bugün

meclis dışında kalacağı açıktır. ben diyeyim yüzde 5, sen de yüzde 6... haa devlet bahçeli de rte gibi öcalan'la didişmek yerine "sayın" gibi ifadeler kullanırsa birinci parti olabilir... bu ülkede kaç milyon kürt var, kimse farkında değil...

kimse çıkıp "Kürd'üm" diyemiyor, biz de Türk sanıyoruz vatandaşı.
alsa alsa gecen secim ne aldıysa onu alır.
% 10 civarındadır.

barajı geçebilir mi tartışılır.
(bkz: üçün biridir be üçün biri)

(bkz: sakıp sabancı)*
% 10 alabilir. Ayrıca;
(bkz: tanıdım anketsin)
chp ile sol cenahın oylarını paylaştığı için son seçimden daha yüksek çıkma ihtimali olduğu gibi, kendi sempatizanlarının chp ye oy verip de barajın altında kalması ihtimali de vardır. 2. daha yüksektir.
bir önceki seçimde aldığı oyları katlayacağı açıktır. ben diyeyim %40, sen de %50. bu ülke türklerin ülkesi, kimse farkında değil.

henüz kimse sesini çıkarmıyor ama zamanı gelince sesini öyle bir yükseltir ki bu millet afallarsınız. milleti uyuyor sanmayın.
mhp nin kemik oyu vardır. o da maksimum %10 dur. tabi açılım elinde patlarsa hükümetin bir anlık gazla %20 lere fırlar.
eveet beyler açık artırmayı açıyorum!

(bkz: sözlüğün iyice laçkalaşması)
mhpnin saldırgan ve militarist siyaset analyışıyla ne kadar oy alacağını bilmek zor ama halka yakın olma stratejisini uygularlarsa (akpnin taktiğidir) bi şeyler yapabilirler.
%5-6 arasıdır.

1 kasım rezaletinden sonra ülkücülerin bile kendilerine olan inancı kalmamıştır. MHP tabanı şuan git gide akplileşiyor. Ama devlet Bahçeli için bir sıkıntı yok. Adamın derdi iktidar olmak değil zaten. Barajı geçeyim yeter diyor.

Şuan seçim tekrarlansa AKP rahatça başkanlık sistemini getirecek çoğunluğa ulaşır.
Bugün seçim olsa yine vermem.
bahçeli giderse %20-25
bahçeli gitmezse %8-9.