bugün

yok! ama şu var alakalı olmak bir yana, konunun kendisi.

(bkz: bulgaristan türkleri)
müthiş tutkulu bir çalışma arzusuna sahip, el yeteneği isteyen işlerde ustalık gösteren insanlardır.
Zamanında kadın olanına gönlümü vermiştim, hayatımı silkti...

Sayesinde sevmeyi unuttum aq.
Bulgar Türkleri Oğur bolgar kökenli Türklerdir.

Günümüzde Bulgaristan'dan Anadolu'ya gelenler bildiğimiz oğuz Türklerindendir.
(bkz: Bulgaristan Türkleri)
(bkz: muhacir)
(bkz: macır)
yanlış kullanım. doğrusu bulgaristan türkleridir. hatta romanya, yunanistan, vb ülkelerinde bulunan türkleri kapsayan balkan türkleri tabirini kullanmak en doğrusu.

ha, bulgarlar da köken olarak bir türk boyundan gelmelerine rağmen bir şekilde kendilerini slav ırkına bağlarlar ve slav olduklarını iddia ederler. bunu belirten bulgar bilim adamları da mevcut. tıpkı pomak türklerinin kuman kıpçak soyundan geldikleri gibi...
ilber hocanın denk gelirseniz bu konu hakkında güzel tespitlerinin olduğu yanılmıyorsam teke tek özel ya da tarihin arka odası programını izlemenizi de tavsiye ederim.
zamanında macir,
mavi gözlü, beyaz tenli, sapsarı saçlı bir tanesine kalbimi vermiştim.
feriştahımın amına koydu.

olsun, mutlu olsun.

mavi göslü kıslar eklesin.
yoksa ben bidaa sevemicem.
Baba tarafım bulgaristan razgradlı içinde bulunduğum türk halkıdır.
en köklü türk boylarından.
Bolgar kimliği ile devam eden ardılları çuvaş Türkleridir.

Toros dağlarındaki Varsak Türkmenleri oğuzlaşmış,
Kafkasya'daki Karaçay-balkar Türkleri kıpçaklaşmıştır.
özleri Bolgar Türklerine dayanır.
ya başlık yanlış ya altına yazılanlar. bulgarsitan dan göç eden türkler kastediliyorsa onlara bulgaristan türkleri denir. diğer tanımlar yanlıştır.

gelelim bulgar türklerine, bulgarların da türk soylu oldukları tarihçiler tarafından vurgulanan bir gerçektir.

bu gerçeği uzaylılar da türktür diye aşağılamaya çalışmak türk ün hoşgörüsüne mazhar olur. nasreddin hoca gibi bir mizah dahimiz var, sonuçta. serbesttir yani.
yaran yanlış okumalar:

(bkz: bulgur türküleri)
başlıktaki entrylerin %85'i bulgaristan'dan gelen oğuz kökenli bulgaristan türklerini anlatmakta.

halbuki bulgar türkleri ogur kökenli türklerdir.
aktif tek kolu çuvaşlar kalmıştır. balkanlarda kalan bulgar türkleri asimile olmuş, kafkasya'daki bir kısım bulgar türkü oğuzlaşarak varsak türkmenleri adıyla toroslarda yaşamını devam ettirmektedir. (varsaklar bulgar türklerinin bir kolu, taifesidir)

tarihteki bulgar hanlıkları ile gazneli devleti bulgar türkleri ve varsaklarla ilişkilidir.

tartışmalı olsa da hunlar ile hazarlara en yakın türk grubu olarak görülmektedir.
çoğu bursada yaşar, kızları güzel erkekleri tipsiz ama sağlam vucütlu olurlar.
sempatik bir aksanla türkçe konuşanlardır.
Ingiliz arabı
Alman japonu gibi bir şey

(bkz: bulgaristan türkleri)