca ve tekme mekaniğinin yanında oynanışı çeşitlendirebileceğiniz sanırım 7 adet ayrı silah vermiş. Büyük bir kısmı oldukça keyifli.

  Ancak oyunun eksisi sanırım içerik konusu. Çıkalı 9 sene olmuş orijinal oyun, artık insan daha çok içerik bekliyor. Daha farklı stiller ile daha farklı şekillerde öldürme imkanı. Bir de bosslar, oyunda tek boss var sanırım, keyifli de kesinlikle. Dahasını beklerdim ben açıkçası. Belki bazı bölgelerdeki öldürmek için kullanılan alet edevat için de daha fazlası koyulabilirdi diyebilirim, bazı yerlerde oldukça az stile sahip. Bir noktadan sonra ne yapabileceğinizi çok net öğrenmiş oluyorsunuz.

  Tadı damakta bırakan bir iş olmuş. Umarım devamı da gelir.
  ... mert41994