bugün

cimri olurlar.
içinden geçtikleri zorlu ve çetin tarih, hala o kadar uzak değildir kendilerine.

(#2941031)
sosyalizm de yetişmenin sonucu olarak, bilgili, kültürlü, zeki insanlardır. sıkı ellidirler ki bu onları cimri yapmaz. çalışmadan duramayan insanlardır. 1989 göçünde türkiyeye geldiklerinde, türkiye'deki okuma yazma oranı artmıştır. 20 sene gibi kısa bir sürede 0 dan başlayıp günümüzde türkiyede önemli mevkilere gelmişlerdir. yerli halkın onlara bulgar demesine uyuz olurlar, bulgar göçmeni lafına bile tahammül edemezler, çünkü onlar bulgaristan göçmenidirler.
istanbul'u ilk defa kuşatan türk boylarındandır. ayrıca bulgar göçmeni denmesine şiddetle karşı çıkmışımdır; çünkü onlar bulgaristan göçmenleridir. tutumlu olurlar, çoğunlukla gebze bursa ve trakya tarafında ikamet ederler.
en büyük özellikleri cimriliktir.
http://www.youtube.com/watch?v=ELHo9VFirCw
epden aykırı giderler.
erkeklerin geneli çapkındır.(öyle böyle değil,çok fena)
ilk büyük göç 1951'de(anne ve baba tarafımda bu tarihte gelmiştir), sonuncusu 1989'dadır. bursa'nın büyük çoğunluğunu bulgaristan'dan göçenler oluşturmaktadır.

ülkeme sonradan gelmişler hem de sike sike, yalvar yakar diyen zihniyeti sikeyim, insan demoları.

bulgaristan bulgarlar'dan oluşurken evrimle türk'leşmedi o insanlar salak herif. çoğunluğu konya ve civar illerden gönderildiler oraya.
--spoiler--
trakyaya ilk iskan edilen aileler, karamanoğulları, menteşeoğulları, ve karesioğulları
olmak üzere bu üç uç beylik olsada, çoğunluk karamanoğulları beyliğindendi; sebebi ise o tarihlerde türkleri tek çatı altında toplayabilecek olan beyliklerden osmanlı beyliğine alternatif olabilecek tek beylik olması ve karamanoğulları beyliğinin kendisini anadolu selçukluların başşehri konyada yaşamasından dolayı, selçukluların devamı olarak görmesidir.
--spoiler--
gerizekalı insan demosu okulda tarih derslerinde yattığı için bulgaristan ve diğer ülkelerden gelenleri sanki hiç anadolu'da bulunmamış sanabiliyorlar.

ne zorluklarla geldiğini bulgaristan'ın göçü zorunluğu hale getirdiğini bile bilmiyor bu şerefsizler.

bursa'da bir kez bile bulunmamış bulgaristan göçmeni ile tanışmamış bir insan demosu, bulgaristan göçmenlerinin türkiye'yi küçük gördüğünü söyleyebilir ancak.
bu akşam kanal 24'te 22.00'daki "tölerans" isimli programda yaşadıkları zorluklara ve zulümlere dair bir belgeselde işlenecek olan topluluk. avrupa tarihinin en büyük zorunlu göç kitlesi.

(bkz: ilgililere duyurulur)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.