şahsımdır efendim, zorunluluktan hep. yalnız yaşamanın zorluklarından en büyüğüdür bulaşıkları yıkamak, ötesi yok.
Bulasik makinesinin varligindan habersiz erkektir.
yıkayacak başka biri olmadığı için el mecbur bu işi yapan erkektir. ama evlenirsem bir gün eşim olacak bağyan ile anlaşma yapacağım. yemeği ben yapayım bulaşığı sen yıka. çok lanet bişi anam.
Öğrencidir.
eşi hastadır ya da yorgundur ve bir de bulaşık makinesi doludur.
Küçüklükten beri daha çok annesine yakın olan erkek.
onu yapan erkek yok bunu yapan erkek, onu yapan kız, şunu giyen kız, insan bu normaldir. her şeyi yapabilecek kapasiteye sahiptir.

bulaşık yıkama eylemi, kolay basit bir eylemdir, erkek kas kuvvetini pek yormaz.

cinsiyetçi başlıkların prim yaptığını görmek, popülizmin bile üstünde bir şey, farklı bir şey.
gayet normal ve her erkeğin yapması gereken iştir. asla kadınlar yapmalı diye sınırlandırılmaması gereken işlerden biri dahadır. isterse yemek yapar isterse bulaşık yıkar. yapar yani, yapsın.
(bkz: teflon) dur o. tek kişi için bulaşık makinası almamıştır. hepsi ; bir çatal, bir kaşık ve bir su bardağı.
Üniversitede yapılabilecek en rezil iştir. Kusa kusa yıkayabilirsiniz. Tencerenin içinde 3 aylık makarna var küf dışarı taşmış ama kanka bunu dün yaptık diyen gördüm.
Aşırı su israf ettiğimizi düşündüğüm için yapmayı pek tasvip etmediğim durum.

Bu işlerin cinsiyeti yoktur ama su faturasını düşününce hata yapmaya yatkın erkektir.
Arkadaşlar halı sahaya gelemiyor bazen. Diyorum hanımdan izin alamadın heral. Sana bir izin kağıdı çıkaralım. Nereye gideceksin kaç saat kalacaksın.
Yav yok diyolar. Bulaşığı yıkadım çamaşırı astım niye korkayim hanımdan.

He bunun nesini nasıl anladınız aceba. Ben bekarım ben hep bulaşık yikiyom. Evli olsam da yıkarım.
ara sıra bende yapıyorum evde canım sıkılınca.
malum kalabalık aileyiz. bulaşıklar eksik olmaz.
erkek kardeşim de işşizken yıkıyordu.