bugün

kahve yaptım.
köfte ve patates kızarttım.
düşündüm, sorguladım, fark ettim, dans ettim, gülümsedim, kendimi teselli ettim, çay içtim, ev de olsam bile güzel giyindim, müzik dinledim, şarkı söyledim, gazete okudum. E daha ne olsun..
Sözlükte bir (bkz: anket) yaptım.
sınava hazırlandım, psikolojimi yerle bir etti tekrardan ve çift lavaş bol acılı dürüm sipariş ettim evet harika.
Bol bol düşündüm. Hatta son zamanlarda hiç bu kadar uzun süre düşünmemiştim, eski bir arkadaşımla karşılaşmışım gibi oldu. iyi çocuk ama bazen çok boş yapıyor.
Kirpiklerime rimel sürdüm hayattan nefret ediyorum ama kirpiklerimin güzelliğinden vazgeçemiyorum.
sabah gittim kan verdim.
makyaj.
ulan iyiki biraz göbeklendik ha . kardiyo , 20x3 mekik , 12x3 şınav . hamlaşmışım sözlük .
uyandım.
Diyetin ikinci gününe girdim ve kalori takibine dün olduğu gibi bugünde kaloriye uygun yedim gibi bakalım hedef 4 ayda 16 kilo hedefe kenetlenmiş durumdayım.
AÖF Adalet bölümünde medeni hukuk vizesinden düşük alacağımı bildiğim için oturdum, kitaptaki soruları tek tek yazdım. Kendime not çıkartmış oldum. Çalışacağım zaman neye çalışacağımı bileyim diye.
Bir de gökyüzündeki bulutlara bakıp kendim için dua ettim.
Bazen kendime uzaktan bakınca cevapsız kalan soru.

Hayat öyle, böyle geçip gidiyor. Bu haftayı bir bitirsem diyorum işler Yoğunken, Hafta bitiyor. Bugün de bir bitse diyorum günüm kötü geçtiyse, gün bitiyor.

Koşarken fark etmiyorum ne kadar hızlı koştuğumu, geriye dönüp bakınca uzaklaşmışım diyorum.

Böyle böyle hayat bitiyor sanırım. Kum saatinin azalan kısmındayım.

10 sayfa kitap okumayı, bir bölüm dizi izlemeyi nimetten sayıyorum. 2 arkadaşımı görsem dünyanın en mutlu insanı oluyorum.
He bir de pilatese başladım.
Daha ne olsun?

Gerçekten bugün ne yaptım acaba kendim için? Yine kent reklamlarında torununu bekleyen dede hüznüyle yazdım. En iyisi pilates yerine örgüye başlamak sanırım.
kahve yaptım. yıllardır bunun dışında bir şey yapmıyorum. hiç sevmem kendimi. kendimden de kaçamıyorum.
diğer günlerin genel gibi aslında hiçbir şey yapamadım. ya da en azından daha bu saatlerde fırsat dahi bulamadım.

rutin bir cumartesi sabahı gibi gene erkenden kalktım, duş aldım ve çıktım. iş yerime gelmeden önce sağa sola uğradım ; alakalı ve alakasız işlerle ilgili.

sonra farkettim ki olmak istediğim yerde olmak istediğim kişi ile beraber değilim. yelkenleri indirip denizden ayrılan bir geminin kaptanı gibi yolculuğu tamamlamanın gururu ama denizden ayrı kalmanın yoksunluğu ve mutsuzluğu ile limana yanaştım ; evet yani iş yerime geldim.

ama sonra bir telefon geldi uzun uzadıya konuştuk. bir sürü bilgi sahibi oldum ; ileride cümle içinde kullanırken karşı taraftan edindiğim bilginin güvenililirliğine inandığımı farkettim. evet bugün kendim için bir telefon konuşması yaptım.

şimdi oturdum kendim için bir entry yazdım.

akşam da bir kaç duble bir şeyler içeceğim. ama o bu entrynin konusu değil.
sütlaç.
zaman sınırlaması olmadan kahvaltı yaptım.

yaşıyorum bu hayatı be.
gece, sabahına aydınlanmak üzereyken uyku tutmadı, haftasonu ve ailem de yazlıkta olduğu için, sıcak yaz gününde salonda yattım. balkon açıktı. hafif rüzgar esiyordu. balkonumuzda üzüm dalları, güneşin batışı havanın aydınlanışı eşliğinde, açtım ellerimi dua ettim. ederken de aslında etrafımdaki apartmanlardan birileri görmesin diye çekindim. görmelerini istemedim. allah'ım ne olur istediklerimi razı kıl, istihdam ve izdivaç hayatımı hayırlı eyle, şeytanın kötü vesveselerinden koru beni diye dua ettim. aslında bunu buraya da yazmamalıydım. ama sahiden öyle iyi hissediyormuş ki insan. hissediyormuş diyorum çünkü bunu çok sıklıkla yapmadığım için kendimi bir başka hissettim. anladım ki ben bir şey yapmayınca kimse de bana bir şey yapmaz. bende yaradana sığınmaya çalıştım. ne edeyim.
uzun zamandan sonra iş güç yapmadan kös kös oturdum.bir yıldır işte ses,evde annemin sesi zihnen yoruldum.çekildim kenara sahipsiz poşet gibi köşede durdum.anlamsızca etrafa bakındım.film izledim.
Bugün hayatımın geri kalan kısmının ilk günü. Bu sefer olacak sözlük
5 Km yürüdüm.
maraş sucuğu yedim.

görsel
yemişsin belli.
güncel Önemli Başlıklar